Мемлекеттік органдарға "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы ұсынатын ақпараттық-коммуникациялық қызметтер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2024 жылғы 29 шiлдедегi № 449/НҚ бұйрығы
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдарға "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы ұсынатын ақпараттық-коммуникациялық қызметтер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Салаларды цифрландыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Қ. Төлеушин
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы
бұйрығымен бекітілген
2024 жылғы 29 шiлдедегi
№ 449/НҚ
Мемлекеттік органдарға "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы ұсынатын ақпараттық-коммуникациялық қызметтер тізбесі
1. Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды ұсыну жөніндегі қызметтер:
1) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын (АКҚҚ) пайдалану арқылы мемлекеттік органдардың қорғалған байланыс арналарын ұйымдастыру қызметі;
2) бағдарламалық қамтылымды ұсыну бойынша ақпараттық-коммуникациялық қызметті әкімшілендіру;
3) байланыс қызметтері (мемлекеттік органдарының бірыңғай көлік ортасы (МО БКО) арқылы сымсыз/спутниктік/жерүсті инфрақұрылым базасында виртуалды жеке желілерді ұйымдастыру, интернетке қол жеткізу, IP-телефония, желіаралық қорғауды ұйымдастыру);

Об утверждении перечня информационно-коммуникационных услуг, предоставляемых оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" государственным органам
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 449/НҚ
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 13 Закона "Об информатизации" Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень информационно-коммуникационных услуг, предоставляемых оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" государственным органам.
2. Департаменту цифровизации отраслей Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности министра
К. Тулеушин
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности министра
цифрового развития инновации
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 449/НҚ
Перечень информационно-коммуникационных услуг, предоставляемых оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" государственным органам
1. Услуги по предоставлению информационно-коммуникационной инфраструктуры:
1) услуга организация защищенных каналов связи государственных органов с использованием средств криптографической защиты информации (СКЗИ);
2) администрирование информационно-коммуникационной услуги по представлению программного обеспечения;
3) услуги связи (организация виртуальных частных сетей на базе беспроводной/спутниковой/наземной инфраструктуры посредством единой транспортной среды государственных органов (ЕТС ГО), доступ к Интернету, IP-телефония, организация межсетевой защиты);

4) бейнеконференцбайланыс сеанстарын өткізуді ұйымдастыру қызметі;
5) виртуалды машинаны (Хостинг) бөліп беру қызметі;
6) виртуалды дата-орталық – vDC;
7) дерек өңдеу орталығы (ДӨО) Data-center as a Service, DCaaS, co-location;
8) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін резервтеу бойынша ақпараттық-коммуникациялық қызметті іске асыру үшін аумақтық қашықтықтағы объектіде ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым;
9) ақпараттық жүйелерін резервтік көшіру бөлігінде резервтеу бойынша мемлекеттік органдардың қызметі;
10) онлайн көрсетілімді өткізуді ұйымдастыру қызметі;
11) резервті көшіру және сақтау үшін виртуалды кеңістікті бөліп беру қызметі;
2. Ақпараттық-коммуникациялық платформаны ұсыну жөніндегі қызметтер:
1) бет-әлпеті негізіндегі биометриялық сәйкестендіру;
2) бұлтты құжат айналымы;
3) Е-өтініш;
4) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасы;
5) мемлекеттік органдардың электрондық пошталық сервисі;
6) мобильді жұмыс орны;
7) сервистер витринасы;
8) "Smart Data Ukimet" ақпараттық-талдау жүйесі.

4) услуга организации проведения сеансов видеоконференцсвязи;
5) услуга выделения виртуальной машины (Хостинг);
6) виртуальный дата-центр - vDC;
7) центр обработки данных (ЦОД) - Data-center as a Service, DCaaS, co-location;
8) информационно-коммуникационная инфраструктура на территориально удалҰнном объекте для реализации информационно-коммуникационной услуги по резервированию информационных систем государственных органов;
9) услуга по резервированию информационных систем государственных органов, в части резервного копирования;
10) услуга организации проведения онлайн трансляций;
11) услуга выделения виртуального пространства для резервного копирования и хранения.
2. Услуги по предоставлению информационно-коммуникационной платформы:
1) биометрическая идентификация на основе лица;
2) облачный документооборот;
3) Е-обращение;
4) единая платформа интернет-ресурсов государственных органов;
5) электронный почтовый сервис государственных органов;
6) мобильное рабочее место;
7) витрина сервисов;
8) информационно-аналитическая система "Smart Data Ukimet".