Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2024 жылғы 5 шiлдедегi № 171 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 235-17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2025 – 2026 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2026 – 2027 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Техникалық және кәсіптік білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 5 июля 2024 года № 171
В соответствии с подпунктом 235-17) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "О некоторых вопросах Министерства просвещения Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2024 – 2025 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2025 – 2026 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2026 – 2027 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушы
Е. Оспан
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
2024 жылғы 5 шілдедегі
№ 171 бұйрығына
1-қосымша

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
просвещения Республики Казахстан
Е. Оспан
Приложение 1 к приказу
министра просвещения
Республики Казахстан
от 5 июля 2024 года № 171

Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының атауы
Мамандықтың атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі (күндізгі оқу)
Жылына 1 маманды даярлауға жан басына шаққандағы қаржыландыру нормативі (мың теңге)
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
0110100 Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
25
464,4
0110400 Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
75
464,4
01140600 Негізгі орта білім берудегі тіл мен әдебиетті оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
75
464,4
01147000 Информатика
25
464,4
Жиыны
200
"APEC Petrotechnic жоғары колледжі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
07240700 Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау және бұрғылау жұмыстарының технологиясы
15
484,9
07240800 Мұнай және газ өндіру технологиясы
15
484,9
07240900 Мұнай және газ кен орындарын пайдалану
15
484,9
07110100 Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
50
484,9
07130200 Электрмен жабдықтау (салалар бойынша)
40
484,9
07140100 Автоматтандыру және технологиялық процестерді басқару (бейін бойынша)
40
484,9
06130100 Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
50
484,9
Жиыны
225
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Мамандықтар топтарының атауы
Күндізгі оқуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
Оқу жылында 1 маманды оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар (мың теңге)
Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академияcы
Мәдениет және өнер мамандықтары
90
х
Қазақ ұлттық өнер университеті
Мәдениет және өнер мамандықтары
120
х
Қазақ ұлттық хореография академиясы
Мәдениет және өнер мамандықтары
40
х
Барлығы
250
Жүсіпбек Елебеков атындағы Республикалық эстрада-цирк колледжі
Мәдениет және өнер мамандықтары
65
2825,685
Александр Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесі
Мәдениет және өнер мамандықтары
70
2129,901
Орал Таңсықбаев атындағы Алматы сәндік-қолданбалы өнер колледжі
Мәдениет және өнер
мамандықтары
60

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), с учетом потребностей рынка труда на 2024 – 2025 учебный год
Администратор бюджетных программ: Министерство просвещения Республики Казахстан
Наименование организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Наименование специальности
Объем государственного образовательного заказа (очное обучение)
Подушевой норматив финансирования на подготовку 1 специалиста в год (тыс. тенге)
1
2
3
4
Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
01120100 Дошкольное воспитание и обучение
25
464,4
01140100 Педагогика и методика начального обучения
75
464,4
01140600 Педагогика и методика преподавания языка и литературы основного среднего образования
75
464,4
01140700 Информатика
25
464,4
Итого
200
Товарищество с ограниченной ответственностью "Высший колледж APEC Petrotechnic"
07240700 Бурение нефтяных и газовых скважин и технология буровых работ
15
484,9
07240800 Технология добычи нефти и газа
15
484,9
07240900 Эксплуатация нефтяных и газовых месторождений
15
484,9
07110100 Химическая технология и производство (по видам)
50
484,9
07130200 Электроснабжение (по отраслям)
40
484,9
07140100 Автоматизация и управление технологическими процессами (по профилю)
40
484,9
06130100 -Программное обеспечение (по видам)
50
484,9
Итого
225
Администратор бюджетных программ: Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Наименование групп специальностей
Государственный образовательный заказ на очное обучение
Средние расходы на обучение 1 специалиста за учебный год (в тыс. тенге)
Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова
Специальности культуры и искусства
90
х
Казахский национальный университет искусств
Специальности культуры и искусства
120
х
Казахская национальная академия хореографии
Специальности культуры и искусства
40
х
Всего
250
Республиканский эстрадно-цирковой колледж имени Жусипбека Елебекова
Специальности искусства и культуры
65
2825,685
Алматинское хореографическое училище имени Александра Селезнева
Специальности искусства и культуры
70
2129,901
Алматинский колледж декоративно-прикладного искусства имени Орала Тансыкбаева
Специальности искусства и культуры
60