"2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 8 қазандағы № 149 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға, оның ішінде 2024 жылға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 363 073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 103 570 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 794 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 349 912 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 815 797 мың теңге;
2) шығындар – 17 929 077 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 310 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 50 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 120 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 120 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 695 314 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 695 314 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 565 598 мың теңге;

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 84 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 8 октября 2024 года № 149
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 84 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14 363 073 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 103 570 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 93 794 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 349 912 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 815 797 тысяч тенге;
2) затраты – 17 929 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 310 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 120 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 120 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 695 314 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 695 314 тысяч тенге:
поступление займов – 1 565 598 тысяч тенге;

28 330
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
740
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32562
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
32562
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32562
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32562
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
948636
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
23774
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23774
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23774
2
Әлеуметтiк көмек
784815
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
784815
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5655
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
155286
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1296
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175078
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
447500
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
140047
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140047
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64174
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
73593
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 546 420
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 078 511
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
560315
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
24341
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
137870
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

28 330
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
740
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32562
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
32562
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32562
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32562
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
948636
1
Социальное обеспечение
23774
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23774
005
Государственная адресная социальная помощь
23774
2
Социальная помощь
784815
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
784815
006
Оказание жилищной помощи
5655
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
155286
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1296
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175078
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
447500
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
140047
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140047
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64174
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
73593
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 546 420
1
Жилищное хозяйство
3 078 511
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
560315
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24341
005
Снос аварийного и ветхого жилья
137870
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

400000
Қарағанды облысы, Саран қаласы, жерасты төсемінің жылу желілеріне әлеуметтік мәдени тұрмыс объектілері мен үйлерді қосу
690435
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
1 566 674
Қарағанды облысы Саран қаласында екінші су көтергішке арналған резервуар салу
36863
Саран қаласы, 3-шағынаудан, №18 үй (РТБ) мекенжайындағы үйді реконструкциялау
345862
Қарағанды облысы, Ақтас кенті, Первомайская көшесі, № 16 "Б" үйінің маңында 150 көрермен орнына арналған дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
480511
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
703438
Мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен
1 565 598
әлеуметтік жағдайы төмен адамдарға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
1 565 598

400000
Подключение домов и объектов соцкультбыта к тепловым сетям подземной прокладки город Сарань, Карагандинская область
690435
из областного бюджета, в том числе:
1 566 674
Строительство резервуара на второй водоподъҰм в городе Сарани, Карагандинской области
36863
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом 18 (РТИ)
345862
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 150 зрительских мест, расположенного в районе дома №16 "Б" по улице Первомайская, поселке Актас, Карагандинской области
480511
Строительство котельной в городе Сарань (незавершенное строительство)
703438
За счет выпуска государственных ценных бумаг
1 565 598
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
1 565 598