2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/144 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшалараға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 187 606 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 740 474 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 946 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 362 486 мың теңге;
2) шығындар – 11 187 606 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 908 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 71 908 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 71 908 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 147 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75 542 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2024 года № 23/144
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 187 606 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 740 474 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 75 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 946 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 362 486 тысяч тенге;
2) затраты – 11 187 606 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 908 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 542 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 71 908 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 71 908 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;
погашение займов – 75 542 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2. 2025 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.

2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2025 год согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района целевые трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2025 год согласно приложению 6.

5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 76 180 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
Жаңаарқа аудандық мәслихатының

5. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты на 2025 год согласно приложению 7.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 76 180 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

75023
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210403
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4247
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116678
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
169922
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
175882
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175882
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38850
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1047
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
95221
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
34764
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1471299
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1098175
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1078095
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
201205
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
293416
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
583474
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20080
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20080
2
Коммуналдық шаруашылық
308624
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
308624
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
97300
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
11800
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
199524
3
Елді-мекендерді көркейту
64500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

75023
006
Оказание жилищной помощи
1800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210403
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4247
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116678
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
169922
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
175882
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38850
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1047
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
95221
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
34764
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1471299
1
Жилищное хозяйство
1098175
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1078095
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
201205
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
293416
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
583474
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
20080
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
20080
2
Коммунальное хозяйство
308624
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
308624
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
97300
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
11800
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
199524
3
Благоустройство населенных пунктов
64500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31934
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1365
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
24840
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
119418
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30365
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30365
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61004
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61004
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28049
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28049
02
Қорғаныс
29702
1
Әскери мұқтаждар
9389
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9389
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9389
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
20313
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20313
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13177
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
7136
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
931832
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
104129
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104129
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104129
2
Әлеуметтiк көмек
654595
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
654595
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
84540
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2274
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
273051
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4266
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
120542
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

31934
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1365
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
24840
9
Прочие государственные услуги общего характера
119418
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30365
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
30365
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61004
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61004
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28049
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28049
02
Оборона
29702
1
Военные нужды
9389
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9389
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9389
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
20313
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20313
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13177
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7136
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
931832
1
Социальное обеспечение
104129
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104129
005
Государственная адресная социальная помощь
104129
2
Социальная помощь
654595
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
654595
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
84540
006
Оказание жилищной помощи
2274
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
273051
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4266
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120542
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью