Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу жөніндегі қызмет саласындағы мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 23/НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 152-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 187) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру бойынша" БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу жөніндегі қызмет саласындағы мемлекеттік монополияға жатқызылған Тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м. а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығына келесі өзгеріс енгізілсін:
1-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықтың көшірмесін тіркелген бұйрықты алған күннен бастап Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығы шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 16 қаңтардағы
№ 23/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу жөніндегі қызмет саласындағы мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалары 1. Елді мекендердің жерлерінде және одан тыс жерлерде жер-кадастрлық жұмыстар 1.1. Жер учаскесіне актіні дайындау және беру
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, Жер кадастры жөніндегі техник) – 1.

Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере деятельности по ведению государственного земельного кадастра Республики Казахстан
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 23/НҚ
В соответствии с пунктом 3 статьи 152 Земельного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 187) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере деятельности по ведению государственного земельного кадастра Республики Казахстан согласно приложению.
2. Внести в приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" следующее изменение:
подпункт 3) пункта 1 исключить.
3. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство
сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 января 2024 года № 23/НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере деятельности по ведению государственного земельного кадастра Республики Казахстан
1. Земельно-кадастровые работы на землях населенных пунктов и за их пределами
1.1. Изготовление и выдача акта на земельный участок
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.

1.1-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
ҚҚС-сыз, теңге
№ р/б
Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау бойынша жұмыс түрлері
жеке тұлғалар үшін 0,25 га дейінгі бау-бақша және саяжай құрылыс, ЖТҚ, ЖҚШ, жеке гараждар және сарайлар жүргізу үшін
шаруа (фермер) қожалықтарын жүргізу үшін, 50 га дейін
әлеуметтік, өнеркәсіптік, коммерциялық мақсаттағы мемлекеттік және жеке объектілер үшін, 0,5 га дейін
кондоминиум объектілері үшін 1 га дейін
1
Жұмыстарды орындауға
өтінім қабылдау

Таблица 1.1
Ед. измерения – земельный участок
тенге, без НДС
№ п\п
Виды работ по изготовлению и выдаче идентификационного документа на земельный участок
для ведения садоводства и дачного строительства, ИЖС, ЛПХ, индивидуальные гаражи и сараи для физических лиц до 0,25 га
для ведения крестьянских (фермерских) хозяйств, до 50 га
Для государственных и частных объектов социального, промышленного, коммерческого назначения, до 0,5 га
для объектов кондоминиума до 1 га
1
Прием заявки на выполнение работ

5 210,75
Ескерту: уақыт нормалары алқаптардың бір түрі бар учаскелер үшін келтірілген, алқаптардың бірнеше түрі болған жағдайда әрбір келесі түріне 682 теңге, ҚҚС-сыз қосылады.
1.3. Жер учаскесінің (жер пайдалану құқығының) кадастрлық (бағалау) құнын айқындау)
Жұмыстың мазмұны. Қабылданған құжаттармен танысу, жер учаскесіне құқық (жер пайдалану құқығы) туралы құжаттардың бар болуын тексеру. Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің деректер базасы бойынша жер учаскесін сәйкестендіру. Түгендеу жер-кадастрлық істерді сұрату, іс материалдарын зерделеу, далалық зерттеу материалдарымен (болған жағдайда) салыстыру.
Жер учаскесін сипаттайтын материалдарды іріктеу, жер үшін төлем ставкаларын және түзету коэффициенттерін анықтау, жер учаскесінің (жер пайдалану құқығының) кадастрлық (бағалау) құнын есептеу, баға аймағын анықтау және аймақтылық коэффициенті (елді мекендерде), кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісін жасау және Тапсырыс берушіге беру. Жер учаскесінің (жер пайдалану құқығының) құнын бағалау жөніндегі істі ресімдеу және оны мұрағатқа тапсыру.
1.3.1. Шаруа (фермер) және ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін жеке және заңды тұлғаларға берілген (берілетін) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 1.

5 210,75
Примечание: 1. Цены приведены для участков с одним видом угодий, при наличии нескольких видов угодий на каждый последующий вид угодий добавлять 682 тг;
1.3. Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (права землепользования)
Содержание работы. Ознакомление с принятой документацией, проверка наличия документов о праве на земельный участок (права землепользования). Идентификация земельного участка по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра. Запрос инвентарных земельно-кадастровых дел, изучение материалов дела, сопоставление с материалами полевого обследования (при наличии).
Подбор материалов, характеризующих земельный участок, определение ставки платы за землю и поправочных коэффициентов, расчет кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (права землепользования), определение ценовой зоны и коэффициент зональности (в населенных пунктах), составление акта определения кадастровой (оценочной) стоимости и выдача заказчику. Оформление дела по оценке стоимости земельного участка (права землепользования) и сдача его в архив.
1.3.1. Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, предоставленного (предоставляемого) физическим и юридическим лицам для ведения крестьянского (фермерского) и сельскохозяйственного производства
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.

1.3.1-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
р/б
Бағаланатын жер учаскесінің ауданы
Баға,
ҚҚС-сыз теңге
1
100-ге дейін
19 974,54
2
101-ден 500-ге дейін
23 200,24
3
501-ден 1000-ға дейін
29 031,32
4
1001-ден 5000-ға дейін
52 355,62
Ескерту: жер учаскесінің ауданы 5000 гектардан жоғары болса, әрбір 1000 га қосымша алқапқа Бағалар 10%-ға ұлғайтылады.
1.3.2. Жеке тұлғаларға жеке (қосалқы) үй шаруашылығын жүргізу, тұрғын үй құрылысы және қызмет көрсету, жеке гараж, сарай, бағбандық және саяжай құрылысы үшін берілген (берілетін) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 1.
1.3.2-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
р/б
Жұмыс атауы
Өлшем бірлігі
Баға,
ҚҚС-сыз теңге
1
Өтінімді тіркеу және тапсырыс берушіде жер учаскесіне құқық
белгілейтін құжаттардың болуын тексеру
іс

Таблица 1.3.1
Ед. измерения – земельный участок
№ п/п
Площадь оцениваемого земельного участка, га
Цена, тенге без НДС
1
до 100
19 974,54
2
от 101 до 500
23 200,24
3
от 501 до 1000
29 031,32
4
от 1001 до 5000
52 355,62
Примечание: при площади земельного участка свыше 5000 гектаров, на каждые 1000 га дополнительной площади Цены увеличивать на 10 %
1.3.2. Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, предоставленного (предоставляемого) физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, строительства и обслуживания жилого дома, индивидуального гаража, сарая, садоводства и дачного строительства
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.
Таблица 1.3.2
Ед. измерения – земельный участок
№ п/п
Наименование работ
Ед. измерения
Цена, тенге без НДС
1
Регистрация заявки и проверка у заказчика наличия
правоустанавливающих документов на земельный участок
дело

459
918
6
7
Жер учаскесінің сапалық жағдайын анықтау:
- топырақ түрлері бойынша ауыл
шаруашылығы алқаптарының алаңдарын
есептеп шығару;
- ауыл шаруашылығы алқаптары мен
егістіктерді мелиоративтік топтар бойынша
бөлу;
- егістік қарашірігінің құрамын анықтау
3 672
11 016
Жем-шөп алқаптарының дақылдық
техникалық жай-күйін анықтау
734
2 754
8
Топырақ бонитетінің балдарын алқаптардың
түрлері бойынша нақтылау және түзету
3305
10 098
9
Паспорттың авторлық түпнұсқасын дайындау
643
1 377
10
Паспортты компьютерлік теру, екі
данада ресімдеу мен дайындау
2 387
2 387
Барлығы:
21 941
45 992
Ескертулер:
1. Паспортты толтыру бағалары суармалы емес егін шаруашылығы аймақтары үшін есептелген. Жер учаскесінің орналасуы кезінде келесі коэффиценттер қолданылады:
- суармалы егін шаруашылығы аймағында – 1,2;
- мал шаруашылығы аймағында (шөлді және жартылай шөлді аймақ) – 0,7.
2. Шаруа (фермерлік) қожалықтары бойынша жұмыстар жүргізу бағасы баға ауданы 50 гектарға дейінгі жер учаскесіне есептелген. Алаңы 50 гектар-дан 100 гектарға дейінгі жер учаскесіне – 1,1; 101 гектардан 500 гектарға дейінгі жер учаскесіне – 1,2; 501 гектардан 1000 гектарға дейін – 1,3 коэффициенттер қолданылады, әрбір келесі 1000 гектар жер учаскесіне бағалар он пайызға арттырылады.
3. Заңды тұлғалар үшін жұмыстар жүргізу бағасы алаңы 5 мың гектар жер учаскесіне есептелген. Ауданы 5,0 мың гектардан 10,0 мың гектарға дейінгі жер учаскесіне – 1,1; 10,0 мың гектардан 15,0 мың гектарға дейін – 1,2; 15,0 мың гектардан 20,0 мың гектарға дейін – 1,3 коэффициенттер қолданылады; әрбір келесі 10,0 мың гектар жер учаскесіне бағалар он пайызға арттырылады.
4. Бағаларға жер учаскесінің кадастрлық құнын белгілеу және түгендеу жұмыстары, қосымша дайындалатын жер пайдалану жоспарларын, ірілеу масштабты топырақ пен геоботаникалық картаны дайындау жұмыстары кірмейді.
1.4. Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру кезінде жер-кадастрлық жоспарды дайындау
Жұмыстың мазмұны. Жұмыстарды орындауға өтінімді қабылдау (өтінішке қоса берілетін құжаттардың жинақтылығын тексеру), АЖ-ға графикалық деректерді енгізу, кварталда жер учаскесін тіркеу, алаңды есептеу, кадастрлық нөмір беру, жер-кадастрлық жоспарды дайындау үшін тапсырыс бланкісін толтыру, жоспарлы-картографиялық материалды дайындау, кадастрлық бағалау құнын айқындау (материалдарды зерделеу, бағалау параметрлерін айқындау анықтау, құнын есептеу), жер учаскесіне жер-кадастрлық жоспар дайындау, жер-кадастрлық құжаттаманы қалыптастыру.
Орындаушылар құрамы: маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, Жер кадастры жөніндегі инженер, Жер кадастры жөніндегі техник) – 1.

459
918
7
Определение качественного состояния земельного участка:
- вычисление площадей сельскохозяйственных угодий по почвенным разновидностям;
- распределение сельхозугодий и пашни по мелиоративным группам;
- установление содержания гумуса пашни
3 672
11 016
Определение культуртехнического состояния кормовых угодий
734
2 754
8
Уточнение и корректировка баллов бонитета почв по видам угодий
3305
10 098
9
Подготовка авторского оригинала Паспорта
643
1 377
10
Компьютерный набор Паспорта, оформление и изготовление в двух экземплярах
2 387
2 387
Итого:
21 941
45 992
Примечания:
1. Цены по заполнению паспорта рассчитаны для зоны неорошаемого земледелия. Применять
коэффициенты при расположении земельного участка:
- в зоне орошаемого земледелия – 1,2;
- в зоне животноводства (пустынная и полупустынная зона) – 0,7;
2. Цена на производство работ по крестьянским (фермерским) хозяйствам рассчитана на земельный участок площадью до 50 гектар. Применять коэффициенты на земельный участок площадью от 50 до 100 гектар – 1,1; от 101 до 500 гектар – 1,2; от 501 до 1000 гектар – 1,3, на каждую последующую 1000 гектар цены увеличивать на десять процентов;
3. Цена на производство работ для юридических лиц рассчитана на земельный участок площадью пять тысяч гектар; применять коэффициенты на земельный участок площадью от 5,0 тысяч гектар до 10,0 тысяч гектар – 1,1; от 10,0 тысяч гектар до 15,0 тысяч гектар – 1,2; от 15,0 тысяч гектар до 20,0 тысяч гектар – 1,3; на каждые последующие 10,0 тысяч гектар цены увеличивать на десять процентов;
4. В цены не входят работы по инвентаризации и определению кадастровой стоимости земельного участка, изготовление планов землепользования, почвенной и геоботанической карты более крупного масштаба, изготовляемых дополнительно.
1.4. Изготовление земельно-кадастрового плана при предоставлении земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Содержание работы. Прием заявки на выполнение работ (проверка комплектности прилагаемых к заявлению документов), внесение графических данных в ИС, регистрация земельного участка в квартале, вычисление площади, присвоение кадастрового номера, заполнение бланка заказа для подготовки земельно-кадастрового плана, изготовление планово-картографического материала, определение кадастровой оценочной стоимости (изучение материалов, определение параметров оценки, соответствующих расположению земельного участка, определение коэффицентов, расчет стоимости), изготовление земельно-кадастрового плана на земельный участок, пояснительной записки и технической части, формирование земельно-кадастровой документации.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.

2. Жер учаскесінің шекарасын белгілеу кезінде бағалар "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ 2023 жылғы 17 сәуірдегі № 230 бұйрығына сәйкес айқындалады.
3. МЖК АЖ графикалық деректерімен жер учаскесін жұмыспен қамту туралы қорытынды дайындау кезінде:
- айналмалы бұрыштық нүктелер (координаттар) болған кезде есептеуге 1.5.1-кесте қолданылады;
- жер учаскесінің бұрылыс бұрыштық нүктелері (координаттары) болмаған жағдайда жер-кадастрлық жұмыстар далалық тексерулермен орындалады, құны "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ 2023 жылғы 17 сәуірдегі № 230 бұйрығына сәйкес есептеледі.
1.5.1. Жобаланатын жер учаскесін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінің графикалық деректерімен келісу
Жұмыстың мазмұны. Жұмыстарды орындауға өтінішті қабылдау (ұсынылған құжаттардың толықтығы мен толықтығын тексеру).
Жобаланатын жер учаскесінің орналасқан жерінің (жерге орналастыру объектісінің шекаралары және олардың координаттары) ақпараттық жүйенің графикалық деректеріне сәйкестігін тексеру.
Жүргізілген салыстырып тексеру туралы жазбаны жер учаскесінің жоспарына енгізу, жобаланатын жер учаскесінің шекарасын салу схемасын дайындау, істі қалыптастыру және мұрағатқа тапсыру.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, Жер кадастры жөніндегі инженер, Жер кадастры жөніндегі техник) – 1.
1.5.1-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесінің бұрылыс нүктелері
ҚҚС-сыз теңге
р/б
Жобаланатын жер
учаскесінің орналасқан
жерінің ақпараттық
жүйенің графикалық
деректеріне сәйкестігі
бөлігінде жерге
орналастыру жобасын
келісу бойынша жұмыс
түрлері
4 бұрылыс нүктесіне
дейін
10 бұрылыс нүктесіне
дейін
1
Жұмыстарды орындауға
өтініш қабылдау

2. При установлении границ земельного участка Цены определяются согласно приказа НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" от 17 апреля 2023 года № 230
3.При подготовке заключения о занятости земельного участка графическим данным ИС ГЗК:
- при наличии поворотных угловых точек (координат), к расчету применяется таблица 1.5.1;
- в случае отсутствия поворотных угловых точек (координат) земельного участка земельно-кадастровые работы выполняются с полевым обследованиям, стоимость рассчитывается согласно приказа НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" от 17 апреля 2023 года № 230
1.5.1. Согласование проектируемого земельного участка графическим данным информационной системы единого государственного кадастра недвижимости
Содержание работы. Прием заявления на выполнение работ (проверка предоставленных документов на комплектность и полноту).
Проверка соответствия месторасположения проектируемого земельного участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным информационной системы единого государственного кадастра недвижимости.
Внесение записи о произведенной сверке в план земельного участка, подготовка схемы наложения границ проектируемого земельного участка, формирование дела и сдача в архив.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.
Таблица 1.5.1
Ед. измерения – поворотные точки земельного участка
Тенге, без НДС
№ п/п
Виды работ по согласованию землеустроительного
проекта в части соответствия местоположения проектируемого земельного участка графическим данным информационной системы
До 4 поворотных точек
До 10 поворотных точек
1
Прием заявления на выполнение работ

868,46
1 039,05
2
Атрибуттық және
графикалық деректерді
ақпараттық жүйеге жүктеу
496,26
620,33
3
Жобаланатын жер
учаскесінің орналасқан
жерінің сәйкестігін тексеру
403,21
527,28
4
Жүргізілген салыстырып
тексеру туралы жазбаны
жер учаскесінің жоспарына
енгізу не салу схемасын
дайындау, істі
қалыптастыру және
мұрағатқа тапсыру
1 659,38
2 202,16
Барлығы:
3 427,31
4 388,82
Ескерту: әрбір қосымша 10 бұрылыс нүктесіне 512 теңге қолдану
1.5.2. Әкімшілік-аумақтық бірліктердің жобаланатын шекараларын жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінің графикалық деректерімен келісу (500 бұрылыс нүктесіне дейін)
Жұмыстың мазмұны. Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу. Координаттар жүйесін анықтау, қажет болған жағдайда басқа жүйеге қайта есептеу (әртүрлі координаттар жүйесінде мемлекеттік жер кадастрын жүргізу кезінде). Әкімшілік-аумақтық бірліктің координаттар ведомосы мен жоспары келіп түскен кезде (жекелеген жағдайларда сканерленген түрде) бұрыштық бұрылыс нүктелері қолмен енгізіледі, ақпараттық жүйе арқылы электрондық түрде жүктеу кезінде координаталарды кадастрлық картаға жүктеу (әкімшілік-аумақтық бірліктің жоспарын құру), әкімшілік-аумақтық бірліктің жобаланатын шекараларына іргелес жер учаскелері бойынша атрибутивтік ақпаратты енгізу жүргізіледі бірліктер (әкімшілік-аумақтық бірліктің қолданыстағы шекаралары өзгерген кезде). Жобаланатын шекараларды сызық өлшемдерінің сәйкестігіне, жер учаскелеріне салынулардың болуына, шектес әкімшілік-аумақтық бірліктер арасындағы үзілістердің болуына, шектес әкімшілік-аумақтық бірліктер шекараларының салынуының болуына, есептік орамдардың шекараларына сәйкестігіне салыстырып тексеру. Кадастрлық картада жариялануға жатпайтын объектілерге деректерді түсіру және тексеру.
Шектес облыстармен шектесетін әкімшілік-аумақтық бірліктің жобаланатын шекараларын келісу кезінде Мемлекеттік корпорацияның тиісті филиалдарынан олардың мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректеріне сәйкестігі тұрғысынан шекараларды келісу сұратылады. Салыстыру актісін, әкімшілік-аумақтық бірліктің схемасын толтыру. Жауапты орындаушының қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, Жер кадастры жөніндегі инженер, Жер кадастры жөніндегі техник) – 4.
1.5.2-кесте
Өлшем бірлігі - әкімшілік-аумақтық бірлік
№ р/б
Жұмыс атауы
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу

868,46
1 039,05
2
Загрузка атрибутивных и графических данных в информационную систему
496,26
620,33
3
Проверка соответствия месторасположения проектируемого земельного участка
403,21
527,28
4
Внесение записи о произведенной сверке в план земельного участка либо подготовка схемы наложения, формирование дела и сдача в архив
1 659,38
2 202,16
Итого:
3 427,31
4 388,82
Примечание: на каждые дополнительные 10 поворотных точек добавлять 512 тенге.
1.5.2. Согласование проектируемых границ административно-территориальных единиц графическим данным информационной системы единого государственного кадастра недвижимости (до 500 поворотных точек)
Содержание работ: Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Определение системы координат, при необходимости пересчет в другую систему (при ведении государственного земельного кадастра в разных системах координат). При поступлении ведомости координат и плана административно-территориальной единицы (в отдельных случаях сканированном виде) вручную вносятся угловые поворотные точки, при загрузке в электронном виде посредством информационной системы производится загрузка координат на кадастровую карту (построение плана административно-территориальной единицы), внесение атрибутивной информации по земельным участкам, прилегающим к проектируемым границам административно-территориальной единицы (при изменении существующих границ административно территориальной единицы). Сверка проектируемых границ на соответствие мер линий, наличие наложений на земельные участки, на наличие разрывов между смежными административно-территориальными единицами, на наличие наложений границ смежных административно-территориальных единиц, на соответствие границам учетных кварталов. Выгрузка данных и проверка на объекты, не подлежащие опубликованию на кадастровой карте.
При согласовании проектируемых границ административно-территориальной единицы, граничащих со смежными областями от соответствующих филиалов Госкорпорации запрашиваются согласования границ на предмет их соответствия графическим данным информационной системы единого государственного кадастра недвижимости. Заполнение акта сверки, схемы административно-территориальной единицы. Направление результата услуги ответственным исполнителем услугополучателю.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.
Таблица 1.5.2
Ед. измерения – административно-территориальная единица
№ п/п
Наименование работ
Цена,
тенге без НДС
1
Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя

9 428,97
2
Координаталарды бір жүйеден екінші жүйеге қайта есептеу
40 941,60
3
Атрибуттық және графикалық деректерді ақпараттық жүйеге жүктеу
68 236,00
4
Жобаланатын шекараларды сызық
өлшемдерінің сәйкестігіне, жер учаскелеріне салуға, шектес АТЕ арасындағы алшақтықтардың болуына, шектес АТЕ шекараларының салынуына, есептік орамдардың шекараларына сәйкестігіне
салыстырып тексеру. Кадастрлық картада жариялануға жатпайтын объектілерге деректерді түсіру және тексеру.
40 941,60
5
Жер учаскесін салыстыру актісін және
орналасу схемасын қалыптастыру
40 941,60
6
Қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру

9 428,97
2
Пересчет координат из одной системы в другую
40 941,60
3
Загрузка атрибутивных и графических данных в информационную систему
68 236,00
4
Сверка проектируемых границ на соответствие мер линий, наложение на земельные участки, на наличие разрывов между смежными АТЕ, на наличие наложений границ смежных АТЕ, на соответствие границам учетных кварталов.
Выгрузка данных и проверка на объекты, не подлежащие опубликованию на кадастровой карте.
40 941,60
5
Формирование акта сверки и схемы расположения земельного участка
40 941,60
6
Передача готового результата оказания услуги

18 113,56
Барлығы
218 603,33
Ескертпе: әрбір қосымша бұрылыс нүктесіне 500-ден астам 437 теңге қосылсын
1.6. Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін белгілей отырып, елді мекендерде бағалау аймақтары шекараларының схемаларын әзірлеу Елді мекендер санаттарының сипаттамасы
1.6-кесте
Санат
Елді мекен санаттарының сипаттамасы
I
ауылдық елді мекендер
II
аудандық орталықтар (кенттер мен ауылдар) және аудандық маңызы бар
қалалар
III
облыстық маңызы бар қалалар (облыс орталықтарынан басқа)
IV
облыс орталықтары, республикалық маңызы бар қалалар Астана, Алматы
және Шымкент
1.6.1. Дайындық жұмыстары
Жұмыстың мазмұны. Материалдарды кейіннен өңдеу және талдау арқылы жинау: елді мекенді дамытудың бас жоспары; жер балансының деректері; жоспарлы-картографиялық материалдар; жер учаскелерін кадастрлық бағалау үшін рентабельді факторлардың және олардың коэффициенттерінің тізбесі; жер аукциондарының (конкурстардың) нәтижелері; риэлтерлік компаниялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жер жылжымайтын мүліктің алаңы мен нарықтық құны, сондай-ақ объектілерді: жер учаскелерін, тұрғын және өзге де ғимараттар мен құрылыстарды жалдау құны; қоршаған ортаны қорғау органдарының материалдары бойынша қала жерінің экологиялық-геологиялық жағдайы; жергілікті жағдайда қолдану үшін қажетті өзге ақпараттар.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.
1.6.1-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
ҚҚС-сыз теңге
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
156 818,73
314 133,73
600 476,80
1 214 848,93
Ескерту:
1. Бағалармен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді есепке алмағанда, елді мекеннің шекарасында дайындық жұмыстарын орындау қарастырылған.
2. Қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде бағаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда – 1,2, үш ауданда – 1,3, үш ауданда – 1,5.
1.6.2. Схеманы әзірлеу
Жұмыстың мазмұны. Әлемдік тәжірибеде қабылданған тәсілдер (олардың модификациялары) бойынша жылжымайтын мүлік құнын есептеу жылжымайтын мүлікті бағалау: табысты, шығынды және сатуды салыстыру. Олардың негізінде аймақтардың коэффициенттерін есептеу; бағалау объектілері бойынша баға құраушы факторларды таңдау және олар бойынша аймақтарға бөлу коэффициенттерін анықтау; аймақтар бойынша орташа өлшемді коэффициенттерді есептеу; аймақтарға бөлу схемаларының ықтимал, неғұрлым ұтымды нұсқаларын әзірлеу; аймақтардың шекараларын жобалау және олардың алаңдарын есептеу; әрбір нұсқаның артықшылықтары мен кемшіліктерін талдау; олардың бірін таңдау және келісу; аймақтарға бөлу схемасының авторлық түпнұсқасын дайындау және қажетті есептермен түсіндірме жазба жазу. Келісуге және бекітуге материалдар дайындау.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.

18 113,56
Итого
218 603,33
Примечание: на каждую дополнительную поворотную точку, свыше 500 добавлять 437 тенге
1.6. Разработка схем границ оценочных зон в населенных пунктах с установлением в них поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки
Характеристика категорий населенных пунктов
Таблица 1.6
Категория
Описание категорий населенных пунктов
I
сельские населенные пункты
II
районные центры (поселки и села) и города районного значения
III
города областного значения (кроме областных центров)
IV
областные центры, города республиканского значения Астана, Алматы и Шымкент
1.6.1. Подготовительные работы
Содержание работы. Сбор материалов с последующей их обработкой и анализом: генерального плана развития населенного пункта; данных земельного баланса; планово-картографических материалов; перечень рентообразующих факторов и их коэффициентов для кадастровой оценки земельных участков; результатов земельных аукционов (конкурсов); информационных данных риэлтерских компаний и средств массовой информации о площади и рыночной стоимости земельной недвижимости, а также стоимости аренды объектов: земельных участков, жилых и иных зданий и сооружений; эколого-геологического состояния земель города по материалам органов охраны окружающей среды; прочей информации, необходимой для применения в местных условиях.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.
Таблица 1.6.1
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
156 818,73
314 133,73
600 476,80
1 214 848,93
Примечания:
1. Ценами предусмотрено выполнение подготовительных работ в границах населенного пункта без учета земель сельскохозяйственного назначения (использования);
2. При разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах – 1,2, при трех – 1,3, свыше трех – 1,5.
1.6.2. Разработка схемы
Содержание работы. Расчет стоимости недвижимости по принятым в мировой практике подходам (их модификациям) оценка недвижимости: доходным, затратным и сопоставления продаж. Расчет на их основе коэффициентов зон; выбор ценообразующих факторов по объектам оценки и определение по ним коэффициентов зонирования; расчет средневзвешенных коэффициентов по зонам; разработка возможных, наиболее рациональных вариантов схем зонирования; проектирование границ зон и вычисление их площадей; анализ достоинств и недостатков каждого варианта; выбор и согласование одного из них; изготовление оригинала схемы зонирования и написание пояснительной записки с необходимыми расчетами. Подготовка материалов к согласованию и утверждению.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.

1.6.2-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
ҚҚС-сыз теңге
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
1 180 606,87
2 354 266,07
4 721 931,20
9 245 853,93
Ескерту:
1. Қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде бағаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда – 1,2, үш ауданда – 1,3, үш ауданда – 1,5.
1.6.3. Құжаттарды дайындау
Жұмыстың мазмұны. Елді мекеннің аумағын аймақтарға бөлу схемасын пайдалану үшін қолайлы, келесідей масштабта үш данада дайындау: 1:5000, 1:10000, 1:50000.
Әр түрлі түстермен бөлінген аймақтарды; аймақтар шекараларын және аймақтар бойынша түзету коэффициенттерін жоспарлы негізде көрсету. Графикалық материалды ресімдеуге жерді аймақтарға бөлу сызбаларын қарау және келісу туралы жазбаны, аймақтардың сипаттамаларының кестесін, шартты белгілерді, ұйымның масштабы мен мөртабанын енгізу.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.
1.6.3-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
ҚҚС-сыз теңге
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
396 016,93
627 771,20
1 378 615,33
2 920 500,80
Ескерту:
1. Қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде бағаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда – 1,2, үш ауданда – 1,3, үш ауданда – 1,5.
2. Бағалар аймақтарға бөлудің әрбір түріне – бағалық немесе салық салу мақсаттары үшін белгіленген.
3. Бағалық аймақтарға бөлу үшін схемаларды дайындау кезінде және салық салу мақсатында бағаларына 2,0 коэффициентін қолдану қажет.
1.7. Жер үшін төлемақының базалық ставкасын есептеу 1.7.1. Дайындық жұмыстары
Жұмыстың мазмұны. Базалық ставканы әзірлеуге арналған тапсырманы әзірлеуге қатысу; жерді далалық зерттеу бойынша жұмыс көлемін анықтау және оларды жүргізу кестесін жасау; материалдар бойынша түсіндірме жазба дайындау.
Бағалау кадастрлық кварталын таңдау; құрылыс түрлері бойынша салынған құрылыстардың, шекаралардың, аумақтардың сипаттамаларын нақтылау.
Мынадай материалдарды жинау және талдау: елді мекенді (қаланы) дамытудың Бас жоспарын; жер балансының деректерін; жоспарлы–картографиялық материалдарды; жер аукциондарының (конкурстардың) нәтижелерін; риэлтерлік компаниялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жылжымайтын мүліктің ауданы мен нарықтық құны, сондай-ақ объектілерді жалға алу құны туралы ақпараттық деректерін: жер учаскелерін, тұрғын және өзге де ғимараттар мен құрылыстарды; нақты елді мекен үшін құрылыс-монтаж жұмыстарының бағасы туралы статистика саласындағы уәкілетті органның деректері; жергілікті жағдайларда қолдану үшін қажетті өзге де ақпарат.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.

Таблица 1.6.2
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
1 180 606,87
2 354 266,07
4 721 931,20
9 245 853,93
Примечание:
1. При разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах – 1,2, при трех – 1,3, свыше трех – 1,5.
1.6.3. Изготовление документов
Содержание работы. Изготовление схемы зонирования территории населенного пункта в следующем, приемлемом для использования, масштабе: 1:5000, 1:10000, 1:50000 в количестве трех экземпляров.
Указание на плановой основе зон, выделенных различными цветами; границ зон и поправочных коэффициентов по зонам. Включение в оформление графического материала надписи о рассмотрении и согласовании схем зонирования земель, таблицы характеристики зон, условные обозначения, масштаб и штамп организации.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.
Таблица 1.6.3
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
396 016,93
627 771,20
1 378 615,33
2 920 500,80
Примечания:
1. При разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах – 1,2, при трех – 1,3, свыше трех – 1,5.
2. Цены установлены на каждый вид зонирования – ценового или для целей налогообложения;
3. При изготовлении схем для ценового зонирования и для целей налогообложения к Ценам применять коэффициент 2,0.
1.7. Расчет базовой ставки платы за землю 1.7.1. Подготовительные работы
Содержание работы. Участие в разработке задания на разработку базовой ставки; определение объема работ по полевому обследованию земель и составление графика их проведения; составление по материалам подготовки пояснительной записки.
Выбор оценочной кадастровых кварталов; уточнение характеристик строений, границ, застроенных территории по видам застройки.
Сбор и анализ следующих материалов: генерального плана развития населенного пункта (города); данных земельного баланса; планово–картографических материалов; результаты земельных аукционов (конкурсов); информационных данных риэлтерских компаний и средств массовой информации о площади и рыночной стоимости недвижимости, а также стоимости аренды объектов: земельных участков, жилых и иных зданий и сооружений; эколого-геологического состояния земель города по материалам органов охраны окружающей среды; данных уполномоченного органа в сфере статистики о ценах на строительно-монтажные работы для конкретного населенного пункта; прочей информации, необходимой для применения в местных условиях.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.

1.7.1-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
ҚҚС-сыз теңге
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
150 367,33
314 133,73
600 476,80
675 412,33
Ескерту:
1. Бағалармен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді есепке алмағанда, елді мекеннің шекарасында дайындық жұмыстарын орындау қарастырылған.).
2. Қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде бағаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда 1,2 үш ауданда 1,3 үшеуден жоғары 1,5.
1.7.2. Базалық мөлшерлемені есептеу
Жұмыстың мазмұны. Әлемдік тәжірибеде қабылданған жылжымайтын мүлікті бағалау тәсілдері (олардың модификациялары) бойынша жылжымайтын мүлік құнын есептеу: кіріс, шығын және сатуды салыстыру; қала аумағын бағалау аймақтарына бөлу; аймақтар бойынша жер учаскелерінің нарықтық құнын есептеу. Базалық ставканың орташа өлшемді мәнін есептеу.
Бағалау орамдарын таңдау схемасының авторлық түпнұсқасын дайындау және қажетті есептерімен түсіндірме жазба жазу.
Келісуге және бекітуге материалдар дайындау.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.
1.7.2-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
ҚҚС-сыз теңге
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
1 146 364,80
2 361 213,73
7 560 548,80
9 518 797,93
Ескерту:
1. Қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде бағаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда 1,2 үш ауданда 1,3 үшеуден жоғары 1,5.
1.7.3. Құжаттарды дайындау
Жұмыстың мазмұны. Елді мекеннің аумағын есептік бағалау кварталдарын таңдау схемасын келесідей масштабта үш данада дайындау: 1:5000, 1:10000.
Жоспарлы негізде: таңдап алынған есептік кадастрлық бағалау орамдарының аймақтардың шекаралары (оларды ұйымдастырған кезде), кварталдағы жылжымайтын мүліктің орташа бағалау құны көрсетіледі. Графикалық материалды ресімдеуге, сондай-ақ іріктеу схемасын қарау және келісу туралы жазбалар, қосалқы кестелер, шартты белгілер, ұйымның масштабы мен мөртабаны енгізіледі.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 4.
1.7.3-кесте
Өлшем бірлігі – елді мекен
Тенге, без НДС
Елді мекен санаты
І
ІІ
ІІІ
ІV
156 818,73
341 428,13
689 307,67
1 324 026,53
Ескерту: қала аумағын әкімшілік аудандарға бөлу кезінде уақыт нормаларына келесі коэффициенттер қолданылады: екі ауданда – 1,2, үш ауданда – 1,3, үш ауданда – 1,5.

Таблица 1.7.1
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
150 367,33
314 133,73
600 476,80
675 412,33
Примечания:
1. Ценами предусмотрено выполнение подготовительных работ в границах населенного пункта без учета земель сельскохозяйственного назначения (использования);
2. При разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах 1,2 при трех 1,3 свыше трех 1,5.
1.7.2. Расчет базовой ставки
Содержание работы. Расчет стоимости недвижимости по принятым в мировой практике подходам (их модификациям) оценки недвижимости: доходным, затратным и сопоставления продаж; разбивка территории города на оценочные зоны; расчет рыночной стоимости земельных участков по зонам. Расчет средневзвешенного значения базовой ставки.
Изготовление оригинала схемы выборки оценочных кварталов и написание пояснительной записки с необходимыми расчетами.
Подготовка материалов к согласованию и утверждению.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.
Таблица 1.7.2
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
1 146 364,80
2 361 213,73
7 560 548,80
9 518 797,93
Примечание:
1. При разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах – 1,2, при трех – 1,3, свыше трех – 1,5.
1.7.3. Изготовление документов
Содержание работы. Изготовление схемы выборки учетных оценочных кварталов населенного пункта в следующем, приемлемом для использования, масштабе: 1:5000 или 1:10000 в количестве трех экземпляров.
На плановой основе указываются: границы зон (при их организации), выбранных учетные кадастровые оценочные квартала, средняя оценочная стоимость недвижимости в квартале. В оформление графического материала включаются также надписи о рассмотрении и согласовании схемы выборки, вспомогательные таблицы, условные обозначения, масштаб и штамп организации.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 4.
Таблица 1.7.3
Ед. измерения – населенный пункт
Тенге, без НДС
Категория населенного пункта
І
ІІ
ІІІ
ІV
156 818,73
341 428,13
689 307,67
1 324 026,53
Примечание: при разделении территории города на административные районы к Ценам применять следующие коэффициенты: при двух районах – 1,2, при трех – 1,3, свыше трех – 1,5.

2. Жерді сандық есепке алу 2.1. Мемлекеттік жер кадастрының мәліметтерін беру
Жұмыстың мазмұны.
Дайындық жұмыстары. Мемлекеттік жер кадастрының мәліметтерін беруге өтінімді/сұранысты қабылдау. Құжаттардың толықтығын тексеру. Журналға тіркеу. Мамандар арасында өтінімдерді бөлу үшін жетекшілік ететін басшыға жіберу. Жауапты орындаушыны анықтау. Орындаушыға беру.
Камералдық жұмыстар. Мемлекеттік жер кадастры базасында деректердің сәйкестігін тексеру. Құжаттарды зерттеу. Мұрағаттан жер-кадастрлық істі алу (қажет болған жағдайда). Жер учаскесіне ақпарат дайындау (орналасқан жері, мақсатты пайдаланылуы, учаскенің көлемі мен шекарасы, учаскенің кадастрлық құны және өзге де қажетті мәліметтер, сондай-ақ жер учаскесіне құқық субъектілері туралы мәліметтер)/деректер базасынан іріктеу. Жер-кадастрлық істі мұрағатқа тапсыру. Дайын құжаттарды беру үшін бэк офиске жіберу. Беруді тіркеу журналына жазу. Дайындалған құжатты фронтқа беру үшін кеңсеге беру. Дайын қызметті көрсетілетін қызметті алушыға беру. Мәліметтерді өзектендіру бойынша материалдарды қалыптастыру (түсіндірме жазба, есеп жазу және т.б.) (мемлекеттік органдар мен мекемелерге мәліметтерді ұсыну кезінде).
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 1.
2.1-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
№ р/б
Жұмыс атауы
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Жеке және заңды тұлғалар үшін мемлекеттік жер
кадастрының мәліметтерін беру
1 333,70
2
Мемлекеттік органдар мен мекемелерге
мемлекеттік жер кадастрының мәліметтерін беру
1 457,77
2.2. Аралас жер пайдаланушыларды көрсетумен жер-кадастрлық картаның жоспар-фрагментін дайындау
Жұмыстың мазмұны.
Дайындық жұмыстары. Тізілімге сәйкес фронт-кеңседен құжаттарды алу. Құжаттардың толықтығын тексеру. Журналға тіркеу. Мамандар арасында өтінімдерді бөлу үшін жетекшілік ететін басшыға жіберу. Жауапты орындаушыны анықтау. Орындаушыға беру.
Камералдық жұмыстар. Келіп түскен құжаттарды зерделеу. Мұрағаттан жер-кадастрлық істі алу (қажет болған жағдайда). Жер-кадастрлық картаның фрагментін дайындау. Электрондық деректер базасынан сабақтас жер пайдаланушыларды көрсету (шектесулерді сипаттау). Мемлекеттік жер кадастры базасында деректердің сәйкестігін тексеру. Дайын құжаттарды беру үшін бэк офиске жіберу. Беруді тіркеу журналына жазу. Дайындалған құжатты фронтқа беру үшін кеңсеге беру. Дайын қызметті көрсетілетін қызметті алушыға беру.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 1.

2. Количественный учет земель
2.1. Предоставление сведений государственного земельного кадастра
Содержание работы.
Подготовительные работы. Прием заявки/запроса на предоставление сведений государственного земельного кадастра. Проверка полноты документов. Регистрация в журнале. Направление курирующему руководителю для распределения заявок между специалистами. Определение ответственного исполнителя. Передача исполнителю.
Камеральные работы. Проверка на соответствие данных в базе государственного земельного кадастра. Изучение документов. Получение земельно-кадастрового дела с архива (при необходимости). Подготовка информации на земельный участок (сведения о местоположении, целевом использовании, размерах и границах участка, кадастровой стоимости участка и иные необходимые сведения, а также сведения о субъектах прав на земельный участок)/выборка из базы данных. Сдача земельно-кадастрового дела в архив. Направление готовых документов в бэк-офис для подготовки к выдаче. Запись в журнале регистрации выдачи. Передача изготовленного документа в фронт офис для выдачи. Выдача готовой услуги услугополучателю. Формирование материалов по актуализации сведений (написание пояснительной записки, отчета и др.) (при предоставлении сведений государственным органам и учреждениям).
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.
Таблица 2.1
Ед. измерения – земельный участок
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге,
без НДС
1
Предоставление сведений государственного земельного кадастра для физических и юридических лиц
1 333,70
2
Предоставление сведений государственного земельного кадастра государственным органам и учреждениям
1 457,77
2.2. Изготовление плана - фрагмента земельно-кадастровой карты с указанием смежных землепользователей
Содержание работы.
Подготовительные работы. Получение документов с фронт-офиса согласно реестра. Проверка полноты документов. Регистрация в журнале. Направление курирующему руководителю для распределения заявок между специалистами. Определение ответственного исполнителя. Передача исполнителю.
Камеральные работы. Изучение поступивших документов. Получение земельно-кадастрового дела с архива (при необходимости). Подготовка фрагмента земельно-кадастровой карты. Указание смежных землепользователей из электронной базы данных (описание смежеств). Проверка на соответствие данных в базе государственного земельного кадастра. Направление готовых документов в бэк офис для подготовки к выдаче. Запись в журнале регистрации выдачи. Передача изготовленного документа в фронт офис для выдачи. Выдача готовой услуги услугополучателю.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.

2.2-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
№ р/б
Жұмыс атауы
Баға,
ҚҚС-сыз теңге
1
Аралас жер пайдаланушыларды көрсетумен
жер-кадастрлық картаның А4 форматында
жоспар-фрагментін дайындау
1 798,95
Ескерту: картаны өзге форматта басып шығарғаны үшін көрсетілетін қызметтің құнына: А3 – 2; А2 – 3; А1 – 4; А0 – 5 коэффициенті қолданылсын.
2.3. Жерді мемлекеттік есепке алу
Жұмыстың мазмұны. Жер балансын жасау бойынша дайындық жұмыстарын жүргізуге қатысу. Қолда бар материалдарды талдау. Жер балансы үшін мәліметтерді жүйелеуге қатысу. Әкімшілік-аумақтық бірліктер бөлінісінде жер пайдалану тізбесін айқындау және мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен мәліметтерді іріктеу. Әкімшілік-аумақтық бірліктер бөлінісінде жер пайдалану схемаларын қалыптастыру. Жергілікті атқарушы органның келісімі бойынша схемаларды ресімдеу. Жерді мемлекеттік есепке алу жөніндегі материалдарды қалыптастыру (тізімдемені, түсіндірме жазбаны, есепті және басқаларды жасау). Дайындалған материалдарға талдау жүргізу. Материалдарға қол қою. Материалдарды бекітілген кестеге сәйкес тапсыру.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, Жер кадастры жөніндегі инженер, Жер кадастры жөніндегі техник) – 1.
2.3-кесте
Өлшем бірлігі – әкімшілік-аумақтық бірлік
п/п
Жұмыс атауы
Баға,
ҚҚС-сыз теңге
1
Жерді мемлекеттік есепке алу

Таблица 2.2
Ед. измерения – земельный участок
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге,
без НДС
1
Изготовление плана - фрагмента земельно-кадастровой
карты с указанием смежных землепользователей,
в формате А4
1 798,95
Примечание: к стоимости услуги за распечатку карты в ином формате, применять коэффициент: А3 – 2; А2 – 3; А1 – 4; А0 – 5.
2.3. Государственный учет земель
Содержание работы. Участие в проведении подготовительных работ по составлению земельного баланса. Анализ имеющихся материалов. Участие в систематизации сведений для земельного баланса. Определение перечня землепользований в разрезе административно-территориальных единиц и выборка сведений из автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра. Формирование схем землепользований в разрезе административно-территориальных единиц. Оформление схем по согласованию с местным исполнительным органом. Формирование материалов по государственному учету земель (составление описи, пояснительной записки, отчета и другие). Проведение анализа изготовленных материалов. Подписание материалов. Сдача материалов в соответствии с утвержденным графиком.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 1.
Таблица 2.3
Ед. измерения – район
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге, без НДС
1
Государственный учет земель

110 660,64
2.4. Жер алқаптарының ауданын есептеу
2.4.1. Дайындық жұмыстары
Жұмыстың мазмұны. Жоспарлы-картографиялық материалдарды алу; алқаптарды есептеу үшін пайдаланылатын жоспарлы-картографиялық негізді ресімдеу; жер пайдаланушылардың, ауылдық елді мекендердің, кенттердің, қалалардың, босалқы және орман қорының, көлік өнеркәсібі және өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жерлердің енгізілген шекараларын тексеру (және қажет болған жағдайда түзету); ауданның жер есебінің деректері бойынша жер пайдаланушыларды орналастыру схемасын, жер пайдаланушылар тізімін жасау; жоспарлы-картографиялық негізмен жер пайдаланушылар тізімін оқу. Трапеция шекарасындағы ауданның жер пайдаланушыларын орналастырудың схемалық сызбасы шекарасындағы бөтен жер пайдалану туралы анықтамалардың көшірмесі.
Орындаушылар құрамы: бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник, топырақтанушы, геоботаник) – 1.

110 660,64
2.4. Вычисление площадей земельных угодий 2.4.1. Подготовительные работы
Содержание работы. Получение планово-картографического материала; оформление планово-картографической основы, используемой для вычисления площадей; проверка (и исправление в необходимых случаях) нанесенных границ землепользователей, сельских населенных пунктов, поселков, городов, земель запаса и лесного фонда, земель промышленности транспорта и иного не сельскохозяйственного назначения; составление схемы размещения землепользователей, списка землепользователей по данным земельного учета района; считка списка землепользователей с планово-картографической основой. Выписка справок о посторонних землепользованиях в границах схематического чертежа размещения землепользователей района в границах трапеций.
Состав исполнителей: главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру, почвовед, геоботаник) – 1.

1 271,67
2
Қажетті материалдарды жинау, қажет болған
жағдайда мұрағаттық материалдарды сұрату
3 349,77
3
Жер учаскесін далалық зерттеу
4 187,21
4
Жер үлесін есептеуді орындау, қорытынды
құжаттарды қалыптастыру
3 024,10
Барлығы
11 832,74
2.6. Салық аймағы туралы мәліметтерді ұсыну
Жұмыстың мазмұны. Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Определение налоговой зоны, проведение расчетов, формирование письма.
Орындаушылар құрамы: бас сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша бас сарапшы, жетекші сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша жетекші сарапшы, сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша сарапшы-1
2.6-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі
р/б
Жұмыс атауы
Баға,
ҚҚС-сыз теңге
1
Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен
құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу
1 116,59
2
Салық аймағын анықтау
1 721,41
3
Қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру
449,74
Барлығы
3 287,73
2.7. Жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары туралы мәліметтер беру
Жұмыстың мазмұны. Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу. Ақпараттық жүйеден сұратылған мәліметтерді ұсыну үшін бастапқы деректерді талдау, қажет болған жағдайда мұрағаттық материалдарды сұрату, ақпараттық жүйеде сұрау салу арқылы немесе мұрағаттық материалды таңдау арқылы сұратылған мәліметтерді дайындау, жауап қалыптастыру.
Орындаушылар құрамы: бас сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша бас сарапшы, жетекші сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша жетекші сарапшы, сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша сарапшы-1
2.7-кесте
Өлшем бірлігі – жер учаскесі (үлес)
р/б
Жұмыс атауы
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу
1 116,59
2
Ақпараттық жүйе базасында немесе мұрағатта материалдарды іріктеу және қызмет алушы үшін мәліметтер дайындау
1 690,39
3
Қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру
465,25
Барлығы
3 272,23
2.8. Жер-кадастрлық құжаттардың көшірмелерін беру
Жұмыстың мазмұны. Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу. Мүдделі тұлғаларға құжаттардың көшірмелерін берудің заңдылығын тексеру, ақпараттық жүйеде атрибуттық ақпаратты тексеру, жер-кадастрлық істі көтеру. Жер-кадастр ісін тігу, сұратылған құжаттардың көшірмелерін жасау, сұратылған құжаттардың көшірмелерін түптеу, ілеспе хатты дайындау. Жер-кадастрлық істі түптеу
Орындаушылар құрамы: бас сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша бас сарапшы, жетекші сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша жетекші сарапшы, сарапшы-жерге орналастырушы, кадастр бойынша сарапшы-1

1 271,67
2
Сбор необходимых материалов, при необходимости
запрос архивных материалов
3 349,77
3
Полевое обследование земельного участка
4 187,21
4
Выполнение расчҰта земельной доли, формирование
итоговых документов
3 024,10
ИТОГО
11 832,74
2.6. Предоставление сведений о налоговой зоне
Содержание работы. Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Определение налоговой зоны, проведение расчетов, формирование письма.
Состав исполнителей: главный эксперт-землеустроитель, главный эксперт по кадастру, ведущий эксперт-землеустроитель, ведущий эксперт по кадастру, эксперт-землеустроитель, эксперт по кадастру- 1
Таблица 2.6.
Ед. измерения – земельный участок
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге, без НДС
1
Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя
1 116,59
2
Определение налоговой зоны
1 721,41
3
Передача готового результата оказания услуги
449,74
ИТОГО
3 287,73
2.7. Предоставление сведений об идентификационных характеристиках земельного участка
Содержание работы. Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Анализ исходных данных для предоставления запрашиваемых сведений из информационной системы, при необходимости запрос архивных материалов, подготовка запрашиваемых сведений путем запроса в информационной системе либо подбором архивного материала, формирование ответа.
Состав исполнителей: главный эксперт-землеустроитель, главный эксперт по кадастру, ведущий эксперт-землеустроитель, ведущий эксперт по кадастру, эксперт-землеустроитель, эксперт по кадастру- 1
Таблица 2.7.
Ед. измерения – земельный участок (доля)
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге,
без НДС
1
Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя
1 116,59
2
Подбор материалов в базе информационной системы либо в архиве и подготовка сведений для получателя услуг
1 690,39
3
Передача готового результата оказания услуги
465,25
ИТОГО
3 272,23
2.8. Предоставление копий земельно-кадастровых документов
Содержание работы. Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Проверка правомерности предоставления копий документов заинтересованным лицам, проверка атрибутивной информации в информационной системе, поднятие земельно-кадастрового дела. Расшивка земельно-кадастрового дела, изготовление копий запрашиваемых документов, переплет запрашиваемых копий документов, подготовка сопроводительного письма. Переплет земельно-кадастрового дела
Состав исполнителей: главный эксперт-землеустроитель, главный эксперт по кадастру, ведущий эксперт-землеустроитель, ведущий эксперт по кадастру, эксперт-землеустроитель, эксперт по кадастру- 1

2.8-кесте
Өлшем бірлігі – жер кадастрлык іс
№ р/б
Жұмыс атауы
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу
2 372,75
2
Мұрағатта материалдардың заңдылығын тексеру, іріктеу және алу
868,46
3
Сұратылған құжаттардың көшірмелерін дайындау
1 938,52
4
Қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру
511,77
Барлығы
5 691,50
2.9. Меншік иелері және жер пайдаланушылар, бөліп беру шекарасына жататын жер учаскелерінің алаңдары туралы қорытынды беру (үлестерді есептеу)
Жұмыстың мазмұны: Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу. Жоспарлы-картографиялық материалдарды алу. Алаңдарды есептеу үшін пайдаланылатын жоспарлы-картографиялық негізді ресімдеу; АЖ-да, ауылдық елді мекендерде, кенттерде, қалаларда жер пайдаланушылардың түсірілген шекараларын, босалқы және орман қоры жерлерін, көлік өнеркәсібі жерлерін және өзге де ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді тексеру (және қажетті жағдайларда түзету, жер-кадастрлық істі көтеру); жер пайдаланушыларды орналастыру схемасын, олардың тізімін жасау ауданның жер есебінің деректері бойынша жер пайдаланушылардың тізімін түсіру; жоспарлы-картографиялық негізі бар жер пайдаланушылардың тізімін түсіру. Ауданның жер пайдаланушыларын бөлу шекарасында орналастырудың схемалық сызбасы шекарасында бөтен жер пайдалану туралы анықтама жазу, жерді пайдаланудың округтік шекарасы нүктелерінің координаттарын каталогтан таңдау және абсцисс пен ординат мәндерін бір белгіге келтіру, нүктелердің нөмірлерін және олардың келтірілген координаттарын жазу, бақылау есептеулерін орындау және олардың қорытындысын оң санға айналдыру, алынған нәтижелерді салыстыру және ауданды түпкілікті айқындау жер пайдалану (планшет, учаске).
Орындаушылар құрамы: бас сарапшы-топырақтанушы, бас сарапшы-жерге орналастырушы, жетекші сарапшы – агрохимик, жетекші сарапшы-топырақтанушы, жетекші сарапшы-1
2.9-кесте
Өлшем бірлігі –бөлу шекарасындағы 1 жер учаскесі
р/б
Жұмыс атауы
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен құжаттар топтамасын қабылдау және өңдеу
1 070,06
2
Қажетті мәліметтерді жинау, қажет болған жағдайда мұрағат материалдарын сұрату
1 163,11
3
Бөліп беру шекарасына түсетін жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларды,
алаңдарын айқындау (үлестерді есептеу)
2 078,10
4
Қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру
1 132,10
Барлығы
5 443,37
3. Аудандардың, есептік кварталдардың кадастрлық карталарын дайындау және жер учаскесін кварталда кодтау
3.1. Дайындық жұмыстары, карталарды дайындау
Жұмыстың мазмұны. Тапсырма алу, техникалық істерді іріктеу, бау-бақша серіктестіктеріне бұруды қалыптастыру, олардың шекараларын жоспарлы негізге салу. Елді мекендегі жер учаскелерінің санын жер балансынан іріктеу. Желілік және су объектілері, ауыл шаруашылығы және өзге де мақсаттағы объектілер бойынша техникалық істерді іріктеу. Ауданның, есептік кварталдың аумағына топографиялық карталарды таңдау. Есеп кварталының аумағына карталардың парақтарын, фотопланшеттерді орналастыру сызбасын жасау. Топографиялық карталар мен фотопланшеттердің парақтарын сканерлеу. Растрлық суреттерді тігу. Есептік орамдардың санын және олардың шекараларын анықтау, координаттардың жиынтық ведомосын және есептік орамдардың орналасуының шолу схемасын жасау. Аудан шекараларының қабатын, есептік кварталдардың шекараларын, координаталық тор қабаттарын, жазуларды және жиектелген безендіруді құру. Орындалған жұмыстарды техникалық бақылау. Материалдарды келісуге дайындау және оларды көбейту. Жылжымайтын мүлікті тіркеу бойынша аудандық филиалдарға ақпаратты көшіру және беру. Атқарушы билік органдарында кадастрлық картаны бекіту.

Таблица 2.8.
Ед. измерения – земельно-кадастровое дело
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге,
без НДС
1
Прием и обработка пакета документов, поступивших
от услугополучателя
2 372,75
2
Проверка правомерности, подбор и получение
материалов в архиве
868,46
3
Изготовление копий запрашиваемых документов
1 938,52
4
Передача готового результата оказания услуги
511,77
ИТОГО
5 691,50
2.9. Предоставление заключения о собственниках и землепользователях, площадей земельных участков, подпадающих под границы отвода (расчет долей)
Содержание работы: Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя. Получение планово-картографического материала. Оформление планово – картографической основы, используемой для вычисления площадей; проверка (и исправление в необходимых случаях, поднятие земельно-кадастрового дела) нанесенных границ землепользователей в ИС, сельских населенных пунктов, поселков, городов, земель запаса и лесного фонда, земель промышленности транспорта и иного не сельскохозяйственного назначения; составление схемы размещения землепользователей, списка землепользователей по данным земельного учета района; выгрузка списка землепользователей с планово-картографической основой. Выписка справок о посторонних землепользованиях в границах схематического чертежа размещения землепользователей района в границах отвода, выбор из каталога координат точек окружной границы землепользования и приведение значений абсцисс и ординат к одному знаку, выписывание номеров точек и их приведенных координат, выполнение контрольных вычислений и преобразование их итога в положительное число, сравнение полученных результатов и окончательное определение площади землепользования (планшета, участка).
Состав исполнителей: главный эксперт-землеустроитель, главный эксперт по кадастру, ведущий эксперт-землеустроитель, ведущий эксперт по кадастру, эксперт-землеустроитель, эксперт по кадастру 1
Таблица 2.9
Ед. измерения – 1 земельный участок в границах отвода
№ п/п
Наименование работ
Цена, тенге,
без НДС
1
Прием и обработка пакета документов, поступивших от услугополучателя
1 070,06
2
Сбор необходимых сведений, при необходимости
запрос архивных материалов
1 163,11
3
Определение собственников и землепользователей,
площадей земельных участков, попадающих в границы отвода (расчет долей)
2 078,10
4
Передача готового результата оказания услуги
1 132,10
ИТОГО
5 443,37
3. Изготовление кадастровых карт районов, учетных кварталов и кодирование земельного участка в квартале
3.1. Подготовительные работы, составление карт
Содержание работы. Получение задания, подборка технических дел, по формированию отвода на садоводческие товарищества, нанесение их границ на плановую основу. Выборка из земельного баланса количества земельных участков в населенном пункте. Подборка технических дел по линейным и водным объектам, объектам сельскохозяйственного и иного назначения. Подбор топографических карт на территорию района, учетного квартала. Составление схемы размещения листов карт на территорию района, фотопланшетов на территорию учетного квартала. Сканирование листов топографических карт и фотопланшетов. Сшивка растровых изображений. Определение количества учетных кварталов и их границ, составление сводной ведомости координат и обзорной схемы расположения учетных кварталов. Создание слоя границ района, границ учетных кварталов, слоя координатной сетки, надписей и зарамочного оформления. Технический контроль выполненных работ. Подготовка материалов к согласованию и их размножение. Копирование и передача информации в районные филиалы по регистрации недвижимости. Утверждение кадастровой карты в органах исполнительной власти.

8 560,52
3.1.3. Қалалар мен елді мекендер жерлерінде құрылған есептік кварталдың электрондық жер-кадастрлық картасын дайындау
Орындаушылар құрамы: топ басшысы – 1, бас маман, жетекші маман, маман (жерге орналастыру жөніндегі инженер, жерге орналастыру жөніндегі техник, жер кадастры жөніндегі инженер, жер кадастры жөніндегі техник) – 2.
3.1.3 - кесте
№ р/б
Жұмыс атауы
Өлшем бірлігі
Баға, ҚҚС-сыз теңге
1
Тапсырма алу
квартал

8 560,52
3.1.3. Изготовление электронной земельно-кадастровой карты учетного квартала, сформированного на землях городов и населенных пунктов
Состав исполнителей: руководитель группы – 1, главный специалист, ведущий специалист, специалист (инженер по землеустройству, техник по землеустройству, инженер по земельному кадастру, техник по земельному кадастру) – 2.
Таблица 3.1.3
№ п/п
Наименование работ
Ед.
измерения
Цена,
тенге, без НДС
1
Получение задания
квартал

1) жұмысты орындау үшін қажетті құжаттама мен материалдарды, сондай-ақ аспаптарды, құралдар мен жабдықтарды іріктеп алу және жұмыс аяқталғаннан кейін оларды тапсыру;
2) жұмысты бастаудан бұрын жұмыс орнын дайындау және жұмыс күні аяқталған соң жинау:
3) санаты төмен орындаушыға тапсырма беру;
4) біліктілігі төмен орындаушы орындаған жұмысты қабылдау;
5) жұмыс процесінде консультациялар мен түсіндірмелер алу;
6) құрылымдық бөлімшенің ішіндегі жұмысты келісу және байланыстыру;
7) орындалған жұмысты жетекшіге тапсыру және оның нұсқауы бойынша түзетулер, толықтырулар мен өзгерістер енгізу;
8) жұмыс процесінде регламенттелген демалыс;
9) техникалық қауіпсіздік жөніндегі нұсқама, сондай-ақ далалық жұмыстарды орындау үшін тартылатын жұмыскерлермен осындай нұсқаулық жүргізу жұмыстарының шығындары ескерілді.
7.2. Бағалар төмендегілер ескеріле отырып белгіленді:
1) Қазақстан Республикасының Еңбек кодекске сәйкес аптасына қалыпты жұмыс уақытының ұзақтығы - 40 сағат;
2) осы жинақта көзделген орындаушылардың толық құрамы (нормаларда көзделген орындаушылардың толық емес құрамы немесе олардың біліктілігінің сәйкес келмеуі, бағаны өзгерту үшін негіз бола алмайды);
3) орындаушыларды бастапқы материалдарымен, құжаттамамен, жұмыс тапсырмасымен;
4) жұмысты ұйымдастырудың неғұрлым тиімді нысандарын және озық әдістерін қолдану;
5) еңбекті қорғау және техникалық қауіпсіздік жөніндегі нормалардың, қағидалардың және нұсқаулықтардың талаптарына сай келетін еңбек жағдайын қамтамасыз ету;
6) қолданыстағы нұсқаулықтар, нұсқаулар және техникалық шарттар талаптарын қанағаттандыратын жобалау және басқа да құжаттама шығару;
7) егер кестелердің ескертулерінде өзгеше көрсетілмесе, далалық жұмыстарда автокөліктерді пайдалану.
7.3. Бағаларда мынадай шығыстар ескерілмеген және арнайы есептеулербойынша қосымша белгіленіп, сметаларда көзделеді:
1) тапсырыс берушінің немесе жоғары тұрған ұйым өкілінің жұмыстарды бақылауы және қабылдап алуы;
2) жобалау-сметалық құжаттаманы (жұмыстардың мазмұнында немесе бағалар кестелерінің ескертпелерінде келісілген жағдайлардан басқа) келісу және бекіту;
3) түсіндірме жазбаларды, есептерді, жоспарлы-картографиялық материалдан көшірмелерді жұмыс мазмұнында айтылғаннан көп мөлшерде көбейту;
4) жұмыстарды жүргізу орнына дейінгі арақашықтық екі жүз километрден артық болған жағдайда сыртқы көлік шығыстарына ақы төлеу;
5) өлшеу құралдарының бірлігі мен дәлдігін метрологиялық қамтамасыз ету.
7.4. Әрбір жұмыс түрінің мазмұнында негізгі және технологиялық процеске неғұрлым тән элементтер жазылған. Жұмыс мазмұнының сипаттамасында оның ажырамас бөлігі болып табылатын жекелеген элементтердің болмауы белгіленген бағаларды төмендетуге немесе көтеруге негіз болмайды.

1) подбор и получение документации и материалов, необходимых для выполнения работ, а также приборов, инструментов и оборудования, и сдачу их после окончания работы;
2) подготовку рабочего места перед началом работы и уборку после окончания рабочего дня;
3) выдачу задания исполнителю низшей квалификации;
4) приемку работы, выполненной исполнителем низшей категории;
5) получение консультаций и разъяснения в процессе работы;
6) согласование и увязку работы внутри структурного подразделения;
7) сдачу выполненной работы руководителю и внесение по его указанию исправлений, дополнений и изменений;
8) регламентированный отдых в процессе работы;
9) получение инструктажа по технике безопасности, а также проведение такого инструктажа с рабочими, привлекаемыми для выполнения полевых работ.
7.2. Цены установлены с учетом:
1) нормальной продолжительности рабочего времени в неделю – 40 часов согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
2) полного состава исполнителей, предусмотренных настоящим сборником (неполный состав исполнителей или несоответствие их квалификации, предусмотренной в нормах, не могут служить основанием для изменения цен);
3) обеспечения исполнителей исходными материалами, документацией, заданием на работу;
4) применения наиболее рациональных форм организации труда и передовых методов работы;
5) обеспечения условий труда, отвечающих требованиям норм, правил и инструкций, по охране труда и техники безопасности;
6) выпуска проектной и другой документации, удовлетворяющей требованиям действующих инструкций, указаний и технических условий;
7) использования автотранспорта на полевых работах, если иное не указано в примечаниях таблиц.
7.3. Ценами не учтены и определяются дополнительно по специальным расчетам и предусматриваются в сметах следующие расходы:
1) контроль и приемка работ представителем заказчика или вышестоящей организацией;
2) согласование и утверждение проектно-сметной документации (кроме случаев, оговоренных в содержании работ или примечаниях к таблицам цен);
3) размножение пояснительных записок, отчетов, выкопировок из планово-картографического материала в большем количестве, чем оговорено содержанием работ;
4) оплата расходов на внешний транспорт при расстоянии до места производства работ свыше двухсот километров;
5) метрологическое обеспечение единства и точности средств измерений.
7.4. В содержании каждого вида работ перечислены основные и наиболее характерные элементы технологического процесса. Отсутствие отдельных элементов в описании содержания работы, являющихся неотъемлемой ее частью, не дает основания понижать или повышать установленные цены.

7.5. Жұмыстар қысқартылған бағдарлама бойынша орындалған жағдайда, бағаларға жұмыстардың еңбек сыйымдылығын азайтуға сәйкес келетін тиісінше төмендету коэффициентін қолданған жөн.
7.6. Қажет болған жағдайда жұмыс технологиясын және бағаларды ұсақ элементтерге бөлшектеуге рұқсат етіледі. Бұл ретте технологиялық процестің жекелеген элементтерінің сомасы осы бағалармен белгіленген жалпы бағадан аспайды.
7.7. Бағаларда келтірілген "дейін" деп көрсетілген факторлардың сандық мәндерінің шектері толық бағамен қолданылады.
7.8. Егер жұмыстардың құнын айқындайтын көрсеткіш (ұзақтығы, көлемі) осы бағаларда көзделген көрсеткіштерге сәйкес келмесе, жұмыстардың құны көрсеткіштің аралық мәнінде-интерполяция арқылы, артық көзделген бағаларға сәйкес келмейтін көрсеткіште экстраполяция арқылы белгіленеді.
7.9. Егер бағаға әсер ететін көрсеткіштің мәні баға кестесінде көзделген ең төмен көрсеткіштен екі есе және одан көп төмен болса, баға оған 0,7-ден аспайтын коэффициентті қолдана отырып, осы бағалардың тиісті кестесінде келтірілген ең төмен баға бойынша айқындалады..
7.10. Күрделілік санаттарының сипаттамалары жұмыстардың еңбек сыйымдылығын айқындайтын негізгі факторлар есепке алына отырып белгіленген. Егер жұмыстарды орындау шарттары аралық күрделілік санаттарына сәйкес келсе, онда бағалар интерполяция жолымен белгіленеді.
7.11. Эксперименттік жобалар, схемалар және басқа да жобалық материалдарды әзірлеген кезде бағаларға 1.50 коэффициенті қолданылады..
7.12. Тапсырыс берушінің тапсырмасы бойынша жеке тапсырма түрінде орындалатын жұмыстар жобасының нұсқаларын әзірлеген кезде барлық кейінгі нұсқалар үшін негізгі нұсқа бойынша тиісті жұмыстардың бағаларына:
1) бұрын өңделген материалдардың жиырма пайызы қолданалатын нұсқа әзірлеген кезде – 0.7;
2) негізгі нұсқаның материалдарын қырық пайызға дейін пайдаланған кезде – 0,5;
3) негізгі нұсқаның материалдарын алпыс пайызға дейін пайдаланған кезде – 0,3;
4) негізгі нұсқаның материалдарын алпыс пайыздан астам қолданған кезде – 0,2 коэффициенті қолданылады.
7.13. Екінші адамның (куәландырушы) жобалау, тексеру және басқа да материалдарды тексеру құны мынадай коэффициенттерді: жұмыс жобаларының сызбаларын, ерекшеліктері мен сметалық құжаттамаларын тексерген кезде –0.3; аудандарды есептеу нәтижелерін, камералды геодезиялық жұмыстарды, жерге орналастыру жобаларының түпнұсқаларын, топырақ, геоботаникалық және басқа да карта түрлері мен картограммаларын тексерген кезде – 0,15 және басқа да жұмыстардың материалдарын тексергенде – 0,07 коэффициентін қолдана отырып оларды орындауға белгіленген бағалар бойынша қосымша айқындалады.

7.5. В случае выполнения работ по сокращенной программе к ценам следует применять понижающий коэффициент, соответствующий уменьшению трудоемкости работ.
7.6. При необходимости разрешается расчленять технологию работы и соответственно цены на более мелкие элементы. При этом сумма отдельных элементов технологического процесса не превышает общей цены установленной настоящими ценами.
7.7. Приведенные в ценах пределы числовых значений факторов, в которых указано "до", принимаются включительно.
7.8. Если показатель, определяющий стоимость работ (протяженность, площадь) не совпадает с показателями, предусмотренными настоящими ценами, стоимость работ устанавливаются путем интерполяции – при промежуточном значении показателя; экстраполяцией – при показателе не совпадающим с наибольшим предусмотренным ценам.
7.9. Если значение показателя, влияющего на цену, ниже минимального показателя, предусмотренного в таблице цен в два раза и более, цена определяется по минимальной цене, приведенной в соответствующей таблице настоящих цен, с применением к ней коэффициента не более 0,7.
7.10. Характеристики категорий сложности установлены с учетом основных факторов, определяющих трудоемкость работ. Если условия выполнения работ соответствуют промежуточным категориям сложности, то цены устанавливаются путем интерполяции.
7.11. При разработке экспериментальных проектов, схем и других проектных материалов к ценам применяется коэффициент – 1,50.
7.12. При разработке вариантов проекта, выполняемых по поручению заказчика на работы в виде отдельного задания, к ценам на соответствующую работу по основному варианту для всех последующих вариантов применять коэффициенты:
1) при разработке варианта с использованием до двадцати процентов ранее разработанных материалов – 0,7;
2) при использовании до сорока процентов материалов основного варианта – 0,5;
3) при использовании до шестидесяти процентов материалов основного варианта – 0,3;
4) при использовании более шестидесяти процентов материалов основного варианта – 0,2.
7.13. Стоимость проверки проектных, обследовательских и других материалов вторым лицом (освидетельствование) определять дополнительно по ценам на их выполнение с применением коэффициентов: 0,3 – при проверке чертежей, спецификаций и сметной документации рабочих проектов; 0,15 – при проверке результатов вычисления площадей, камеральных геодезических работ, оригиналов землеустроительных проектов, почвенных, геоботанических и других видов карт и картограмм и 0,07 – при проверке материалов других работ.

7.14. Жұмыстарды шекті пайдалану материалдарын пайдалана отырып орындаған кезде бағаларға 1,10 коэффициенті қолданылады.
7.15. Аумақта далалық жұмыстарды арнайы режим жағдайында жүргізген кезде бағаларға 1,25 коэффициенті қолданылады.
7.16. Далалық жұмыстарда белгіленген режим бойынша немесе жағдайға қарай жұмыс уақытының шығындары міндетті түрде болатын келесі аудандар мен учаскелер арнайы режимді аумақтарға жатады: жару жұмыстары жүргізілетін шекаралық аудандар, полигондар, аэродромдар, құрылыс алаңдары, радиоактивтілігі жоғары аудандар, қорғаныс, химиялық және металлургиялық, көмір мен тау-кен өнеркәсібі кәсіпорындарының жарылыс қаупі бар, зиянды және ыстық цехтарының ішкі аумақтары, қолданыстағы электр станциялары мен кіші станциялар, электр станцияларының ашық тарату құрылғылары, қолданыстағы қысымы бес жүз киловольт және одан жоғары электр тарату желілерінің ені екі жүз метрге дейінгі белдеулері.
7.17. Көліктің қарқынды қозғалуынан, кемелердің жиналып қалуынан жұмысқа кешігулер мен үзілістер болып тұратын, күрделілік санаттарының сипаттамаларында көрсетілген немесе нормалар кестелерінің ескертпелеррінде көрсетілген коэффициенттерді қолдану ескерілген қала көшелері, теміржолдар мен автомобиль жолдары, теміржол станциясының аумағы, порттар мен затондар арнайы режимді аумақтарға жатпайды.
7.18. Бағаларға бірнеше белгіленген коэффициенттерді қолданған кезде соңғылары көбейтіледі.
7.19. Жұмыс учаскесіндегі кәсіпорынның орналасқан жерінен іздестіру экспедициясының базасына, партияға немесе басқа өндірістік бөлімшеге дейінгі арақашықтық екі жүз километрден асса, сондай-ақ адамдардың өтуіне және жұмыс өндірісінің қиын учаскелеріне (темір және шосселік жолдардың болмауы, тұрақты кеме жүрмеу) жүктерді жеткізу үшін қолайсыз жағдай туындаған кезде қолданыстағы тариф немесе арнайы есеп бойынша айқындалады.
7.20. Базаларды күтіп-ұстау шығыстары өндірістік (қойма) үй-жайларын жалдау, қызмет көрсететін персоналдың жалақысының, көлік және дала шығыстары, техникалық қауіпсіздік, өртке қарсы іс-шаралар шығыстары ескеріле отырып, жергілікті жағдайларға қатысты айқындалады.
7.21. Қосалқы мердігер ұйымдарға орындау үшін берілетін жұмыстарға жетекшілік ету (әдістемелік басшылық ету) шығыстары осы жұмыстардың құнына екі пайыз мөлшерінде (аэрофототүсірілімдер жүргізу, сыртқы көлік, уақытша ғиматтар мен имараттардың құрылысы, арнайы көлік құралдарын жалдау, сондай-ақ бөгде ұйымдар көрсететін қызметтердің құнын есепке алусыз) белгіленеді және тапсырыс беруші қосымша төлем жүргізеді.

7.14. При выполнении работ с использованием материалов ограниченного пользования (с грифом секретно) к ценам применять коэффициент 1,10.
7.15. При производстве полевых работ на территории в условиях специального режима к ценам применяется коэффициент – 1,25.
7.16. К территориям со специальным режимом относятся районы и участки, где по обстановке или установленному режиму на полевых работах неизбежны потери рабочего времени: пограничные районы, полигоны, аэродромы, строительные площадки, на которых производятся взрывные работы, районы с повышенной радиоактивностью, внутренние территории взрывоопасных, вредных и горячих цехов предприятий оборонной, химической и металлургической, угольной и горнодобывающей промышленности, действующие электрические станции и подстанции, открытые распределительные устройства электрических станций, полосы шириной до двухсот метров действующих линий электропередачи напряжением пятьсот киловольт и выше.
7.17. К территориям со специальным режимом не относятся улицы городов, железные и автомобильные дороги, территории железнодорожных станций, порты и затоны, где неизбежны задержки и перерывы в работе, вызываемые интенсивным движением транспорта, скоплением судов, отражены в характеристиках категорий сложности или учтены применением коэффициентов, указанных в примечаниях к таблицам норм.
7.18. При применении к ценам нескольких установленных коэффициентов, последние перемножаются.
7.19. Расходы по внешнему транспорту при расстояниях от местонахождения предприятия до базы изыскательской экспедиции, партии или другого производственного подразделения на участке работ свыше двухсот километров, а также при наличии весьма неблагоприятных условий для проезда людей и доставки грузов на труднодоступные участки производства работ (отсутствие железных и шоссейных дорог, регулярного судоходства) определяется по действующему тарифу или специальному расчету.
7.20. Расходы по содержанию баз определяются применительно к местным условиям с учетом расходов на аренду производственных (складских) помещений, заработную плату обслуживающего персонала, транспортные и полевые расходы, расходы по технике безопасности, противопожарным мероприятиям.
7.21. Расходы по курированию (методическому руководству) работами, передаваемыми для выполнения субподрядным организациям, определяются в размере двух процентов от стоимости этих работ (без учета стоимости производства аэрофотосъемки, внешнего транспорта, строительства временных зданий и сооружений, аренды специальных транспортных средств, а также услуг сторонних организаций) и оплачиваются заказчиком дополнительно.

7.22. Жобалау процесінде немесе жобалау құжаттамасы келісілгеннен кейін оған өзгерістер енгізу құны (тапсырманы түзетуді ескере отырып) осы құжаттаманы орындау бағасына 0,3 коэффициентін қолдана отырып, қосымша белгіленеді.
Жұмыскерлердің жалақысына экологиялық және басқа коэффициенттер қолданылатын жергілікті жерлерде жұмыстарды орындаған кезде жұмыстар құнына жалақыға қатысты қолданылатын коэффициенттің бөлшекті бөлігінің 0,6 мөлшеріндегі коэффициент қолданылады.
7.23. Жұмыстардың осы жинақта жоқ бағалары тиісті коэффициенттер қолданылған ұқсас жұмыс түрлерінің (кезеңдерінің) осы жинақта келтірілген бағалары бойынша айқындалады.
7.24. Директивті органдардың шешімі бойынша бағаларды әзірлеу кезінде ескерілген көтерме бағаларды, нормативтер мен басқа да көрсеткіштерді өзгерткен кезде осы бағалар нақтылануға жатады.
7.25. Жыл сайын бюджеттік заңнамамен белгіленетін айлық есептік көрсеткіштің (Кп) өзгеру коэффициенті арқылы мынадай формулаға сәйкес бағалардың базалықтан ағымдағы деңгейге ауысуы жүзеге асырылады:
Кп = АЕК ағымдағы жылғы: АЕК бағаны бекіту жылы

7.22. Стоимость внесения изменений в проектную документацию в процессе проектирования или после ее согласования (с учетом корректировки задания) определяется дополнительно с применением коэффициента 0,3 к ценам на выполнение этой документации. При выполнении работ в местностях, где к заработной плате работников применяются экологические и другие коэффициенты, к стоимости работ применяется коэффициент в размере 0,6 от дробной части коэффициента применяемого к зарплате.
7.23. Стоимость работ, цены на которые в настоящем сборнике отсутствуют, определяются по приведенным в нем ценам на аналогичные виды (этапы) работ с применением соответствующих коэффициентов.
7.24. При изменении по решению директивных органов оптовых цен, нормативов и других показателей, учтенных при разработке цен, настоящие цены подлежат уточнению.
7.25. Переход на текущий уровень цен от базового осуществляется через коэффициент изменения месячного расчетного показателя (Кп), устанавливаемого ежегодно бюджетным законодательством, согласно следующей формуле:
Кп = МРП тек.года: МРП года утверждения Цен.