Қаратал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-56 "Қаратал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 шілдедегі № 26-92 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-56 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192111 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 186 083мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 394930 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 70 424 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 174 762мың теңге;
трансферттер түсімі 5 545 967мың теңге;
2) шығындар 7 314 848мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 37 965 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 35 875 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 16-56 "О бюджете Каратальского района на 2024-2026 годы"
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 16 июля 2024 года № 26-92
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 16-56 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192111) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 6 186 083 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 394 930 тысяч тенге;
неналоговые поступления 70 424 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 174 762 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 545 967 тысяч тенге;
2) затраты 7 314 848 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 37 965 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 35 875 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 166 730 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 166 730мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 947 398мың теңге;
қарыздарды өтеу 35 875 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 255 207 теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі..
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 166 730 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 166 730 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 947 398 тысяч тенге;
погашение займов 35 875 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 255 207 тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов

16134
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21390
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84635
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
125890
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
241425
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
156064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151064
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52519
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
14994
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19247
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3704
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1739342
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1179976
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1136976
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
343095
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3181
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
790700
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
43000
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
43000
2
Коммуналдық шаруашылық
397664
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

16134
006
Оказание жилищной помощи
21390
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84635
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
241425
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
156064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52519
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
14994
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19247
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3704
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1747065
1
Жилищное хозяйство
1179976
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1136976
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
343095
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3181
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
790700
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
43000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
43000
2
Коммунальное хозяйство
397664
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)