Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 20-159 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 682 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 347 006 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 39 547 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 19 441 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 276 405 мың теңге;
2) шығындар 12 675 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 121 030 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 206 961 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83"О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2024 года № 20-159
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 10-83 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 10 682 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 347 006 тысяч тенге;
неналоговые поступления 39 547 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 19 441 тысяча тенге;
поступление трансфертов 9 276 405 тысяч тенге;
2) затраты 12 675 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 121 030 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 206 961 тысяча тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 85 931 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 113 742 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 113 742 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 012 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу 104 931 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 85 931 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 113 742 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 113 742 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 012 794 тысячи тенге;
погашение займов 104 931 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 407 012 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 20-159 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-83 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 407 012 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 26 ноября 2024 года № 20-159
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83 "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Районный бюджет на 2024 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 141
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104 141
2
Әлеуметтiк көмек
376 504
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
376 504
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44 581
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 124
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 224
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
149 527
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
130 048
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
175 278
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
164 778
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 024
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 998
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
61 896
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 054
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 060
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 569 291
1
Тұрғын үй шаруашылық
5 000 098
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4 840 081
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
415 046
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 141
005
Государственная адресная социальная помощь
104 141
2
Социальная помощь
376 504
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
376 504
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44 581
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 124
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 224
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
149 527
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
130 048
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
175 278
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
164 778
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 024
021
Капитальные расходы государственного органа
15 998
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
61 896
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 054
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 060
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 569 291
1
Жилищное хозяйство
5 000 098
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
4 840 081
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
415 046
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры