Қаратал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-110 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 800 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 357 244 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 93 882 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 474 582 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 874 691 мың теңге;
2) шығындар 6 800 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 38 988 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 39 652 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 38 988 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 38 988 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 78 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу 39 652 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 18 198 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 289 320 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 0 мың теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 6 428 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 38 881 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 39 014 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 38 456 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 34 468 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 32 971 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 32 410 мың теңге;

О бюджете Каратальского района на 2025-2027 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 27 декабря 2024 года № 35-110
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 6 800 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 357 244 тысяч тенге;
неналоговые поступления 93 882 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 474 582 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 874 691 тысяча тенге;
2) затраты 6 800 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 38 988 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 78 640 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 39 652 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 38 988 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 38 988 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 78 640 тысяч тенге;
погашение займов 39 652 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 18 198 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 289 320 тысяча тенге, в том числе:
городу Уштобе 0 тысяч тенге;
Бастобинскому сельскому округу 6 428 тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу 38 881 тысяч тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 39 014 тысяч тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 38 456 тысячи тенге;
Ельтайскому сельскому округу 34 468 тысяч тенге;
Тастобинскому сельскому округу 32 971 тысяч тенге;
Айтубийскому сельскому округу 32 410 тысячи тенге;

Байшегір ауылдық округіне 33 387 мың теңге;
Қызылбалық ауылдық округіне 33 305 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Байшегирскому сельскому округу 33 387 тысяч тенге;
Кызылбалыкскому сельскому округу 33 305 тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

130714
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
247167
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
166959
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161854
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49119
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15519
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
83759
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9623
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3834
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5105
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
2094578
1
Тұрғын үй шаруашылығы
971510
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
971510
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
790030
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
30617
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
150863
2
Коммуналдық шаруашылық
895715
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
895715
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
646605
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
87246
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
161864
3
Елді-мекендерді көркейту
227353
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
227353
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
105895
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
3000
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру

130714
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
247167
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
166959
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49119
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15519
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
83759
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9623
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3834
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
2094578
1
Жилищное хозяйство
971510
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
971510
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
790030
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
150863
2
Коммунальное хозяйство
895715
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
895715
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
646605
028
Развитие коммунального хозяйства
87246
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
161864
3
Благоустройство населенных пунктов
227353
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
227353
015
Освещение улиц в населенных пунктах
105895
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

9137
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1425915
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
598485
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
598485
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
598485
2
Әлеуметтік көмек
747642
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
442540
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13093
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17883
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55163
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
141202
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
211758
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74788
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63641
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7280
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
1845295
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1303291
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
717340
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
637300
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80040
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

9137
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1425915
1
Социальное обеспечение
598485
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
598485
005
Государственная адресная социальная помощь
598485
2
Социальная помощь
747642
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
442540
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13093
006
Оказание жилищной помощи
17883
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55163
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141202
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
211758
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79788
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
74788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63641
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7280
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1845295
1
Жилищное хозяйство
1303291
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
717340
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
637300
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80040
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)