2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 34-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 6 592 424 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 666 820 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –12 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 873 744 мың теңге;
2)шығындар – 6 592 424 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 40 219 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 127 790 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 571 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 219 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 127 790 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87 571 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2025-2027 жылдарға корпоративтік табыс салығы түсімдерінің бөлу нормативтері ауданының бюджетіне 70 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2025-2027 жылдарға өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерде белгіленсін.
5. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция мөлшері 2 628 275 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 27 840 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 26 629 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 26 678 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 31 055 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 10 580 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне - 24 364 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 14 935 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 19 079 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 18 127 мың теңге;

О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 34-3
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 592 424 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 666 820 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 860 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 873 744 тысяч тенге;
2) затраты – 6 592 424 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 219 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 127 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 571 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -40219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 219 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 127 790 тысяч тенге;
погашение займов – 87 571 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить норматив распределения поступлений по индивидуальному подоходному и социальному налогам районному бюджету на 2025-2027 годы в размере 30 процентов.
3. Установить норматив распределения поступлений по корпоративному подоходному налогу районному бюджету на 2025 - 2027 годы в размере 70 процентов.
4. Установить норматив распределения поступлений по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры районному бюджету на 2025-2027 годы в размере 30 процентов.
5. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный бюджет на 2025 год в сумме 2 628 275 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу – 27 840 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 26 629 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 26 678 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 31 055 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 10 580 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 24 364 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 14 935 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 19 079 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 18 127 тысяч тенге;

Қызылтал ауылдық округіне - 18 958 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 18 048 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне - 18 921 мың теңге;
Мирный ауылы – 16 120 мың теңге;
Ақбақай ауылы - 16 531 мың теңге;
Ақсүйек ауылы – 15 447 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 22 560 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Кызылталскому сельскому округу – 18 958 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 18 048 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 18 921 тысяч тенге;
село Мирный – 16 120 тысяч тенге;
село Акбакай – 16 531 тысяч тенге;
село Аксуек – 15 447 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 22 560 тысяч тенге.
6. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Мойынқұм ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 58 634 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық мәслихатының төрағасы Н. Саурыков
Мойынқұм аудандық мәслихатының

7. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сел, сельских округов предусмотреть целевые текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акима Мойынкумского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в объеме 58 634 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
10.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Маслихата Мойынкумского района Н. Саурыков
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

650
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
361995
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
328105
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33890
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
385137
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау жәнекоммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45734
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
560
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
338843
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43203
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43203
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
515511
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
236111
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
279400
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
47528
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
47528
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33179
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33179
02
Қорғаныс
92760
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7488
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7488
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
85272
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
50769
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
34503
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17399
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17399
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
17399
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
489808
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111897
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

650
122
Аппарат акима района (города областного значения)
361995
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
328105
003
Капитальные расходы государственного органа
33890
452
Отдел финансов района (города областного значения)
385137
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
45734
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
560
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
338843
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
43203
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43203
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильныхдорограйона (города областного значения)
515511
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
236111
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
279400
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47528
040
Развитие объектов государственных органов
47528
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
33179
02
Оборона
92760
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7488
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7488
122
Аппарат акима района (города областного значения)
85272
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
50769
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
34503
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17399
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17399
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17399
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
489808
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111897
005
Государственная адресная социальная помощь

111897
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147135
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43252
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1887
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230776
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55660
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1179
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
82246
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
77824
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13242
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1257196
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449311
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
449311
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
604860
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
196565
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
408295
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
203025
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
33680
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
169345
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1129854
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

111897
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147135
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43252
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50451
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1887
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
48545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230776
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для
населения
55660
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
625
021
Капитальные расходы государственного органа
1179
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
82246
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
77824
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13242
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1257196
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449311
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
449311
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
604860
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
196565
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
408295
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
203025
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
33680
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
169345
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1129854
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

268929
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27322
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
156607
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
25000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
60000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114335
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
114335
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
32000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
38955
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26955
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
175800
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65000
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
110000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
800
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
120111
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
30890
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30490
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30901
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30901
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92900
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
92900
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

268929
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
27322
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
156607
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
25000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
60000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114335
006
Функционирование районных (городских) библиотек
114335
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
32000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
38955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26955
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
175800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования
социального оптимизма граждан
65000
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природныетерритории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
120111
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
30890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30490
006
Капитальные расходы государственного органа
400
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30901
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30901
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная
деятельность
92900
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
92900
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)