2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 130 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 12 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 636 200 143,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 950 050,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 142 449,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 593 097 644,0 мың теңге;
2) шығындар – 639 286 939,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 368 993,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 18 208 454,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 839 461 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 455 789,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 455 789,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 18 208 454,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 752 665,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 90%;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандар бюджеттерінен – 0%, Қызылорда қаласы бюджетінен – 90%;
3) 101.111 "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен – 0%;

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 9 декабря 2024 года № 130.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п.12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 637 206 471,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 950 050,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 002 348,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 593 244 073,3 тысяч тенге;
2) затраты – 642 854 758,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 353 797,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 18 208 454,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 854 656,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 002 085,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 002 085,1 тысяч тенге.";
поступление займов – 18 208 454,0 тысяч тенге;
погашение займов – 14 767 860,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 561 491,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 19.02.2025 № 148 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2025 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов:
Аральского района – 50 %;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 90%;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов районов – 0%, с бюджета города Кызылорды – 90%;
3) по коду 101.111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" с бюджетов районов и города Кызылорды – 0%;

4) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 90%.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 44 853 845 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы
4 619 513 мың теңге;
Қазалы ауданы
6 466 599 мың теңге;
Қармақшы ауданы
6 657 552 мың теңге;
Жалағаш ауданы
4 503 115 мың теңге;
Сырдария ауданы
2 410 830 мың теңге;
Шиелі ауданы
4 657 019 мың теңге;
Жаңақорған ауданы
5 457 691 мың теңге;
Қызылорда қаласы
10 081 526 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаттары есебінен 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес төмендегілер үшін айқындалады:
1) "Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыру;
2) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету;
3) санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмек;
4) мүгедектігі бар адамдардың құқығын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
5) мәдениет және спорт ұйымдарын ұстап тұру шығындары мен күрделі жөндеу;
6) Қызылорда қаласы бойынша апаттық деп танылған үйлердің тұрғындарына коммуналдық тұрғын үй қорынан пәтер сатып алу;
7) абаттандыру;
8) жолаушылар маршрутын субсидиялау;
9) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
10) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру.
5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаттары есебінен 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес төмендегілер үшін айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
2) мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру;
4) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру;
5) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу;

4) по коду 103.101 "Социальный налог" с бюджетов:
Аральского района – 50%;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 90%.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 44 853 845 тысяч тенге, в том числе:
Аральский район
4 619 513 тысяч тенге;
Казалинский район
6 466 599 тысяч тенге;
Кармакшинский район
6 657 552 тысяч тенге;
Жалагашский район
4 503 115 тысяч тенге;
Сырдарьинский район
2 410 830 тысяч тенге;
Шиелийский район
4 657 019 тысяч тенге;
Жанакорганский район
5 457 691 тысяч тенге;
город Кызылорда
10 081 526 тысяч тенге.
4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2025 год за счет средств областного бюджета определяется в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области на:
1) реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области";
2) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
3) оказание социальной помощи для возмещения затрат сопровождающих лиц с инвалидностью, получающих услуги санаторно-курортного лечения;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
5) капитальный ремонт и содержание организаций культуры и спорта;
6) приобретение квартир из коммунального жилищного фонда для жителей домов, признанных аварийными по городу Кызылорда;
7) благоустройство;
8) субсидирование пассажирских маршрутов;
9) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
10) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
5. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2025 год за счет средств республиканского бюджета определяется в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
3) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
4) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
5) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;

6) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайту.
6. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаттары есебінен 2025 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес төмендегілер үшін айқындалады:
1) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
2) коммуналдық-шаруашылықты дамыту;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) электрмен жабдықтау желілерін дамыту;
5) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
6) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
7) көлік инфрақұрылымын дамыту.
7. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаттары есебінен 2025 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес төмендегілер үшін айқындалады:
1) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
2) коммуналдық-шаруашылықты дамыту;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) электрмен жабдықтау желілерін дамыту;
5) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
6) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
7) көлік инфрақұрылымын дамыту;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту.
8. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаттары есебінен 2025 жылға арналған бюджеттік несиелердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес төмендегілер үшін айқындалады:

6) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта.
6. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2025 год за счет средств областного бюджета определяется в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области на:
1) развитие системы газоснабжения;
2) развитие коммунального хозяйства;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие сетей электроснабжения;
5) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7) развитие транспортной инфраструктуры.
7. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2025 год за счет средств республиканского бюджета определяется в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области на:
1) развитие системы газоснабжения;
2) развитие коммунального хозяйства;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие сетей электроснабжения;
5) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
6) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
7) развитие транспортной инфраструктуры;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесиги".
8. Распределение бюджетных кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2025 год за счет средств республиканского бюджета определяется в соответствии с постановлением акимата Кызылординской области на:

1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру.
9. Аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен заңнаманың өзгеруіне байланысты трансферттердің түсімдері 20 913 171 мың теңге сомасында көзделсін.
10. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 862 050 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2025 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының төрағасы М. Тлеумбетов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2024 жылғы "9" желтоқсандағы
№ 130 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1. Кірістер
636 200 143,0
1
Салықтық түсімдер
40 950 050,0
01
Табыс салығы
21 044 708,0
2
Жеке табыс салығы
21 044 708,0
03
Әлеуметтiк салық
18 944 276,0
1
Әлеуметтік салық
18 944 276,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
961 066,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
831 066,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
130 000,0
2
Салықтық емес түсiмдер
2 142 449,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1 200 299,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
50 000,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
80 000,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 070 299,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 500,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
1 500,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10 650,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан және Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10 650,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
930 000,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
930 000,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
10 000,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
10 000,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
10 000,0
4
Трансферттердің түсімдері
593 097 644,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
20 913 171,0
2
Аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер
20 913 171,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
572 184 473,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
572 184 473,0
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы

1) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9. Предусмотреть поступление трансфертов в сумме 20 913 171 тысяч тенге из бюджетов районов и города Кызылорды в связи с изменением законодательства.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 862 050 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть поступления неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 2024 года в сумме 146 429,3 тысяч тенге из бюджетов районов и города Кызылорда, выделенных из областного бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10- 1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 19.02.2025 № 148 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кызылординского
областного маслихата
М. Тлеумбетов
Приложение 1 к решению
Кызылординского областного маслихата
от "9" декабря 2024 года № 130
Областной бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 19.02.2025 № 148 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы
637 206 471,3
1
Налоговые поступления
40 950 050,0
01
Подоходный налог
21 044 708,0
2
Индивидуальный подоходный налог
21 044 708,0
03
Социальный налог
18 944 276,0
1
Социальный налог
18 944 276,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
961 066,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
831 066,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
130 000,0
2
Неналоговые поступления
3 002 348,0
01
Доходы от государственной собственности
1 200 299,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
50 000,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
80 000,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 070 299,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 500,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1 500,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
25 047,5
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим и Фонд поддержки инфраструктуры образования
25 047,5
06
Прочие неналоговые поступления
1 775 501,5
1
Прочие неналоговые поступления
1 775 501,5
3
Поступления от продажи основного капитала
10 000,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
10 000,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
10 000,0
4
Поступления трансфертов
593 244 073,3
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
21 059 600,3
2
Трансферты из районных (городских) бюджетов
21 059 600,3
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
572 184 473,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
572 184 473,0
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование

151 718,0
014
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
901 675,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
117 094,0
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
687 129,0
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
306 446,0
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
380 683,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 616 182,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
14 611 820,0
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 828 469,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 783 351,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 362,0
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
4 362,0
04
Бiлiм беру
346 879 143,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 484 044,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
144 904,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 176 672,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
162 468,0
261
Облыстың білім басқармасы
307 016 879,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
871 520,0
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
2 151 084,0
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
354 385,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
1 974 401,0
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
3 792 048,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
177 936,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
844 525,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
924 261,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру

151 718,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
360 297,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
901 675,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
117 094,0
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
687 129,0
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
306 446,0
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
380 683,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 616 182,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
14 611 820,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
11 828 469,0
006
Капитальные расходы государственного органа
2 783 351,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 362,0
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
4 362,0
04
Образование
347 224 857,4
253
Управление здравоохранения области
1 484 044,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
144 904,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
1 176 672,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
162 468,0
261
Управление образования области
307 016 879,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
871 520,0
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
2 151 084,0
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
354 385,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организациях образования
1 974 401,0
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 792 048,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
177 936,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
844 525,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
924 261,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы

56 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
19 518 923,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
984 001,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 918 033,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 876 033,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
145 555 531,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
341 945,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
4 216 372,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғанышқа (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
250 940,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
8 935 830,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
51 762 296,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
51 510 815,0
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
14 954 644,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
14 131 871,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
822 773,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 423 576,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 504 867,0
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 646 800,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
13 271 909,0
05
Денсаулық сақтау
34 539 487,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
18 106 603,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
339 362,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
374 414,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
89 108,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
340 313,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

56 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
19 518 923,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
984 001,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 918 033,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 876 033,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
145 555 531,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
341 945,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконур с казахским языком обучения
4 216 372,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
250 940,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
8 935 830,0
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
51 762 296,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
42 777 881,0
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
8 732 934,0
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
14 954 644,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
14 131 871,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
822 773,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 769 290,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
24 681,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
7 904 867,0
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 567 833,4
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
13 271 909,0
05
Здравоохранение
34 597 483,0
253
Управление здравоохранения области
18 154 599,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
339 362,0
006
Услуги по охране материнства и детства
374 414,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
89 108,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
340 313,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

71 649,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
53 835,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
39 412,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 607 831,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
78 515,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 863 565,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
485 037,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
776 863,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
680,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 986 019,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
16 432 884,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
16 432 884,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
40 797 903,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
40 013 401,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
265 431,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
784 887,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
3 447 908,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 659 727,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
973 947,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

71 649,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
53 835,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
39 412,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 607 831,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
78 515,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 911 561,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
485 037,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
776 863,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
680,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 986 019,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
16 442 884,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
16 442 884,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
40 797 903,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
40 013 401,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
265 431,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
784 887,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
3 447 908,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 659 727,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
973 947,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

218 472,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
403 047,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
5 110 188,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
89 045,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 002 894,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 143,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 845 757,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
171 757,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
16 305,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
28 702,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
134 905,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
80 203,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 784 892,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 406,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
315 274,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
43 188,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
1 677,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
264 448,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
15 342 899,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
561 456,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
184 517,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

218 472,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
397 951,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 110 188,0
006
Охрана животного мира
89 045,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
3 096,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
2 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 002 894,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 143,0
719
Управление ветеринарии области
4 845 757,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
171 757,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
16 305,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
28 702,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
134 905,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
80 203,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
3 784 892,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 406,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
315 274,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
43 188,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
1 677,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
264 448,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
15 342 899,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
561 456,0
002
Субсидирование развития семеноводства
184 517,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов

29 947 258,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
29 146 003,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
259 889,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
750 771,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
2 117 189,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 428 121,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 023 232,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
944 978,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
154 914,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 393,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
35 393,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 070 606,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
159 549,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
19 588 169,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 148,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
592 651,0
261
Облыстың білім басқармасы
748 999,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
399 858,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
153 616,0
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

29 947 258,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
29 146 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
259 889,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
750 771,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 117 189,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 428 121,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 023 232,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
944 978,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
154 914,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 393,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
35 393,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 070 606,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
159 549,0
068
Программа занятости
19 588 169,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 148,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
592 651,0
261
Управление образования области
748 999,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
399 858,0
037
Социальная реабилитация
153 616,0
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
365 907,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
193 743,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
845 980,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
277 819,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 992 179,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 859,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
401 654,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 235,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 735 801,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 873 247,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
40 364,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 015 565,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 739 549,0
064
Жер қатынастарын реттеу
94 497,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 223 735,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 223 735,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 735,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 000 000,0
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 466 342,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 466 342,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 048,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
590 845,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
205 997,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
498 963,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
365 907,0
002
Субсидирование развития семеноводства
193 743,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
845 980,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
277 819,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 992 179,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 859,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
401 654,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 235,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 735 801,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 873 247,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
40 364,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 015 565,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 739 549,0
064
Регулирование земельных отношений
94 497,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 223 735,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 223 735,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
223 735,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 000 000,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 466 342,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 466 342,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152 048,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
590 845,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
205 997,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
498 963,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

1)
Жалпы білім беру;
2)
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру;
3)
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру;
4)
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру;
5)
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру.
2.
Денсаулық сақтау:
1)
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
2)
Саламатты өмір салтын насихаттау;
3)
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау;
4)
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру;
5)
Жергілікті өкілді органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету;
6)
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру;
7)
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар.

1)
Общеобразовательное обучение;
2)
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам;
3)
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования;
4)
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования;
5)
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования.
2.
Здравоохранение:
1)
Услуги по охране материнства и детства;
2)
Пропаганда здорового образа жизни;
3)
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
4)
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
5)
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов;
6)
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан;
7)
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы.