Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитеті "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнында автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттарын белгілеу және көлік құралдарын арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 21 ақпандағы № 83/НҚ бұйрығы
"Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 қаулысының 1-4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитеті "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары белгіленсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының автокөлікті арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об установлении нормативов положенности специальных транспортных средств и определении критериев отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 21 февраля 2024 года № 83/НҚ
В соответствии с пунктом 1-4 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 "Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить нормативы положенности специальных транспортных средств в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Определить критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
№ 83/НҚ от 21.02.2024
Бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының көлік құралдарының арнаулы қызметтердің тиістілік нормативі
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын филиалдарының атауы
Мақсаты
үздіксіз далалық және маршруттық дешифрлеуді жүргізу жолымен топографиялық карталар мен жоспарларды жасау кезінде дешифрлеуді жүргізу үшін I, II, III және IV класстарды нивелирлеуді жүргізу үшін зерттеу жүргізу және геодезиялық пункттерді қалпына келтіру, үйлестіру үшін геодезиялық пункттерді салу үшін Аэротүсірілім жұмыстарын орындау кезінде тірек геодезиялық желілерді құру үшін
1 2 3 4 5 6 7
1
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Алматыгеодезия"
филиалы
2 бірл.
7 бірл.
5 бірл.
-
-
2
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Астанагеодезия"
филиалы
2 бірл.
2 бірл.
5 бірл.
-
6 бір.
3
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Республикалық картографиялық фабрика" филиалы
2 бірл.
4 бірл.
4 бірл.
-
-
4
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Ұлттық кеңістіктік деректер қоры" филиалы
2 бірл.
-
2 бірл.
-
-
5
Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Батысгеодезия" филиалы
2 бірл.
2 бірл.
3 бірл.
2 бірл.
3 бірл.
6
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Атыраугеодезия" филиалы
2 бірл.
2 бірл.
1 бірл.
1 бірл.
-
7
"Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Оңтүстікгеодезия" филиалы
2 бірл.
4 бірл.
2 бірл.
2 бірл.
-
8
Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Орталықгеодезия" филиалы
2 бірл.
4 бірл.
3 бірл.
1 бірл.
1 бірл.
9
"Геодезия және кеңістіктік ақпарат ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Шығысгеодезия" филиалы
1 бірл.
2 бірл.
3 бірл.
-
-
10
"Геодезия және кеңістіктік ақпарат ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Шымкентгеодезия" филиалы
1 бірл.
2 бірл.
2 бірл.
-
-
11
"Геодезия және кеңістіктік ақпарат ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Солтүстікгеодезия" филиалы
2 бірл.
8 бірл.
7 бірл.
-
-
Ескерту:
бірл. - бірлік
№ 83/НҚ от 21.02.2024
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитеті "Геодезия және кеңістіктік ақпарат ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының көлік құралдарын арнайы көлік құралдарына жатқызу өлшемшарттары

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
№ 83/НҚ от 21.02.2024
Нормативы положенности специальных транспортных средств в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министра цифрового развития, инновации и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Наименование филиалов Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
Назначение
для проведения дешифрирования при создании топографических карт и планов путем проведения сплошного полевого и маршрутного дешифрирования
для проведения нивелирования I, II, III и IV классов
для проведения обследования и восстановление, координирование геодезических пунктов
для проведения закладки геодезических пунктов
для создания опорных геодезических сетей при выполнении аэросъемочных работ
1
2
3
4
5
6
7
1
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Алматыгеодезия"
2 ед.
7 ед.
5 ед.
-
-
2
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Астанагеодезия"
2 ед.
2 ед.
5 ед.
6 ед.
3
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Республиканская картографическая фабрика"
2 ед.
4 ед.
4 ед.
-
-
4
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Национальный фонд пространственных данных"
2 ед
-
2 ед
-
-
5
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Батысгеодезия"
2 ед.
2 ед.
3 ед.
2 ед
3 ед.
6
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Атыраугеодезия"
2 ед.
2 ед.
1 ед.
1 ед.
-
7
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Оңтүстікгеодезия"
2 ед.
4 ед.
2 ед.
2 ед.
-
8
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Орталықгеодезия"
2 ед.
4 ед.
3 ед.
1 ед.
1 ед.
9
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Шығысгеодезия"
1 ед.
2 ед.
3 ед.
-
-
10
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Шымкентгеодезия"
1 ед.
2 ед.
2 ед.
-
-
11
филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" "Солтүстікгеодезия"
2 ед.
8 ед.
7 ед.
-
-
Примечание:
ед. - единица
Приложение 2 к приказу
№ 83/НҚ от 21.02.2024
Критерии отнесения автотранспорта к специальным транспортным средствам в республиканском государственном предприятии на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инновации и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан

1. Үздіксіз далалық және маршруттық дешифрлеуді жүргізу жолымен топографиялық карталар мен жоспарларды жасау кезінде дешифрлеуді жүргізуге арналған автокөлік – геодезиялық жабдықты тасымалдауға арналған стеллаждармен жабдықталған, тұтас металл фургоны бар немесе жабық кабинасы бар не жабық кабинасы бар және бүйірлері төмен (жиналмалы немесе жоқ) ашық жүк алаңы және толық жетекті шассидегі артқы жиналмалы борты бар арнайы көлік құралы.
2. I, II, III және IV сыныптарды нивелирлеуге арналған автокөлік – төрт доңғалақты шассиде мамандандырылған кунгы бар арнайы көлік құралы.
Автокөлік мамандандырылған кунгпен жылу оқшаулағыш жабыны және қосымша тозуға төзімді ішкі қаптамасы бар және жабдықталған:
Геодезиялық жұмыстарды жүргізуге арналған жабдыққа арналған стеллаждық жүйемен;
ұйықтайтын сөрелермен;
жиналмалы үстелмен;
ас үй үстелімен;
ас үй сақтау шкафымен;
су бак жуғышпен.
3. Тексеру жүргізуге және қалпына келтіруге, геодезиялық пункттерді үйлестіруге арналған автокөлік – тұтас металл фургоны бар немесе жабық кабинасы бар не жабық кабинасы бар және бүйірлері төмен (жиналмалы немесе жоқ) және артқы жиналмалы борты бар ашық жүк алаңы бар арнайы көлік құралы толық жетекті шассиде геодезиялық жабдықты тасымалдауға арналған стеллаждармен жабдықталған.
4. Геодезиялық пункттерді салуға арналған автокөлік – төрт доңғалақты жетекті шассиде мамандандырылған кунгы бар арнайы көлік құралы.
Автокөлік мамандандырылған кунгпен жылу оқшаулағыш жабыны және қосымша тозуға төзімді ішкі қаптамасы бар және жабдықталған:
Геодезиялық жұмыстарды жүргізуге арналған жабдыққа арналған стеллаждық жүйемен;
ұйықтайтын сөрелермен;
жиналмалы үстелмен;
ас үй үстелімен;
ас үй сақтау шкафымен;
су бак жуғышпен.
Аэротүсірілім жұмыстарын орындау кезінде тірек геодезиялық желілерді құруға арналған автокөлік – геодезиялық жабдықты тасымалдауға арналған сөрелермен жабдықталған, толық металл фургоны бар немесе толық жетекті шассиде жабық кабинасы бар арнайы көлік құралы.

1. Автотранспорт предназначенный для проведения дешифрирования при создании топографических карт и планов путем проведения сплошного полевого и маршрутного дешифрирования – специальное транспортное средство с цельнометаллическим фургоном или с закрытой кабиной либо с закрытой кабиной и открытой грузовой площадкой с невысокими боковыми (откидными или нет) бортами и задним откидным бортом на полноприводном шасси оснащен стеллажами для перевозки геодезического оборудования.
2. Автотранспорт предназначенный для проведения нивелирования I, II, III и IV классов – специальное транспортное средство со специализированным кунгом на полноприводном шасси.
Автомобиль со специализированным кунгом имеет теплоизоляционное покрытие и дополнительную износостойкую внутреннюю обшивку и оснащен:
стеллажной системой для оборудований предназначенных для проведения геодезических работ;
спальными полками;
столом разборным;
столешницей кухонной;
шкафом хранения кухонным;
мойкой с водяным баком.
3. Автотранспорт предназначенный для проведения обследования и восстановление, координирование геодезических пунктов – специальное транспортное средство с цельнометаллическим фургоном или с закрытой кабиной либо с закрытой кабиной и открытой грузовой площадкой с невысокими боковыми (откидными) бортами и задним откидным бортом на полноприводном шасси оснащен стеллажами для перевозки геодезического оборудования.
4. Автотранспорт предназначенный для проведения закладки геодезических пунктов – специальное транспортное средство со специализированным кунгом на полноприводном шасси.
Автомобиль со специализированным кунгом имеет теплоизоляционное покрытие и дополнительную износостойкую внутреннюю обшивку и оснащен:
стеллажной системой для оборудований предназначенных для проведения геодезических работ;
спальными полками;
столом разборным;
столешницей кухонной;
шкафом хранения кухонным;
мойкой с водяным баком.
5. Автотранспорт предназначенный для создания опорных геодезических сетей при выполнении аэросъемочных работ – специальное транспортное средство с цельнометаллическим фургоном или с закрытой кабиной на полноприводном шасси оснащен стеллажами для перевозки геодезического оборудования.