"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 қарашадағы № 30-2 шешімі
Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1."2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14158076 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 5309374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 107082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8665320 мың теңге.
2) шығындар – 13907178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1276194 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1405550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 129356 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 389996 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 389996 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 389996 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1415292 теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 1 ноября 2024 года № 30-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14158076 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5309374 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –8665320 тысяч тенге.
2) затраты – 13907178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1276194 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1405550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 129356 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 389996 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 389996 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 389996 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1415292 тысяч тенге;

37140
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37140
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37140
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1164784
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251237
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
251237
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446103
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2015
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113481
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8444
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237222
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
467444
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71309
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1333
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12254
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
372805
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9743
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4325599
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
182731
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42357
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
130374
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1178190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

37140
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37140
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1164784
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251237
005
Государственная адресная социальная помощь
251237
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446103
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
2015
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113481
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8444
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237222
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
467444
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71309
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1333
021
Капитальные расходы государственного органа
12254
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
372805
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9743
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4325599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
182731
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42357
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
130374
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1178190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

50582
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
47938
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31438
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
332194
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85925
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
222707
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14474
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9088
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
206987
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42026
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41726
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
66685
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60180
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5505
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48276
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48276
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
99421
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
99421
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
64721
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14000
12
Көлiк және коммуникация
737966
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

50582
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
47938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
31438
010
Капитальные расходы государственного органа
12500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
332194
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
85925
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
222707
006
Капитальные расходы государственного органа
14474
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
206987
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
41726
006
Капитальные расходы государственного органа
300
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
66685
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
60180
004
Организация работ по зонированию земель
5505
007
Капитальные расходы государственного органа
1000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48276
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48276
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
99421
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
99421
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
64721
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20700
015
Капитальные расходы государственного органа
14000
12
Транспорт и коммуникации
737966
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)