"NC Engineering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 241 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, 2022 жылдың 23 қыркүйектегі №18444-EL қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған лицензиясына сәйкес, "NC Engineering" ЖШС-нің 07.08.2024 жылғы № ЗТ-2024-04945918 өтініші негізінде, Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, "NC Engineering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Қарқаралы ауданы, Абай ауылдық округі жерінде пайдалы қатты қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін, жалпы көлемі - 8353,13 га; меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, 2028 жылдың 23 қыркүйекке дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. Жер пайдаланушы- "NC Engineering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.
3. Барлау жұмыстарын жүргізу мерзімін, олардың нақты орнын, шығындарды өтеу және жердің нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі міндеттерді айқындау мақсатында уәкілетті органдармен пайдаланған жер учаскелерін жарамды күйде тапсыруға міндетті.
4. "Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданының әкімі Ә.Арғынов

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "NC Engineering"
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 11 сентября 2024 года № 241
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Земельного Кодекса Республики Казахстан, лицензии на разведку твердых полезных ископаемых №18444-EL от 23 сентября 2022 года, на оснований заявления ТОО "NC Engineering" от 07.08.2024 года № ЖТ-2024-04945918, акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 23 сентября 2028 года, без изьятия земельного участка у землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "NC Engineering" общей площадью – 8353,13 га, в целях проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых в Абайском сельском округе Каркаралинского района, согласно приложения к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "NC Engineering" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Каркаралинского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Срок проведения разведочных работ, их конкретное место, обязанностей по приведению земель в состояние, пригодное для использования по целевому назначению возмещения затрат уполномоченными органами в целях определения и использования земельных участков, обязаны представить в исправном состоянии.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Каркаралинского района Ә.Арғынов