"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 13 наурыздағы № 112, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 15 наурыздағы № 143 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 15 наурыздағы № 129/НҚ бірлескен бұйрығы
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының автомобиль өткізу пункттері арқылы Өзбекстан Республикасына кіре отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитпен үшінші елдерден жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын отандық тасымалдаушыларға Өзбекстан Республикасының Өзбекстан түрінің үшінші елдерге/елдерден шетелдік рұқсаттарды беру процестерінің тиімділігі мен нәтижелілігін арттыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап 2025 жылғы 1 шілдеге дейінгі кезеңде "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бойынша пилоттық жоба іске асырылсын.
3. Отандық тасымалдаушылардың пилоттық жобаға қатысуы ерікті болып табылады.
4. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті (А.С. Әлі) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен (Ж.Ж. Дүйсембиев) және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитетімен (А.У. Уаисов) бірлесіп, осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік, қаржы, цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрліктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан"
Совместный приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 13 марта 2024 года № 112, Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2024 года № 143 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 15 марта 2024 года № 129/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", в целях повышения результативности и эффективности процессов выдачи иностранных разрешений Республики Узбекистан вида Узбекистан в/из третьих стран отечественным перевозчикам, осуществляющим перевозки грузов из третьих стран транзитом через территорию Республики Казахстан с заездом в Республику Узбекистан через автомобильные пункты пропуска Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан".
2. Реализовать в период со дня его первого официального опубликования до 1 июля 2025 года пилотный проект по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан".
3. Участие отечественных перевозчиков в пилотном проекте является добровольным.
4. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (Али А.С.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего совместного приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) совместно с Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Дуйсембиев Ж.Ж.) и Комитетом государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (Уаисов А.У.) размещение настоящего совместного приказа на официальных интернет-ресурсах министерств транспорта, финансов, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Ж.Ж. Дүйсембиев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бірлескен бұйрықтың техникалық іске асырылуын қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік, қаржы, цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрлеріне жүктелсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі М. Такиев
Қазақстан Республикасының Көлік министрі М. Қарабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің
2024 жылғы 13 наурыздағы
№ 112
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 15 наурыздағы № 143
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 15 наурыздағы № 129-НҚ
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жөніндегі пилоттық жобаны жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда қолданылатын мынадай негізгі ұғымдар:
1) рұқсат беру жүйесі қолданылып/қолданылмай автокөлік құралына рұқсат беру карточкасы (бұдан әрі – рұқсат карточкасы) − халықаралық автомобиль жүктерін тасымалдауда автокөлік құралын пайдалануға рұқсат беретін құжат;
2) рұқсат беру жүйесін қолданып/қолданбай жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат куәлігі − Қазақстан Республикасының автомобиль тасымалдаушыларына жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға құқық беретін құжат;

5. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Дуйсембиев Ж.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить техническую реализацию настоящего совместного приказа.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров транспорта, финансов, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении двадцати календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________ Б. Мусин
Министр финансов Республики Казахстан __________ М. Такиев
Министр транспорта Республики Казахстан __________ М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден
совместным приказом
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 13 марта 2024 года № 112
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2024 года № 143
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 15 марта 2024 года № 129/НҚ
Правила реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" (далее – Правила) определяют порядок проведения пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) карточка допуска на автотранспортное средство с/без применения разрешительной системы (далее – карточка допуска) – документ, разрешающий использование автотранспортного средства в международных автомобильных перевозках грузов;
2) удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов с/без применения разрешительной системы – документ, дающий право автомобильным перевозчикам Республики Казахстан осуществлять международные автомобильные перевозки грузов;

3) көрсетілетін қызметті алушы − халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыратын отандық тасымалдаушылар;
4) көрсетілетін қызметті беруші − Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары;
5) отандық тасымалдаушы − Қазақстан Республикасы мен Қазақстан Республикасы ратификациялаған шет мемлекеттер арасындағы халықаралық автомобиль қатынасы туралы халықаралық шарттарға сәйкес шет мемлекеттің аумағы бойынша халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыратын жеке кәсіпкер ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар және заңды тұлғалар;
6) Өзбекстан түрінің үшінші елдерге/елдерден шетелдік рұқсаты - Қазақстан Республикасының автомобиль өткізу пункттері арқылы Өзбекстан Республикасына кіре отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы үшінші елдерден жүктерді транзитпен тасымалдау кезінде пайдаланылатын рұқсат (бұдан әрі − шетелдік рұқсат);
7) шетелдік рұқсаттарды беруге арналған квота (бұдан әрі – квота) – Жүйенің Өзбекстан Республикасының уәкілетті органы ақпараттық жүйесімен паритеттік алмасу және интеграция шеңберінде айқындалатын отандық тасымалдаушыларға берілуі мүмкін шетелдік рұқсаттардың ең көп саны;
8) уәкілетті орган − Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті;
9) веб-портал (бұдан әрі − Портал) − өнім берушіні мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес уәкілетті орган айқындайтын электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесіне қол жеткізуді ұсынатын Интернет желісінде орналастырылған интернет-ресурс;
10) электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесі (бұдан әрі –Жүйе) − Қазақстан Республикасынан шыққан кезде өткізу пунктінде автомобиль көлігі құралдарының кіру уақытын брондауға арналған бағдарламалық-аппараттық кешен.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес қолданылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі пилоттық жоба Қазақстан Республикасының Өзбекстан Республикасымен кедендік шекарасындағы мынадай:
1) Атамекен (Түркістан облысы);
2) Б. Қонысбаев (Түркістан облысы);
3) Қазығұрт (Түркістан облысы);
4) Қапланбек (Түркістан облысы);
5) Тәжен (Маңғыстау облысы) өткізу пункттерінде іске асырылады.
2-тарау. Отандық тасымалдаушыларға шетелдік рұқсаттарды беру
4. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін тіркелген жері бойынша тиісті көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүктерді тасымалдауға электрондық шетелдік рұқсат алуға ЭЦҚ-мен қол қойылған өтінішті (бұдан әрі − өтініш), сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі − Талаптар тізбесі) 8-тармағында көзделген құжаттарды Портал арқылы жібереді. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші ақылы негізде көрсетеді.

