"2024-2026 жылдарға арналған Қызылорда қаласының бюджетін бекіту туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 85-11/2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2024 жылғы 14 ақпандағы № 116-15/1 шешімі
Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Қызылорда қаласының бюджетін бекіту туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 85-11/2 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 205 187,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 974 776,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 472 731,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 266 311,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 491 369,8 мың теңге;
2) шығындар – 58 878 215,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 518 944,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 651 162,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 132 217,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 168 150,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 168 150,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 360 122,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –2 360 122,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 651 162,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Кызылординского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 198-28/2 "Об утверждении бюджета города Кызылорда на 2024-2026 годы"
Решение Кызылординского городского маслихата от 14 февраля 2024 года № 116-15/1
Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Кызылорда "Об утверждении бюджета города Кызылорда на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 85-11/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 205 187,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 974 776,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 472 731,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 266 311,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 491 369,8 тысяч тенге;
2) затраты – 58 878 215,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 518 944,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 651 162,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 132 217,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 168 150,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 168 150,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 360 122,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 360 122,2 тысяч тенге;
поступление займов – 3 651 162,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 8 775 431,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 484 392,1 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Жергілікті атқарушы органының резерві 434 276,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қалалық мәслихат төрағасының міндетін атқарушы М. Әбдіқалықов
Қызылорда қалалық мәслихатының
2024 жылғы 14 ақпандағы
№ 116-15/1 шешіміне қосымша
Қызылорда қалалық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 85-11/2 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

погашение займов – 8 775 431,9 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 7 484 392,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 434 276,0 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Иполняющий обязанности председателя Кызылординского городского маслихата М. Абдукаликов
Приложение к решению
Кызылордиского городского маслихата
от 14 февраля 2024 года №116-15/1
Приложение 1 к решению
Кызылординского городского маслихата
от 20 декабря 2023 года № 85-11/2
Городской бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

44 273,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
44 273,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
181 585,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
181 585,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
181 585,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 491 163,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 832 384,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 832 384,0
.005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 831 544,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
840,0
2
Әлеуметтiк көмек
3 040 115,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 962 280,0
.004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 264,0
.006
Тұрғын үйге көмек көрсету
69 706,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
824 785,0
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
421,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
54 826,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
137 608,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
214 225,4
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
118 093,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 481 391,5
.027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
50 959,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
77 835,0
.068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

44 273,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
44 273,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
181 585,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
181 585,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
181 585,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 491 163,8
1
Социальное обеспечение
2 832 384,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 832 384,0
.005
Государственная адресная социальная помощь
2 831 544,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
840,0
2
Социальная помощь
3 040 115,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 962 280,0
.004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 264,0
.006
Оказание жилищной помощи
69 706,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
824 785,0
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
421,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
54 826,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
137 608,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
214 225,4
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
118 093,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 481 391,5
.027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
50 959,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
77 835,0
.068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов