"Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы шетел азаматтарына жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2024 жылғы 19 наурыздағы № 11-1-4/113, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 19 наурыздағы № 246 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 19 наурыздағы № 166/НҚ бірлескен бұйрығы
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы шетел азматтарына жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – пилоттық жоба) іске асырылсын.
2. Пилоттық жобаның қолданылу мерзімі осы бірлескен бұйрық күшіне енген күнінен бастап 2024 жылғы 31 желтоқсанға дейін айқындалсын.
3. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес пилоттық жоба іске асырылатын Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің тізбесі;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі бекітілсін.
4. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы (келісім бойынша) пилоттық жобаны жүргізу кезеңінде мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Цифрландыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің аппарат басшысына, жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне және Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
__________Е. Саденов
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
__________Б. Мусин
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушы
__________К. Умаров
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 246,
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 166/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 19 наурыздағы

О реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Формирование индивидуального идентификационного номера иностранным гражданам через загранучреждения Республики Казахстан"
Совместный приказ приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 11-1-4/113, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 246 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 166/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Реализовать пилотный проект по оказанию государственной услуги "Формирование индивидуального идентификационного номера иностранным гражданам через загранучреждения Республики Казахстан" (далее – пилотный проект).
2. Определить срок действия пилотного проекта со дня вступления в силу настоящего совместного приказа по 31 декабря 2024 года.
3. Утвердить:
1) перечень загранучреждений Республики Казахстан, в которых реализуется пилотный проект согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) алгоритм реализации пилотного проекта согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
4. Акционерному обществу "Национальные информационные технологии" (по согласованию) на период проведения пилотного проекта обеспечить техническое сопровождение при оказании государственных услуг.
5. Департаменту цифровизации Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня подписания совместного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на руководителя аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан, курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________Е. Саденов
Министр цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
__________Б. Мусин
Исполняющий обязанности Министра иностранных дел
Республики Казахстан
__________К. Умаров
Приложение 1
к совместному приказу
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от "___" ______ 20__года
№___________
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от "__" ______20__ года
№____________
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от "__" _______20__ года
№____________
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года № 246,
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года
№ 166/НҚ и
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года

№ 11-1-4/113
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
20__жылғы "___" ____
№_____________,
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
20__ жылғы ________
№___________,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
20__ жылғы "___" __________
№___________,
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Пилоттық жоба жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Америка Құрама Штаттарындағы Елшілігі.
2. Қазақстан Республикасының Армения Республикасындағы Елшілігі.
3. Қазақстан Республикасының Ауғанстан Ислам Республикасындағы Елшілігі.
4. Қазақстан Республикасының Аустрия Республикасындағы Елшілігі.
5. Қазақстан Республикасының Әзербайжан Республикасындағы Елшілігі.
6. Қазақстан Республикасының Беларусь Республикасындағы Елшілігі.
7. Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдігіндегі Елшілігі.
8. Қазақстан Республикасының Болгария Республикасындағы Елшілігі.
9. Қазақстан Республикасының Бразилия Федеративтік Республикасындағы Елшілігі.
10. Қазақстан Республикасының Біріккен Араб Әмірліктеріндегі Елшілігі.
11. Қазақстан Республикасының Вьетнам Социалистік Республикасындағы Елшілігі.
12. Қазақстан Республикасының Германия Федеративтік Республикасындағы Елшілігі.
13. Қазақстан Республикасының Грек Республикасындағы Елшілігі.
14. Қазақстан Республикасының Грузиядағы Елшілігі.
15. Қазақстан Республикасының Жапониядағы Елшілігі.
16. Қазақстан Республикасының Израиль Мемлекетіндегі Елшілігі.
17. Қазақстан Республикасының Индонезия Республикасындағы Елшілігі.
18. Қазақстан Республикасының Иордан Хашимит Корольдігіндегі Елшілігі.
19. Қазақстан Республикасының Иран Ислам Республикасындағы Елшілігі.
20. Қазақстан Республикасының Испания Корольдігіндегі Елшілігі.
21. Қазақстан Республикасының Италия Республикасындағы Елшілігі.
22. Қазақстан Республикасының Канададағы Елшілігі.
23. Қазақстан Республикасының Корея Республикасындағы Елшілігі.
24. Қазақстан Республикасының Куба Республикасындағы Елшілігі.
25. Қазақстан Республикасының Кувейт Мемлекетіндегі Елшілігі.
26. Қазақстан Республикасының Қатар Мемлекетіндегі Елшілігі.
27. Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасындағы Елшілігі.
28. Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасындағы Елшілігі.
29. Қазақстан Республикасының Латвия Республикасындағы Елшілігі.
30. Қазақстан Республикасының Ливан Республикасындағы Елшілігі.
31. Қазақстан Республикасының Литва Республикасындағы Елшілігі.
32. Қазақстан Республикасының Мажарстандағы Елшілігі.
33. Қазақстан Республикасының Малайзиядағы Елшілігі.

№ 11-1-4/113
Перечень загранучреждений Республики Казахстан, в которых реализуется пилотный проект
1. Посольство Республики Казахстан в Соединенных Штатах Америки.
2. Посольство Республики Казахстан в Республике Армения.
3. Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Афганистан.
4. Посольство Республики Казахстан в Республике Австрия.
5. Посольство Республики Казахстан в Азербайджанской Республике.
6. Посольство Республики Казахстан в Республике Беларусь.
7. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Бельгия.
8. Посольство Республики Казахстан в Республике Болгария.
9. Посольство Республики Казахстан в Федеративной Республике Бразилия.
10. Посольство Республики Казахстан в Объединенных Арабских Эмиратах.
11. Посольство Республики Казахстан в Социалистической Республике Вьетнам.
12. Посольство Республики Казахстан в Федеративной Республике Германия.
13. Посольство Республики Казахстан в Греческой Республике.
14. Посольство Республики Казахстан в Грузии.
15. Посольство Республики Казахстан в Японии.
16. Посольство Республики Казахстан в Государстве Израиль.
17. Посольство Республики Казахстан в Республике Индонезия.
18. Посольство Республики Казахстан в Иорданском Хашимитском Королевстве.
19. Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Иран.
20. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Испания.
21. Посольство Республики Казахстан в Итальянской Республике.
22. Посольство Республики Казахстан в Канаде.
23. Посольство Республики Казахстан в Республике Корея.
24. Посольство Республики Казахстан в Республике Куба.
25. Посольство Республики Казахстан в Государстве Кувейт.
26. Посольство Республики Казахстан в Государстве Катар.
27. Посольство Республики Казахстан в Кыргызской Республике.
28. Посольство Республики Казахстан в Китайской Народной Республике.
29. Посольство Республики Казахстан в Латвийской Республике.
30. Посольство Республики Казахстан в Ливанской Республике.
31. Посольство Республики Казахстан в Литовской Республике.
32. Посольство Республики Казахстан в Венгрии.
33. Посольство Республики Казахстан в Малайзии.

34. Қазақстан Республикасының Марокко Корольдігіндегі Елшілігі.
35. Қазақстан Республикасының Мексика Құрама Штаттарындағы Елшілігі.
36. Қазақстан Республикасының Молдова Республикасындағы Елшілігі.
37. Қазақстан Республикасының Моңғолиядағы Елшілігі.
38. Қазақстан Республикасының Мысыр Араб Республикасындағы Елшілігі.
39. Қазақстан Республикасының Нидерланд Корольдігіндегі Елшілігі.
40. Қазақстан Республикасының Норвегия Корольдігіндегі Елшілігі.
41. Қазақстан Республикасының Оман сұлтандығындағы Елшілігі.
42. Қазақстан Республикасының Оңтүстік Африка Республикасындағы Елшілігі.
43. Қазақстан Республикасының Өзбекстан Республикасындағы Елшілігі.
44. Қазақстан Республикасының Пәкістан Ислам Республикасындағы Елшілігі.
45. Қазақстан Республикасының Польша Республикасындағы Елшілігі.
46. Қазақстан Республикасының Португалия Республикасындағы Елшілігі.
47. Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Елшілігі.
48. Қазақстан Республикасының Румыниядағы Елшілігі.
49. Қазақстан Республикасының Сауд Арабиясы Корольдігіндегі Елшілігі.
50. Қазақстан Республикасының Сербия Республикасындағы Елшілігі.
51. Қазақстан Республикасының Сингапур Республикасындағы Елшілігі.
52. Қазақстан Республикасының Словак Республикасындағы Елшілігі.
53. Қазақстан Республикасының Таиланд Корольдігіндегі Елшілігі.
54. Қазақстан Республикасының Тәжікстан Республикасындағы Елшілігі.
55. Қазақстан Республикасының Түркия Республикасындағы Елшілігі.
56. Қазақстан Республикасының Түрікменстандағы Елшілігі.
57. Қазақстан Республикасының Украинадағы Елшілігі.
58. Қазақстан Республикасының Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіндегі Елшілігі.
59. Қазақстан Республикасының Үндістан Республикасындағы Елшілігі.
60. Қазақстан Республикасының Финляндия Республикасындағы Елшілігі.
61. Қазақстан Республикасының Француз Республикасындағы Елшілігі.
62. Қазақстан Республикасының Хорватия Республикасындағы Елшілігі.
63. Қазақстан Республикасының Чех Республикасындағы Елшілігі.
64. Қазақстан Республикасының Швейцария Конфедерациясындағы Елшілігі.
65. Қазақстан Республикасының Швеция Корольдігіндегі Елшілігі.
66. Қазақстан Республикасының Эстония Республикасындағы Елшілігі.
67. Қазақстан Республикасының Эфиопия Федеративтік Демократиялық Республикасындағы Елшілігі.
68. Қазақстан Республикасының Анталья қаласындағы Бас консулдығы (Түркия Республикасы).
69. Қазақстан Республикасының Астрахан қаласындағы Бас консулдығы (Ресей Федерациясы).
70. Қазақстан Республикасының Гонконг қаласындағы Бас консулдығы (Қытай Халық Республикасы).

34. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Марокко.
35. Посольство Республики Казахстан в Мексиканских Соединенных Штатах.
36. Посольство Республики Казахстан в Республике Молдова.
37. Посольство Республики Казахстан в Монголии.
38. Посольство Республики Казахстан в Арабской Республике Египет.
39. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Нидерландов.
40. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Норвегия.
41. Посольство Республики Казахстан в Султанате Оман.
42. Посольство Республики Казахстан в Южно-Африканской Республике.
43. Посольство Республики Казахстан в Республике Узбекистан.
44. Посольство Республики Казахстан в Исламской Республике Пакистан.
45. Посольство Республики Казахстан в Республике Польша.
46. Посольство Республики Казахстан в Португальской Республике.
47. Посольство Республики Казахстан в Российской Федерации.
48. Посольство Республики Казахстан в Румынии.
49. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Саудовская Аравия.
50. Посольство Республики Казахстан в Республике Сербия.
51. Посольство Республики Казахстан в Республике Сингапур.
52. Посольство Республики Казахстан в Словацкой Республике.
53. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Таиланд.
54. Посольство Республики Казахстан в Республике Таджикистан.
55. Посольство Республики Казахстан в Турецкой Республике.
56. Посольство Республики Казахстан в Туркменистане.
57. Посольство Республики Казахстан в Украине.
58. Посольство Республики Казахстан в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии.
59. Посольство Республики Казахстан в Республике Индия.
60. Посольство Республики Казахстан в Финляндской Республике.
61. Посольство Республики Казахстан во Французской Республике.
62. Посольство Республики Казахстан в Республике Хорватия.
63. Посольство Республики Казахстан в Чешской Республике.
64. Посольство Республики Казахстан в Швейцарской Конфедерации.
65. Посольство Республики Казахстан в Королевстве Швеция.
66. Посольство Республики Казахстан в Республике Эстония.
67. Посольство Республики Казахстан в Федеративной Демократической Республике Эфиопия.
68. Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Анталья (Турецкая Республика).
69. Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Астрахань (Российская Федерация).
70. Генеральное консульство Республики Казахстан в городе Гонконг (Китайская Народная Республика).

