Талдықорған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-83 "Талдықорған қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 19-115 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-83 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 127 894 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 831 253 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 925 707 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 12 572 453 мың теңге;
трансферттер түсімі 29 798 481мың теңге;
2) шығындар 41 638 743 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 53 346 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 180 760 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 127 414 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 10 435 805 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 14-83 "О бюджете города Талдыкорган на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 5 апреля 2024 года № 19-115
Талдыкорганскийгородской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 14-83 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 52 127 894 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 831 253 тысячи тенге;
неналоговые поступления 925 707 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 12 572 453 тысячи тенге;
поступления трансфертов 29 798 481 тысяча тенге;
2) затраты 41 638 743 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 346 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 180 760 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 127 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 10 435 805 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 10 435 805 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 519 922 мың теңге;
қарыздарды өтеу 12 216 690 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 260 963 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 10 435 805 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 519 922 тысячи тенге;
погашение займов 12 216 690 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 260 963 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024года.
ПредседательТалдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

231 235
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
142 402
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
142 402
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
142 402
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 241 899
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 603 399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 603 399
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 603 399
2
Әлеуметтiк көмек
2 677 090
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 437 090
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 193
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 853
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
337 266
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 570
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
205 777
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
220 182
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 642 249
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
240 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
961 410
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
663 410
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 863
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
31 591
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

231 235
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
142 402
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
142 402
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
142 402
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 241 899
1
Социальное обеспечение
1 603 399
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 603 399
005
Государственная адресная социальная помощь
1 603 399
2
Социальная помощь
2 677 090
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 437 090
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 193
006
Оказание жилищной помощи
5 853
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
337 266
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 570
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
205 777
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
220 182
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 642 249
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
240 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
961 410
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
663 410
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84 863
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
31 591
021
Капитальные расходы государственного органа
800
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия