Цифрлық эфирлік таратумен телехабар қамтылмайтын әкімшілік-аумақтық бірліктер тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 386-НҚ бұйрығы
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 69-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Цифрлық эфирлік телехабар таратумен қамтылмайтын әкімшілік-аумақтық бірліктер тізбесі айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің
2024 жылғы 29 тамыздағы
№ 386-НҚ бұйрығына
қосымша
Цифрлық эфирлік телехабар таратумен қамтылмайтын әкімшілік-аумақтық бірліктер тізбесі
Облыстың атауы
Ауданның атауы
Әкімшілік-аумақтық бірліктің атауы
1
2
3
4
1
Абай
Абай
Айнабұлақ ауылы
2
Абай
Абай
Медеу ауылы
3
Абай
Абай
Орда ауылы
4
Абай
Аягөз
Емелтау ауылы
5
Абай
Аягөз
Жорға ауылы
6
Абай
Жаңасемей
Ақбұлақ ауылы
7
Абай
Жаңасемей
Қараөлең ауылы
8
Абай
Жаңасемей
Таңат ауылы
9
Абай
Жарма
Қарасу ауылы
10
Ақмола
Біржан сал
Арай ауылы
11
Ақмола
Біржан сал
Белағаш ауылы
12
Ақмола
Бурабай
Мезгілсор ауылы
13
Ақмола
Сандықтау
Белгородское ауылы
14
Ақмола
Сандықтау
Hоводобринка ауылы
15
Ақмола
Сандықтау
Преображенка ауылы
16
Ақмола
Сандықтау
Раздольное ауылы
17
Батыс Қазақстан
Бәйтерек
Сұлу көл ауылы
18
Батыс Қазақстан
Қаратөбе
Ақтай ауылы
19
Батыс Қазақстан
Шыңғырлау
Белогорка ауылы
20
Қызылорда
Арал
Жіңішкекұм ауылы
21
Қызылорда
Арал
Қосаман ауылы
22
Қызылорда
Арал
Сазды ауылы
23
Қызылорда
Қазалы
Шәкен ауылы
24
Шығыс Қазақстан
Алтай
Дородница ауылы
25
Шығыс Қазақстан
Күршім
Шағанатты ауылы

Об определении перечня административно-территориальных единиц, которые не охватываются цифровым эфирным телевещанием
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 386-НҚ
В соответствии с пунктом 5 статьи 69 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить перечень административно-территориальных единиц, которые не охватываются цифровым эфирным телевещанием, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после подписания настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 29 августа 2024 года № 386-НҚ
Перечень административно-территориальных единиц, которые не охватываются цифровым эфирным телевещанием
Наименование области
Наименование района
Наименование административно-территориальной единицы
1
2
3
4
1
Абай
Абайский
село Айнабулак
2
Абай
Абайский
село Медеу
3
Абай
Абайский
село Орда
4
Абай
Аягозский
село Емелтау
5
Абай
Аягозский
село Жорга
6
Абай
Жанасемей
село Акбулак
7
Абай
Жанасемей
село Караолен
8
Абай
Жанасемей
село Танат
9
Абай
Жарминский
село Карасу
10
Акмолинская
Биржан сал
село Арай
11
Акмолинская
Биржан сал
село Белагаш
12
Акмолинская
Бурабайский
село Мезгильсор
13
Акмолинская
Сандыктауский
село Белгородское
14
Акмолинская
Сандыктауский
село Hоводобринка
15
Акмолинская
Сандыктауский
село Преображенка
16
Акмолинская
Сандыктауский
село Раздольное
17
Западно-Казахстанская
Байтерек
село Сұлу көл
18
Западно-Казахстанская
Каратобинский
село Актай
19
Западно-Казахстанская
Чингирлауский
село Белогорка
20
Кызылординская
Аральский
село Жинишкекум
21
Кызылординская
Аральский
село Косаман
22
Кызылординская
Аральский
село Сазды
23
Кызылординская
Казалинский
село Шакен
24
Восточно-Казахстанская
Алтай
село Дородница
25
Восточно-Казахстанская
Курчумский
село Шаганатты