2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 347 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 12 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17349545,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2379319 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17244 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 14952982,7 мың теңге;
2) шығындар – 17458388,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45458 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 306696 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261238 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 347.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 17349545,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2379319 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17244 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 14952982,7 тысяч тенге;
2) затраты – 17458388,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45458 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 306696 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261238 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -154301 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 154301 мың теңге;
қарыздар түсімі – 306696 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 261238 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 108843 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 377 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -154301 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 154301 тысяч тенге;
поступление займов – 306696 тысяч тенге;
погашение займов – 261238 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 108843 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.04.2025 № 377 (вводится в действие с 01.01.2025).

2. 2025 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей көлемде белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз.

2. Определить на 2025 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов.

4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) "Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыру;
2) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету;
3) санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмек;
4) мүгедектігі бар адамдардың құқығын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
5) абаттандыру;
6) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
7) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
2) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
3) мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
2) электрмен жабдықтау желілерін дамыту;
3) газбен жабдықтау жүйесін дамыту;
4) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру.
9. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қазалы ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:

4. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых текущих трансфертов бюджету района определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) реализация социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области";
2) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
3) оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью получающи услуги санаторно-курортного лечения;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
5) благоустройство;
6) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог;
7) реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
5. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых трансфертов на развитие бюджету района определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) развитие системы газоснабжения;
2) развитие систем водоснабжения и водоотведения;
3) развитие объектов государственных органов.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых текущих трансфертов бюджету района за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) выплата государственной адресной социальной помощи;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год распределение целевых трансфертов на развитие бюджету района за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:
1) развитие систем водоснабжения и водоотведения;
2) развитие сетей электроснабжения;
3) развитие системы газоснабжения;
4) реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
5) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год в бюджет района за счет средств республиканского бюджета предусмотрен нижеследующий кредит:
1) реализация мер социальной поддержки специалистов.
9. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, кента и сельских округов на 2025 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата Казалинского района нижеследующим:

1) әкім аппараты қызметін қамтамасыз ету шығындары;
2) мәдениет саласы;
3) жарықтандыруға, санитарияға, абаттандыруға;
4) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 47930 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10-1. Қала, кент, ауылдық округ бюджеттерінен 2024 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің түсімдері 2220,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 377 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1) расходы на обеспечение деятельности аппарата акима;
2) сферу культуры;
3) освещение, санитария, благоустройство;
4) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 47930 тысяч тенге.
10-1. предусмотреть поступления неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов из бюджетов города, поселка, сельского округа в 2024 году в сумме 2220,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.04.2025 № 377 (вводится в действие с 01.01.2025).

11. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 4 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихатының төрағасы Ғ. ӘЛІШ
Қазалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы "23" желтоқсандағы
№347 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 377 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

11. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2025 год согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Казалинского районного маслихата Г. АЛИШ
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от "23" декабря 2024 года №347
Районный бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 26.04.2025 № 377 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

3524
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
39082
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39082
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
777799
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
777799
02
Қорғаныс
37935
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37935
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12102
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19534
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6299
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21938
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21938
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21938
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1590675,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1590675,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156751
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарді жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
138
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
70077
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
165346
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3633
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112849
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
141
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8854
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
852
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

3524
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
39082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
39082
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
777799
040
Развитие объектов государственных органов
777799
02
Оборона
37935
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37935
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12102
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19534
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6299
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21938
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21938
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21938
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1590675,4
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1590675,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
156751
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны
138
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
70077
005
Государственная адресная социальная помощь
165346
006
Оказание жилищной помощи
3633
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112849
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
141
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8854
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
852
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

280891,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
632155
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
64868
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37558
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56562
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1022345
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
738020
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3928
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
487454
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5709
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
24553
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
215769
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
607
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
284325
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
92285
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
192040
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1196740
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
661956
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52026
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
251472
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
349201
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
956
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
1391
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4680
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2230
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
280718
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
41467
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
194186
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу

280891,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
632155
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
64868
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
37558
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56562
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1022345
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
738020
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3928
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
487454
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5709
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
24553
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
215769
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
607
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
284325
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
92285
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
192040
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1196740
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
661956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
52026
003
Поддержка культурно-досуговой работы
251472
006
Функционирование районных (городских) библиотек
349201
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
956
009
Обеспечение сохранности историко - культурного наследия и доступа к ним
1391
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4680
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2230
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
280718
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
41467
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
194186
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

12208
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
32857
821
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қоғамдық даму бөлімі
254066
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89101
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
93244
004
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
71721
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2031257,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2031257,6
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2031247,6
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
199355
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
199355
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106962
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6401
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
85992
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
72205
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
72205
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72205
12
Көлiк және коммуникация
1673190
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1673190
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
114468
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
36162
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1522560
13
Басқалар
3584827
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1863106
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
776795
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

12208
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
32857
821
Отдел общественного развития района (города областного значения)
254066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
89101
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
93244
004
Услуги по проведению государственной информационной политики
71721
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2031257,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2031257,6
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
036
Развитие газотранспортной системы
2031247,6
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
199355
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
199355
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
106962
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6401
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
85992
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
72205
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
72205
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
72205
12
Транспорт и коммуникации
1673190
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1673190
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
114468
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
36162
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1522560
13
Прочие
3584827
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1863106
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
776795
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"