Жезқазған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/71 "2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 24/138 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №13/71 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191710 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 746 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 826 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 374 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 664 035 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 181 235 мың теңге;
2) шығындар - 50 244 699 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 517 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 517 298 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 3 287 038 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 13/71 "О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 30 сентября 2024 года № 24/138
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года №13/71 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191710) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 746 655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 826 011 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75 374 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 664 035 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 181 235 тысяч тенге;
2) затраты – 50 244 699 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 254 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 517 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 517 298 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 3 287 038 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 1 293 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 523 452 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2024 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 24/138
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

погашения займов – 1 293 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 523 452 тысяч тенге."
приложения 1,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского
маслихата
от 30 сентября 2024 года
№ 24/138
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского
маслихата

2382
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
105603
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
341999
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
576425
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30800
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
30800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131744
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131744
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88774
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2103
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25867
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22343188
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10093217
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7187901
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6234550
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
953351
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
1069133
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
318045
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
326756
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
35463
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10000
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
300000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
78869
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1836183
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2382
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
105603
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
341999
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
576425
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30800
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
30800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131744
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88774
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2103
021
Капитальные расходы государственного органа
7000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25867
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
8000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22343188
1
Жилищное хозяйство
10093217
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7187901
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6234550
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
953351
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1069133
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
318045
003
Капитальные расходы государственного органа
326756
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
35463
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10000
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
300000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
78869
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
1836183
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

672524
12
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту 3 кезек, 2 түзету
243235
13
Жезқазған қаласындағы шаруашылық-ауыз су тазарту құрылыстарын қайта жаңарту (II кезең)
250000
14
Жезқазған қаласы, Гагарина көшесі 70/3 мекенжайы бойынша 5 қабатты 28 пәтерлі тұрғын үй салу
390500
15
"Жезқазған қаласының жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, ТМ 11", құрылыстың 2 кезегі, 3 іске қосу кешені. Түзету.
250000
16
"Жезқазған қаласының жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, ТМ 11", құрылыстың 2 кезегі, 5 іске қосу кешені. Түзету.
250000
17
Жезқазған қаласы, Гагарин көшесі 70/1 мекенжайы бойынша 5 қабатты 30 пәтерлі тұрғын үй салу
251905
18
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту (IV кезек).
200000
Бюджеттік кредит, оның ішінде:
3287038
19
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй сатып алуға
327372
20
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34С мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
1468757
21
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34Т мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
1468757
22
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредит
22152

672524
12
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г.Жезказган, 3 очередь
243235
13
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений г. Жезказган (II очередь)
250000
14
Строительство 5-этажного 28-квартирного жилого дома по адресу г. Жезказган, ул. Гагарина 70/3
390500
15
"Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказгана, ТМ 11" 2 очередь строительства, 3 пусковой комплекс. Корректировка
250000
16
"Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказгана, ТМ 11" 2 очередь строительство, 5 пусковой комплекс. Корректировка
250000
17
Строительство 5-этажного 30 - квартирного жилого дома в городе Жезказган по ул. Гагарина 70/1
251905
18
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей города Жезказган (IVочередь)
200000
Бюджетные кредиты, в том числе:
3287038
19
На приобретение жилья для очередников из категории социально уязвимых слоев населения
327372
20
Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу: область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34C" (без благоустройства)
1468757
21
Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу:
область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34Т (без благоустройства)
1468757
22
Реализация мер социальной поддержки специалистов
22152