Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 17 мамырдағы № 15/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190851 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 677 984 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 34 112 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 298 702 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 326 019 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 941 089 мың теңге;
2) шығындар – 40 403 416 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 428 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 450 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 153 564 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 2 153 564 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 153 564 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 821 905 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 49 020 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 406 800 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 207 мың теңге;
4) 8 наурыз мерекесіне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа"-мен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 54 000 мың теңге;
5) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 998 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 63 380 мың теңге;

О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 12/4 "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17 мая 2024 года № 15/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 12/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 190851) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 677 984 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 112 174 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 298 702 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 326 019 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 941 089 тысяч тенге;
2) затраты – 40 403 416 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 428 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 450 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 153 564 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 153 564 тысяч тенге.
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 153 564 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 821 905 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 49 020 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 406 800 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 207 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям награжденным "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 54 000 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 23 998 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 63 380 тысяч тенге;

7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 142 000 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 500 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 327 689 мың теңге сомасында бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 142 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 500 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2024 год в сумме 327 689 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

71319
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1196
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
237872
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
237872
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
237872
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
237872
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2954457
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
121325
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121325
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
121325
2
Әлеуметтiк көмек
2387041
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2387041
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
821905
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5181
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
123719
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
215740
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1219996
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
446091
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446091
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83916
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2272
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
94510
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
161420
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
102473
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

71319
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1196
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
237872
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
237872
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
237872
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
237872
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2954457
1
Социальное обеспечение
121325
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121325
005
Государственная адресная социальная помощь
121325
2
Социальная помощь
2387041
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2387041
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
821905
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5181
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
123719
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
215740
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1219996
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
446091
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83916
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2272
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
94510
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
161420
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
102473
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

49654
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49654
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
39892
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39892
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
39892
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
861322
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
861322
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
767596
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99845
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
667751
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
93726
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекетті саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61427
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31895
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
404
12
Көлік және коммуникация
7475899
1
Автомобиль көлігі
5785810
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5785810
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1418665
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4367145
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
1690089
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1690089
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
115631
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1574458
13
Басқалар
359731
9
Басқалар
359731
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
359731
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
32042
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

49654
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
49654
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
39892
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39892
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
39892
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
861322
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
861322
467
Отдел строительства района (города областного значения)
767596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
99845
017
Капитальные расходы государственного органа
667751
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
93726
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
61427
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
31895
004
Капитальные расходы государственного органа
404
12
Транспорт и коммуникации
7475899
1
Автомобильный транспорт
5785810
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5785810
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1418665
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4367145
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1690089
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1690089
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
115631
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1574458
13
Прочие
359731
9
Прочие
359731
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
359731
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
32042
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)