Мен жоғарыда көрсетілген дербес деректерді Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (БСН 960340000514) мен "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (БСН 160440007161) жүзеге асыратын мақсаттар мен міндеттерді орындау үшін "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген кезеңге, дербес деректерді өндеу процесінде оларды трансшекаралық беруге, осы мемлекеттік қызметті көрсету мақсатында дербес деректерді үшінші тұлғаларға беруге, жинау мен өндеуге өз келісімімді беремін.
Ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
__________________
(қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 246,
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі 2024 жылғы 19
наурыздағы № 166/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 11-1-4/113
"Қазақстан Республикасының
шет елдердегі мекемелері
арқылы шетел азаматтарына
жеке сәйкестендіру нөмірлерін
қалыптастыру" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске
асыру алгоритміне
2-қосымша
Нысан
Тіркеу куәлігі
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН):
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туған жері
Берген мекеме ҚР Ішкі Істер министрлігі
Берілген кезі
Жеке басты куәландыратын құжатты ұсынған кезде жарамды
Регистрационное свидетельство
Индивидуальный идентификационный номер(ИИН):
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Место рождения
Орган выдачи Министерство внутренних дел РК
Дата выдачи
Действительно только при предъявлении документа, удостоверяющего личность
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 246,
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі 2024 жылғы 19
наурыздағы № 166/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 19 наурыздағы
№ 11-1-4/113
"Қазақстан Республикасының
шет елдердегі мекемелері
арқылы шетел азаматтарына
жеке сәйкестендіру нөмірлерін
қалыптастыру" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске
асыру алгоритміне
3-қосымша
Нысан
Жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастырудан бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туған жері
Берген мекеме ҚР Ішкі Істер министрлігі
Берілген күні
Бас тарту себебі
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Место рождения
Орган выдачи Министерство внутренних дел РК
Дата выдачи
Причина отказа

Я даю свое согласие на сбор и обработку вышеуказанных персональных данных для выполнения осуществляемых загранучреждением Республики Казахстан, Министерством внутренних дел Республики Казахстан (БИН 960340000514) и Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (БИН 160440007161) целей и задач, на период установленный Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров", на трансграничную передачу персональных данных в процессе их обработки, на передачу персональных данных третьим лицам в целях оказания данной государственной услуги.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
__________________
(подпись, дата)
Приложение 2
к Алгоритму реализации
пилотного проекта по оказанию
государственной услуги
"Формирование
индивидуального
идентификационного номера
иностранным гражданам
через загранучреждения
Республики Казахстан"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года № 246,
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года
№ 166/НҚ и
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года
№ 11-1-4/113
Форма
Тіркеу куәлігі
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН):
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туған жері
Берген мекеме ҚР Ішкі Істер министрлігі
Берілген кезі
Жеке басты куәландыратын құжатты ұсынған кезде жарамды
Регистрационное свидетельство
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН):
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Место рождения
Орган выдачи
Министерство внутренних дел РК
Дата выдачи
Действительно только при предъявлении документа, удостоверяющего личность
Приложение 3
к Алгоритму реализации
пилотного проекта по оказанию
государственной услуги
"Формирование
индивидуального
идентификационного номера
иностранным гражданам
через загранучреждения
Республики Казахстан"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года № 246,
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года
№ 166/НҚ и
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 19 марта 2024 года
№ 11-1-4/113
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в формировании индивидуального идентификационного номера
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туған жері
Берген мекеме ҚР Ішкі Істер министрлігі
Берілген кезі
Причина отказа
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Место рождения
Орган выдачи Министерство внутренних дел РК
Дата выдачи
Причина отказа