Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 128 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 181 шешімі
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 128 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10793091,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2013788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21269 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері– 8758034,7 мың теңге;
2) шығындар – 10939610,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 387733 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 605488 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -534251,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 534251,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 605488 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 217755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146518,5 мың теңге.";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 3), 4), 5) тармақшаларымен толықтырылсын:
"3) мәдениет объектілерін дамытуға;
4) көлік инфрақұрылымын дамытуға;

О внесении изменений и дополнений в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 20 декабря 2023 года № 128 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 20 февраля 2024 года № 181
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 128 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10793091,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2013788 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21269 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 8758034,7 тысяч тенге;
2) затраты – 10939610,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 387733 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 605488 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -534251,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 534251,5 тысяч тенге;
поступление займов – 605488 тысяч тенге;
погашение займов – 217755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146518,5 тысяч тенге.";
Пункт 5 дополнить подпунктами 3), 4), 5) следующего содержания:
"3) на развитие объектов культуры;
4) на развитие транспортной инфраструктуры;

366
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
507106
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83366
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
55349
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
368391
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
127641
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104876
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
22765
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
36831
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36831
02
Қорғаныс
32367
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10823
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10823
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21544
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18342
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3202
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20599
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20599
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20599
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1381924
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1381140
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144760
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарді жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
127
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65800
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

366
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
507106
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
83366
013
Капитальные расходы государственного органа
55349
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
368391
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
127641
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
104876
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
22765
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
36831
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
36831
02
Оборона
32367
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10823
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10823
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21544
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18342
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3202
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20599
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20599
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1381924
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1381140
005
Государственная адресная социальная помощь
144760
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны
127
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65800
006
Оказание жилищной помощи

17496
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
118877
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
130
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6129
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171558
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
567925
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66167
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
141190
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43298
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
479030
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
104289
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
948
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
12839
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5361
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37287
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18738
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13557
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
570
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

17496
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
118877
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
130
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6129
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171558
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
567925
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
141190
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
43298
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
479030
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
104289
015
Освещение улиц в населенных пунктах
948
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12839
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5361
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37287
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
18738
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13557
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
570
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

202923
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
202923
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98976
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16040
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6010
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
81897
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
181980
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
181980
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75642
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
102650
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3688
12
Көлiк және коммуникация
393840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
393840
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
186470
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107482
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
30786
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
69102
13
Басқалар
1435347
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
3731
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
3731
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39493
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
39493
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1075497
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
52777
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
841888
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
180832
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
316626
026
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
116626
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

202923
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
202923
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
98976
003
Капитальные расходы государственного органа
16040
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6010
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
81897
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
181980
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
181980
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
75642
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
102650
015
Капитальные расходы государственного органа
3688
12
Транспорт и коммуникации
393840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
393840
022
Развитие транспортной инфраструктуры
186470
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
107482
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
30786
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
69102
13
Прочие
1435347
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
3731
006
Поддержка предпринимательской деятельности
3731
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39493
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
39493
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1075497
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
52777
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
841888
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
180832
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
316626
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
116626
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"