3) услугополучатель – отечественные перевозчики, осуществляющие международные автомобильные перевозки;
4) услугодатель – территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
5) отечественный перевозчик – физические лица, состоящие на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, и юридические лица, осуществляющие международные автомобильные перевозки по территории иностранного государства в соответствии международными договорами о международном автомобильном сообщении между Республикой Казахстан и иностранными государствами, ратифицированными Республикой Казахстан;
6) иностранное разрешение вида Узбекистан в/из третьих стран – разрешение, используемое при перевозке грузов из третьих стран транзитом через территорию Республики Казахстан с заездом в Республику Узбекистан через автомобильные пункты пропуска Республики Казахстан (далее – иностранное разрешение);
7) квота на выпуск иностранных разрешений (далее – квота) – предельное количество иностранных разрешений, которое может быть выдано отечественным перевозчикам, определенное в рамках паритетного обмена и интеграции Системы с информационной системой уполномоченного органа Республики Узбекистан;
8) уполномоченный орган – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
9) веб-портал (далее – Портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к автоматизированной системе электронной очереди, поставщик которой определяется уполномоченным органом в соответствии с законодательством о государственных закупках;
10) автоматизированная система электронной очереди (далее – Система) – программно-аппаратный комплекс, предназначенный для бронирования времени въезда автомобильных транспортных средств в пункты пропуска при выезде из Республики Казахстан.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Пилотный проект по оказанию государственной услуги реализуется на следующих пунктах пропуска на таможенной границе Республики Казахстан с Республикой Узбекистан:
1) Атамекен (Туркестанская область);
2) Б. Конысбаева (Туркестанская область);
3) Казыгурт (Туркестанская область);
4) Капланбек (Туркестанская область);
5) Тажен (Мангистауская область).
Глава 2. Выдача иностранных разрешений отечественным перевозчикам
4. Услугополучатели по месту своей регистрации для получения государственной услуги направляют соответствующему услугодателю через Портал подписанное с ЭЦП заявление на получение электронного иностранного разрешения на перевозку грузов (далее – заявление) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также документы, предусмотренные пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень требований). Государственная услуга оказывается услугодателем на платной основе.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, процестің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызмет мынадай үш кезеңде көрсетіледі:
1) Жүйенің көрсетілетін қызметті алушыға жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым сомасын төлеу үшін хабарлама (бұдан әрі – алым сомасын төлеу үшін хабарлама) жолдауы;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық шетелдік рұқсатты Жүйемен қалыптастыру;
3) электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу.
6. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті Порталға түскен күні тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушыға Портал арқылы өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Өтініш тіркелген сәттен бастап ол көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне орындауға жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтінішті тіркеген сәттен бастап өтінішті толтырудың дұрыстығын және Талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттар мен мәліметтерді интеграциялау арқылы Жүйемен алынған мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Талаптардың тізбесіне және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарға сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы үшін Жүйеде электрондық шетелдік рұқсатты қалыптастыру мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) рұқсат беру жүйесі қолданылып/қолданылмай жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат куәлігінің болуы;
2) рұқсат карточкасының болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының Жүйеде тіркелуі және Қазақстан Республикасынан шығу кезінде өткізу пунктінде көлік құралының кіру уақытын брондау (бұдан әрі – бронь) болуы;
4) жылжымалы мүлікке құқық куәландыратын құжаттардың болуы;
5) отандық тасымалдаушының осы тасымалдаушының рұқсат карточкасында көрсетілмеген автокөлік құралдарына шетелдік рұқсаттарды пайдалану фактілерінің болмауы, сондай-ақ соңғы алты ай ішінде отандық тасымалдаушының шетелдік рұқсаттар бланкілерін басқа отандық тасымалдаушыға беру фактілерінің болмауы.
Жүйемен тахографты мерзімді тексеруден өту мерзімі өткен автокөлік құралдарын міндетті техникалық қарап-тексеруден өтпеген автокөлік құралдарына рұқсат карточкалары есепке алынбайды.
Пилоттық жоба шеңберінде шетелдік рұқсаттарды қолданбай жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат куәлігі, сондай-ақ шетелдік рұқсаттарды қолданбай автокөлік құралына рұқсат карточкалары бар отандық тасымалдаушыларға шетелдік рұқсаттарын беруге жол беріледі.

5. Перечень требований, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Государственная услуга оказывается в три этапа:
1) направление Системой услугополучателю уведомления для оплаты суммы сбора за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении (далее – уведомление для оплаты суммы сбора);
2) формирование Системой электронного иностранного разрешения по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) активирование электронного иностранного разрешения.
6. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления на Портал. Услугополучателю через Портал направляется статус о принятии заявления.
С момента регистрации заявления оно направляется на исполнение работнику услугодателя.
7. Работник услугодателя с момента регистрации заявления проверяет правильность заполнения заявления и полноту полученных Системой через интеграции документов и сведений согласно Перечню требований.
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно Перечню требований и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
8. Формирование в Системе для услугополучателя электронного иностранного разрешения осуществляется при:
1) наличии удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов с/без применения разрешительной системы;
2) наличии карточки допуска;
3) наличии регистрации услугополучателя в Системе и бронирования времени въезда транспортного средства в пункте пропуска при выезде из Республики Казахстан (далее – бронь);
4) наличии правоудостоверяющих документов на движимое имущество;
5) отсутствии фактов использования отечественным перевозчиком иностранных разрешений на автотранспортные средства, не указанные в карточке допуска данного перевозчика, а также отсутствии фактов передачи отечественным перевозчиком иностранных разрешений другому отечественному перевозчику в течение последних шести месяцев.
Системой не учитываются карточки допуска автотранспортных средств, не прошедших обязательный технический осмотр, автотранспортных средств, у которых просрочен срок прохождения периодической поверки тахографа.
В рамках пилотного проекта допускается выдача иностранных разрешений отечественным перевозчикам, имеющим удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов без применения иностранных разрешений, а также карточек допуска на автотранспортное средство без применения иностранных разрешений.

9. Ұсынылған құжаттарды қарау және өтінішті ақпараттық жүйелер арқылы тексеру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға Портал арқылы 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында алым сомасын төлеу үшін хабарлама не осы Қағидалардың 10-тармағының 1)6) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
Жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым сомасы (бұдан әрі − алым сомасы) Жүйе арқылы төленуге тиіс.
Алым сомасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген мөлшерлеме бойынша республикалық бюджетке төленеді және алым төленген күні қолданыста болатын бір реттік айлық есептік көрсеткішті құрайды.
10. Көрсетілетін қызметті алушыға мынадай:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) квотадан асып кету;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
5) негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқықтардан айыру туралы көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болған жағдайда;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының келісімі болмаған жағдайда, шетелдік рұқсат беруден бас тартылады.
11. Жеке басты куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жылжымалы мүлікке құқық куәландыратын құжаттар, рұқсат беру жүйесі қолданылып/қолданылмай жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат куәліктері, рұқсат карточкалары, алым сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат ("Электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.

9. По результатам рассмотрения представленных документов и проверки заявления через информационные системы услугополучателю через Портал в течение 2 (двух) рабочих дней направляется в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, уведомление для оплаты суммы сбора либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным подпунктами 1) – 6) пункта 10 настоящих Правил.
Сумма сбора за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении (далее – сумма сбора), подлежит оплате через Систему.
Сумма сбора уплачивается в республиканский бюджет по ставке, установленной Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", и составляет однократный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
10. В выдаче иностранного разрешения услугополучателю отказывается в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) превышения квоты;
4) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получение определенной государственной услуги;
5) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11. Сведения о данных, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоудостоверяющих документах на движимое имущество, удостоверениях допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов с/без применения разрешительной системы, карточках допуска, документе, подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства"), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.

12. Алым сомасын төлеген күні Жүйеде электрондық шетелдік рұқсат автоматты түрде қалыптастырылады.
13. Мемлекеттік шекараны нақты кесіп өткен күні көрсетілетін қызметті алушы, өтініштің нөмірін көрсете отырып, электрондық шетелдік рұқсатты алу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Жүйеге кіреді және көрсетілген электрондық шетелдік рұқсатты іске қосады (оған нөмір беріп). Бұл ретте электрондық шетелдік рұқсаттардың нөмірлері көрсетілетін қызметті алушылардың өтініштерінің кезектілігі тәртібімен Жүйемен бөлінеді және автоматты түрде қойылады.
Электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу көрсетілетін қызметті алушының көлік құралы Қазақстан Республикасынан шығу мақсаттары үшін өткізу пунктінің аумағына кірген кезде көрсетілетін қызметті берушімен тікелей жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының көлік құралы электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу күні Қазақстан Республикасынан Өзбекстан Республикасына кетпеген жағдайда, Жүйе мұндай электрондық шетелдік рұқсаттың күшін жояды.
Электрондық шетелдік рұқсат автокөлік құралы Қазақстан Республикасынан шыққан жағдайда өтелген (пайдаланылған) болып есептеледі. Көрсетілген электрондық шетелдік рұқсатты қайта пайдалануға жол берілмейді.
14. Көрсетілетін қызметті беруші Жүйе арқылы:
1) мынадай мәліметтерді көрсете отырып, өтінішті қарау нәтижелері бойынша қалыптастырылған электрондық шетелдік рұқсаттар:
отандық тасымалдаушының атауы;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі;
берілген электрондық шетелдік рұқсаттың нөмірі;
автокөлік құралының маркасы және мемлекеттік нөмірлік белгісі;
электрондық шетелдік рұқсаттың берілген күні;
электрондық шетелдік рұқсатты өтеу күні (Мемлекеттік шекараны кесіп өткен күн);
2) көрсетілетін қызметті алушы тікелей жүгінген кезде іске қосылған электрондық шетелдік рұқсаттар;
3) көлік құралы электрондық шетелдік рұқсаттар іске қосылған күні Мемлекеттік шекараны кесіп өтпеген жағдайда Жүйемен күшін жойған электрондық шетелдік рұқсаттар;
4) көрсетілетін қызметті алушы заңнаманы бұзушылықтарды анықтаған кезде көрсетілетін қызметті беруші жойған электрондық шетелдік рұқсаттар;
5) мемлекеттік кірістер органдары оны автокөлік құралымен кесіп өткен кезде Мемлекеттік шекарада өтеген электрондық шетелдік рұқсаттар елдер бөлінісінде электрондық шетелдік рұқсаттардың статистикалық есебін жүргізеді.
Электрондық шетелдік рұқсаттың түпнұсқалығын тексеру Порталда, оның ішінде "QR"-код түрінде берілген электрондық шетелдік рұқсаттардың электрондық тізіліміне сілтеме бойынша жүзеге асырылады.

12. В день оплаты суммы сбора в Системе автоматически формируется электронное иностранное разрешение.
13. В день фактического пересечения Государственной границы услугополучатель обращается к работнику услугодателя для получения электронного иностранного разрешения с указанием номера заявления.
Работник услугодателя авторизуется в Системе и активирует указанное электронное иностранное разрешение (с присвоением ему номера). При этом номера электронных иностранных разрешений распределяются Системой в порядке очередности обращения услугополучателей и проставляются автоматически.
Активирование электронного иностранного разрешения осуществляется услугодателем непосредственно при заезде транспортного средства улугополучателя на территорию пункта пропуска для целей его выезда из Республики Казахстан.
В случае невыезда транспортного средства услугополучателя из Республики Казахстан в Республику Узбекистан в день активирования электронного иностранного разрешения, такое электронное иностранное разрешение аннулируется Системой.
Электронное иностранное разрешение считается погашенным (использованным) в случае выезда автотранспортного средства из Республики Казахстан. Повторное использование указанного электронного иностранного разрешения не допускается.
14. Услугодателем посредством Системы ведется статистический учет электронных иностранных разрешений в разрезе стран:
1) сформированных электронных иностранных разрешений по результатам рассмотрения заявления с указанием следующих сведений:
наименование отечественного перевозчика;
бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
номер выданного электронного иностранного разрешения;
марка и государственный номерной знак автотранспортного средства;
дата выдачи электронного иностранного разрешения;
дата погашения электронного иностранного разрешения (дата пересечения Государственной границы).
2) активированных электронных иностранных разрешений при непосредственном обращении услугополучателя;
3) аннулированных Системой электронных иностранных разрешений при непересечении автотранспортным средством Государственной границы в день активирования электронных иностранных разрешений;
4) аннулированных услугодателем электронных иностранных разрешений при выявлении нарушений законодательства услугополучателем;
5) погашенных органами государственных доходов на Государственной границе электронных иностранных разрешений при ее пересечении автотранспортным средством.
Проверка подлинности электронного иностранного разрешения осуществляется на Портале, в том числе по ссылке на электронный реестр выданных электронных иностранных разрешений в виде "QR"-кода.

15. Электрондық шетелдік рұқсаттың нақты пайдаланылуын растау үшін көрсетілетін қызметті беруші автокөлік құралының Мемлекеттік шекарасы арқылы кіруін/шығуын тіркеудің техникалық құралдарының деректеріне негізделеді.
16. Автокөлік құралының өткізу пункті арқылы өтуі кезінде электрондық шетелдік рұқсатта көрсетілген автокөлік құралының маркасы мен мемлекеттік нөмірлік белгісі отандық тасымалдаушының рұқсат карточкасында көрсетілген автокөлік құралы туралы деректерге сәйкес келуге тиіс.
17. Көлік саласындағы уәкілетті орган заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым опреаторына және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
18. Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым уәкілетті орган басшысының, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының
тасымалдаушыларына шет
мемлекеттің аумағы бойынша
жол жүруге рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
жөніндегі пилоттық жобаны іске
асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
___________________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің атауы)
Жүктерді тасымалдауға электрондық шетелдік рұқсат алуға өтініш
_______________________________________________________________________
(жеке кәсіпкер ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
Жүктерді тасымалдауға электрондық шетелдік рұқсат беруді сұраймын және мынадай мәліметтерді ұсынамын:
рұқсат жылы: _________________________;
электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесіндегі бронь нөмірі; өткізу (шығу және кіру) пунктінің атауы және Мемлекеттік шекарадан өтудің жоспарланған күні:
_____________________________________________________________________;
автокөлік құралының иесі туралы мәліметтер: _____ (БСН/ЖСН; ұйымның атауы / ТАӘ; мекенжайы, байланыстары);
автокөлік құралының жүргізушілері туралы мәліметтер: _______ (ЖСН; ТАӘ (бар болса); мекенжайы, байланыстары);
автокөлік құралы туралы мәліметтер: _______ (техникалық паспорттан: модель, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі, жүк көтергіштігі, отыру орындары);
тіркеме туралы мәліметтер: _______ (техникалық паспорттан: модель, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі, жүк көтергіштігі);
автокөлік құралының жүру жолы бойынша баратын елдің және транзиттік шет мемлекеттердің атауы: ___________________________________________;
жүктердің атауы мен салмағы, жүктерді тиеу орны және түсіру орны
_____________________________________________________________________.
Осымен менің дербес деректерімді және ақпараттық жүйелер мен дерекқорлардағы құпия заңмен қорғалатын өзге де мәліметтерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған:
ЭЦҚ деректері:
ЭЦҚ-ға қол қойылған күні мен уақыты:
"Қазақстан Республикасы
ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының
тасымалдаушыларына шет
мемлекеттің аумағы бойынша
жол жүруге рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
жөніндегі пилоттық жобаны
іске асыру қағидаларына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – Портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Портал арқылы халықаралық қатынаста жолаушылар мен жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым сомасын төлеу (бұдан әрі – алым сомасын төлеу туралы хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру үшін хабарлама беру – 2 (екі) жұмыс күні;
Порталда "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағы бойынша жол жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру Қағидаларға (бұдан әрі – Қағида) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық шетелдік рұқсатты қалыптастыру − алым сомасын төлеу күні;
электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге өтініші бойынша Мемлекеттік шекара арқылы өткен күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

15. Для подтверждения фактического использования электронного иностранного разрешения услугодатель основывается на данных технических средств фиксации въезда/выезда автотранспортного средства через Государственную границу.
16. При проезде автотранспортного средства через пункт пропуска марка и государственный номерной знак автотранспортного средства, указанные в электронном иностранном разрешении, должны соответствовать данным об автотранспортном средстве, указанным в карточке допуска отечественного перевозчика.
17. Уполномоченный орган в области транспорта в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации подзаконного нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
18. Жалоба на решение, действия (бездействие) сотрудников услугодателя может быть подана на имя руководителя уполномоченного органа, уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
реализации Пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Выдача разрешения на
проезд по территории
иностранного государства
перевозчикам Республики
Казахстан в соответствии с
международными договорами,
ратифицированными
Республикой Казахстан"
Форма
____________________________
(наименование услугодателя)
Заявление на получение электронного иностранного разрешения на перевозку грузов
от ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, состоящего на
регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, или
наименование юридического лица)
Прошу выдать электронное иностранное разрешение на перевозку грузов и представляю следующие сведения:
год разрешения: _________________________;
номер брони в автоматизированной системе электронной очереди; наименование пункта пропуска (выезда и въезда) и планируемая дата пересечения Государственной границы: ______________________________________________________________________;
сведения о владельце автотранспортного средства: _______ (БИН/ИИН; наименование организации/ФИО; адрес, контакты);
сведения о водителях автотранспортного средства: _______ (ИИН; ФИО (при его наличии); адрес, контакты);
сведения об автотранспортном средстве: _______ (из техпаспорта: модель, государственный регистрационный номерной знак, грузоподъемность, места сидения);
сведения о прицепе: _______ (из техпаспорта: модель, государственный регистрационный номерной знак, грузоподъемность);
наименование страны назначения и транзитных иностранных государств по пути следования автотранспортного средства: __________________________________________;
наименование и вес грузов, место погрузки и место выгрузки грузов
______________________________________________________________________________.
Настоящим даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных и иных сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах и базах данных.
Подписано электронной цифровой подписью услугополучателя:
данные из ЭЦП:
дата и время подписания ЭЦП:
Приложение 2 к Правилам
реализации Пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Выдача разрешения на
проезд по территории
иностранного государства
перевозчикам Республики
Казахстан в соответствии с
международными договорами,
ратифицированными
Республикой Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал автоматизированной системы электронной очереди (далее – Портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов:
выдача через Портал уведомления для оплаты суммы сбора за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении (далее – уведомление для оплаты суммы сбора), либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 2 (два) рабочих дня;
формирование на Портале электронного иностранного разрешения по форме, согласно приложению 3 к Правилам реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" (далее – Правила) – в день оплаты суммы сбора;
активирование электронного иностранного разрешения – в день перемещения через Государственную границу по обращению услугополучателя к услугодателю.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги

1) жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым сомасын төлеу үшін хабарлама беру;
2) электрондық шетелдік рұқсатты қалыптастыру;
3) электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу;
4) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке кәсіпкер ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген алым мөлшерлемесі бойынша республикалық бюджетке төленеді және алым төленген күнге қолданыстағы бір айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу Портал арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) Порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, өтініш беру үшін тәулік бойы;
2) көрсетілетін қызметті беруші - электрондық шетелдік рұқсатты іске қосу үшін Өзбекстан Республикасымен өткізу пункттеріндегі мемлекеттік кірістер органдарының жұмыс регламентіне сәйкес (Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы қазақстан-өзбекстан Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа).
Үшінші кезеңде мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік шекара арқылы өтетін орындарында орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қарау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында Портал арқылы берілген Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүктерді тасымалдауға электрондық шетелдік рұқсат алуға өтініш;
2) электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесіндегі бронь туралы мәліметтер;

1) выдача уведомления для оплаты суммы сбора за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении;
2) формирование электронного иностранного разрешения;
3) активирование электронного иностранного разрешения;
4) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на платной основе.
Сбор за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении, уплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и составляет однократный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется через Портал.
7
График работы
1) Портала – круглосуточно для подачи заявления, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ;
2) услугодателя – в соответствии с регламентом работы органов государственных доходов на пунктах пропуска с Республикой Узбекистан (кроме выходных и праздничных дней согласно Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу) для активирования электронного иностранного разрешения.
Государственная услуга на третьем этапе оказывается по месту нахождения услугополучателя в местах перемещения через Государственную границу.
При обращении услугополучателя через Портал после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, рассмотрение заявления осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление на получение электронного иностранного разрешения на перевозку грузов по форме, согласно приложению 1 к Правилам, поданное через Портал в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о брони в автоматизированной системе электронной очереди;

3) көлік құралын тіркеу туралы мәліметтер;
4) рұқсат беру жүйесін қолданып/қолданбай жүктерді халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатты куәландыру туралы мәліметтер;
5) рұқсат карточкасы туралы мәліметтер;
6) жолаушылар мен жүктерді халықаралық қатынаста тасымалдауды жүзеге асыратын отандық автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағынан шығуы үшін рұқсат құжатын бергені үшін алым сомасының бюджетке төленгені туралы мәліметтер.
Осы тармақтың 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші электрондық кезектің автоматтандырылған жүйесімен интеграцияланған ақпараттық жүйелер арқылы тексереді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мыналар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) шетелдік рұқсаттарды беруге арналған квотадан асып кету;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімі) болуы;
5) негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға байланысты арнайы құқықтардан айыру туралы көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болуы;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
1. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің интернет-ресурсында орналастырылған: www.kgd.gov.kz. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер паспорты" кіші бөлімі.
2. Көрсетілетін қызметті алушының Портал арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.

3) сведения о регистрации транспортного средства;
4) сведения об удостоверении допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов с/без применения разрешительной системы;
5) сведения о карточке допуска;
6) сведения об оплате в бюджет суммы сбора за выдачу разрешительного документа за выезд с территории Республики Казахстан отечественных автотранспортных средств, осуществляющих перевозку пассажиров и грузов в международном сообщении.
Документы и сведения, указанные в подпунктах 2), 3), 4, 5), 6) настоящего пункта, услугодатель проверяет через информационные системы, интегрированные с автоматизированной системой электронной очереди.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) превышение квоты на выпуск иностранных разрешений;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получение определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан: www.kgd.gov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Паспорта государственных услуг".
2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Портала.

3. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
"Қазақстан Республикасы
ратификациялаған халықаралық
шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының
тасымалдаушыларына шет
мемлекеттің аумағы бойынша
жол жүруге рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
жөніндегі пилоттық жобаны
іске асыру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Электрондық шетелдік рұқсат (Өзбекстан түрінің үшінші елдерге/елдерден)
1. Тасымалдаушының атауы* _____________________________________;
2. Тасымалдаушының мекенжайы* _______________________________________;
3. Автокөлік құралының моделі, жүк көтергіштігі, отыратын орны және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі* _______________________________________;
4. Мемлекеттік шекараны кесіп өтудің жоспарланған күні*: __________;
5. Жарамдылық мерзімі*: 20__ж. __________ бастап 20__ж. _____________ дейін;
6. Қозғалыс бағыты*: ___________________ бастап ___________________ дейін:
7. Шекаралық өткізу пунктінің атауы*: ________ _______ шығу ___________ кіру;
8. Жүктердің атауы _________________________________________;
9. Жүк салмағы __________________________________________________;
10. Жүктерді тиеу орны _______________________________________;
11. Жүктерді түсіру орны _______________________________________;
12. Өзгелері _____________________________________________________;
13. Шетелдік рұқсат нөмірі* _________________________.
Ескерту: * - тармақтарды міндетті түрде толтыру қажет.

3. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 3 к Правилам
реализации Пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Выдача разрешения на
проезд по территории
иностранного государства
перевозчикам Республики
Казахстан в соответствии с
международными договорами,
ратифицированными
Республикой Казахстан"
Форма
Электронное иностранное разрешение
(вида Узбекистан в/из третьих стран)
1. Наименование перевозчика* _____________________________________;
2. Адрес перевозчика*____________________________________________;
3. Модель, грузоподъемность, места сидения и государственный регистрационный номерной знак автотранспортного средства*_______________________________________;
4. Планируемая дата пересечения Государственной границы*: __________;
5. Срок действия*: с _______________20__г. до _________________20__г.;
6. Маршрут движения*: от ___________________до ___________________:
7. Наименование пограничного пункта пропуска*: выезда ______________ ____________________ въезда ________________________________________;
8. Наименование грузов _________________________________________;
9. Вес грузов __________________________________________________;
10. Место погрузки грузов _______________________________________;
11. Место выгрузки грузов _______________________________________;
12. Прочее _____________________________________________________;
13. Номер иностранного разрешения* ______________________________.
Примечание: * - пункты обязательны для заполнения.