Жер теліміне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 91/03 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін–өзі басқару туралы" Заңына жер учаскелерін беруге және алып қоюға байланысты мәселелерді қарау жөніндегі облыстық жер комиссиясының 2024 жылғы 7 қарашадағы № 2 хаттамалық қорытындысына сәйкес Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сарыарқа-ENERGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарт негізінде жалпы ауданы 60,4 га Ұлытау облысы, Жаңаарқа ауданы, Ералиев ауылдық округі мекенжайы бойынша орналасқан (Жалын кен орнында көмір өндіру) 2033 жылдың 9 желтоқсанына дейінгі мерзімге жер учаскесіне жеке немесе уақытша өтеулі жер пайдалану құқығын беру құқығынсыз жария сервитут белгіленсін.
2. "Сарыарқа-ENERGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстары жүргізілетін жер учаскелерінің жеке меншік иесіне немесе жер пайдаланушыларға келтірілген барлық шығынды өтеу міндеттелсін.
3. Жер пайдаланушы – "Сарыарқа-ENERGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне:
1) жер учаскелерін пайдаланған уақытта, уақытша жер пайдалану құқығынсыз, елді мекендердің аумағын күтіп-ұстауды қойылатын санитарлық-эпидемиологиялық талаптар санитарлық-эпидемиологиялық қағидалары мен нормаларын ескере отырып, объектіге іргелес аумақты күтіп-ұстауды;
2) жер теліміндегі орналасқан инженерлік желілерге техникалық қызмет көрсету және қажет жағдайда жаңасын орнату үшін пайдалану қызметтерінің жер теліміне кедергісіз енуін қамтамасыз ету қажет.
4. "Жер теліміне қауымдық сервитут белгілеу туралы" қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің қаржы-экономикалық мәселелер, өнеркәсіп, индустрияландыру және инвестициялар, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту, шағын және орта бизнесті дамыту жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
Ұлытау облысының әкімі Д. Рыспеков

Об установлении публичного сервитута на земельный участок
Постановление акимата области Ұлытау от 12 декабря 2024 года № 91/03
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и протокольным заключением земельной комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с предоставлением и изъятием земельных участков от 7 ноября 2024 года № 2 акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут без права предоставления право частной или временного возмездного землепользования товариществу с ограниченной ответственностью "Сарыарка-ENERGY" на земельный участок расположенного по адресу: область Ұлытау, Жанааркинский район, Ералиевский сельский округ общей площадью 60,4 га на основании контракта на проведение операций по недропользованию (добыча угля на месторождении Жалын) сроком до 9 декабря 2033 года.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Сарыарқа-ENERGY", возместить все понесенные убытки частными собственниками или землепользователями земельных участков, на которых проводятся работы по изыскательских, исследовательских и других работ твердых полезных ископаемых.
3. Землепользователю – товариществу с ограниченной ответственностью "Сарыарқа-ENERGY" необходимо:
1) во время пользования земельными участками, без права временного землепользования, содержать прилегающую к объекту территорию с учетом санитарно-эпидемиологических правил и норм "Санитарно - эпидемиологические требования к содержанию территории населенных мест";
2) обеспечить беспрепятственный доступ на земельный участок эксплуатирующим службам для технического обслуживания инженерных сетей, расположенных на земельном участке, и прокладке новых в случае необходимости.
4. Контроль за исполнением постановления "Об установлении публичного сервитута на земельный участок" возложить на заместителя акима области по финансово-экономическим вопросам, промышленности, индустриализации и инвестициям, развитию агропромышленного комплекса, развитию малого и среднего бизнеса.
Аким области Ұлытау Д. Рыспеков