Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/136 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 18/176 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/136 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 221 447 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 322 350 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 243 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 502 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 859 352 мың теңге;
2) шығындар – 1 224 153 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 706 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 706 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 706 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 403 863 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 129 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 510 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 272 815 мың теңге;
2) шығындар – 483 726 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 79 863 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79 863 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 14/136 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 9 апреля 2024 года № 18/176. Прекращено действие в связи с истечением срока
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского маслихата от 22 декабря 2023 года № 14/136 "O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Абай на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 221 447 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 322 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 243 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 502 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 859 352 тысяч тенге;
2) затраты – 1 224 153 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 706 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 706 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 706 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2024-2026 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 403 863 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 129 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 510 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 272 815 тысяч тенге;
2) затраты – 483 726 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 79 863 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 863 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 79 863 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5, 8 қосымшалары осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 319 158 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 306 787 мың теңге;
2) шығындар – 337 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 18 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 326 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 18 326 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9, 12 қосымшалары осы шешімнің 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 446 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 260 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 70 078 мың теңге;
2) шығындар – 81 446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 теңге.";
көрсетілген шешімнің 13, 16 қосымшалары осы шешімнің 7, 8 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджеті 17, 18 және 19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 79 863 тысяч тенге.";
приложения 5, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 к настоящему решению;
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2024-2026 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 319 158 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 371 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 306 787 тысяч тенге;
2) затраты – 337 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 18 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 326 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 326 тысяч тенге.";
приложения 9, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 к настоящему решению;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 446 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 260 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 078 тысяч тенге;
2) затраты – 81 446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.";
приложения 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8 к настоящему решению;
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Дубовского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 17, 18 и 19 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 26 524 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 37 қосымша осы шешімнің 17 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
21 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. 2024-2026 жылдарға арналған Құлаайғыр ауылдық округінің бюджеті 41, 42 және 43 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 116 718 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 294 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110 193 мың теңге;
2) шығындар – 118 348 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 630 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 630 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 630 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 41, 44 қосымшалары осы шешімнің 18, 19 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
23 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"23. 2024-2026 жылдарға арналған Мичурин ауылдық округінің бюджеті 45, 46 және 47 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 219 378 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 281 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 322 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 325 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 214 450 мың теңге;
2) шығындар – 219 829 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 451 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 451 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 451 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 45 қосымша осы шешімнің 20 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
27 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"27. 2024-2026 жылдарға арналған Сәрепті ауылының бюджеті 53, 54 және 55 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств – 26 524 тысяч тенге.";
приложение 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложеню 17 к настоящему решению;
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Кулаайгырского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 41, 42 и 43 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 231 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 294 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110 193 тенге;
2) затраты – 118348 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 630 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 630 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 630 тысяч тенге.";
приложения 41, 44 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 18, 19 к настоящему решению;
пункт 23 изложить в новой редакции:
"23. Утвердить бюджет Мичуринского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 45, 46 и 47 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 378 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 281 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 322 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 325 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 214 450 тысяч тенге;
2) затраты – 219 829 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 451 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 451 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 451 тысяч тенге.";
приложение 45 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложенияю 20 к настоящему решению;
пункт 27 изложить в новой редакции:
"27. Утвердить бюджет села Сарепта на 2024-2026 годы согласно приложениям 53, 54 и 55 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах: