Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13/124 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 шілдедегі № 21/203 шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 13/124 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 366 134 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 176 782 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 350 879 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 101 131 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9 737 342 мың теңге;
2) шығындар – 15 427 353 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – – 4 560 мың теңге, оның ішінде::
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 85 784 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 1 056 659 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 056 659 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 929 172 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 90 844 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 218 331 мың теңге.";

О внесении изменений в решение Абайского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 13/124 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 4 июля 2024 года № 21/203
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 13/124 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 366 134 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 176 782 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 350 879 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 101 131 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 737 342 тысяч тенге;
2) затраты – 15 427 353 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – – 4 560 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 85 784 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 1 056 659 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 056 659 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 929 172 тысяч тенге;
погашение займов – 90 844 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 218 331 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Абай ауданы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 21 963 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының төрағасы Д.Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 4 шілдедегі

приложения 1, 4, 5 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв акимата Абайского района на 2024 год в сумме 21 963 тысяч тенге.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Абайского районного маслихата Д.Сакенов
Приложение 1
к решению Абайского районного маслихата
от 4 июля 2024 года

1 283 826
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
46 179
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46 179
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 179
2
Әлеуметтік көмек
1 109 155
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 109 155
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 447
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 568
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166 105
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
665
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
227 232
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
678 138
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128 492
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128 492
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 452
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 040
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 246 530
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 544 627
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 522 473
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
780 035
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
742 438
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 154
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 668
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
486
2
Коммуналдық шаруашылық

1 283 826
1
Социальное обеспечение
46 179
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 179
005
Государственная адресная социальная помощь
46 179
2
Социальная помощь
1 109 155
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 109 155
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 447
006
Оказание жилищной помощи
2 568
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166 105
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
665
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
227 232
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
678 138
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128 492
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128 492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 452
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 040
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 246 530
1
Жилищное хозяйство
1 544 627
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 522 473
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
780 035
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
742 438
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
16 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
15 668
005
Капитальные расходы государственного органа
486
2
Коммунальное хозяйство

2 473 657
оның ішінде:
Трансферттер
2 473 557
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
79 668
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 581
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару
6 838
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
312
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
31 585
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
68 484
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 101 870
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
274 649
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
209 634
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
690 936
Нысаналы даму трансферттері
100
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялау
100

2 473 657
в том числе:
Целевые трансферты
2 473 557
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
79 668
Капитальные расходы государственного органа
9 581
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
6 838
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа
312
Освещение улиц в населенных пунктах
31 585
Обеспечение санитарии населенных пунктов
68 484
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 101 870
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
274 649
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
209 634
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
690 936
Целевые трансферты на развитие
100
Строительство и реконструкция автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
100