Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2 "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 шілдедегі № 23-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13–2 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 779 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 181 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 172 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7200 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 12 555 095 мың теңге;
2) шығындар – 14 904 255 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 787 452 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 2 824 645 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 193 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 911 846 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 911 846 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 824 645 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 193 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 25 декабря 2023 года №13-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10 июля 2024 года № 23-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таласского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 779 861 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 181 394 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 36 172 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 555 095 тысяч тенге;
2) затраты – 14 904 255 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 787 452 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2 824 645 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 193 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 911 846 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 911 846 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 824 645 тысяч тенге;
погашение займов – 37 193 тысяч тенге;

270 432
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 382
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 976
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 320
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
56 912
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57 842
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
220 414
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 544
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 493
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
146 971
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 906
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 567 362
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
176 522
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 805
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
105 717
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28 858
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 592
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 266
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 430 150
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

270 432
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 382
006
Оказание жилищной помощи
15 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 976
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 320
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56 912
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57 842
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
220 414
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 544
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
021
Капитальные расходы государственного органа
4 493
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
146 971
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7 906
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 567 362
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
176 522
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
70 805
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
105 717
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
28 858
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
25 592
003
Капитальные расходы государственного органа
1 266
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 430 150
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

44 397
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
103 121
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 380
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 453 706
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342 596
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
342 596
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 111 110
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 111 110
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
279 161
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
70 365
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 015
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
133 990
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
133 990
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49 607
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 089
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
21 518
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25 199
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 199
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
104 007
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
104 007
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 787
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
52 465
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
755
12
Көлiк және коммуникация
1 258 116
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 185 099
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту

44 397
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
103 121
006
Капитальные расходы государственного органа
1 050
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 380
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 453 706
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342 596
019
Развитие теплоэнергетической системы
342 596
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 111 110
036
Развитие газотранспортной системы
1 111 110
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
279 161
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
70 365
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
70 015
006
Капитальные расходы государственного органа
350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
133 990
010
Развитие объектов сельского хозяйства
133 990
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49 607
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 089
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
21 518
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25 199
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 199
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
104 007
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
104 007
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
50 787
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
52 465
015
Капитальные расходы государственного органа
755
12
Транспорт и коммуникации
1 258 116
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 185 099
022
Развитие транспортной инфраструктуры