Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өндірумен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 4 сәуірдегі № 200/НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 193-бабының 9-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өндірумен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
____________ аты-жөні
2024 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 4 сәуірдегі
№ 200/НҚ бұйрығына
қосымша
Байланыс саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі жүзеге асыратын жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өндірумен технологиялық тұрғыдан байланысты қызмет түрлерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасында радиожиілік спектрді перспективалық пайдаланудың жоспарын әзірлеу.
2. Сәйкестендіру кодтарының деректер базасында жеке және заңды тұлғалардың абоненттік құрылғыларының телефон нөмірлерін тіркеу туралы мәліметтерді иә/жоқ форматында ұсыну.

Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с производством работ (услуг), осуществляемым субъектом государственной монополии в области связи
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 апреля 2024 года № 200/НҚ
В соответствии с пунктом 9 статьи 193 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, технологически связанных с производством работ (услуг), осуществляемым субъектом государственной монополии в области связи.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течении пяти рабочих дней со дня подписания приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после его официального опубликования представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Мусин
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
_____________ ФИО
"___" __________ 2024 года
Приложение
к приказу Министра
цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от от 4 апреля 2024 года № 200/НҚ
Перечень видов деятельности, технологически связанных с производством работ (услуг), осуществляемым субъектом государственной монополии в области связи
1. Разработка Плана перспективного использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан.
2. Предоставление сведений о регистрации номеров телефона абонентских устройств физических и юридических лиц в Базе данных идентификационных кодов в формате да/нет.

3. Абоненттік нөмірдің ұялы байланыс операторларына тиістілігі туралы мәліметтерді ұсыну.
4. Байланыс сапасының жағдайы бойынша талдамалық жұмыстарды жүргізу.

3. Предоставление сведений о принадлежности абонентского номера к оператору сотовой связи.
4. Проведение аналитических работ по состоянию качества связи.