Көшелерге және тұйық көшелерге атау беру және қайта атау туралы
Қызылорда облысы Қазалы ауданы Айтеке би кент әкімінің 2024 жылғы 19 ақпандағы № 102 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-бабының 4) тармақшасына, Әйтеке би кенті тұрғындарының пікірін ескере отырып және облыстық ономастика комиссиясы 2023 жылғы 21 желтоқсандағы қорытындысы негізде, Әйтеке би кентінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әйтеке би кентіндегі көшелеріне келесі атаулар берілсін:
Жанқожа батыр 3 шақырымдағы №2 атауы жоқ көшесіне "Шағырай Мырзакелдіұлы" көшесі;
5 кварталдағы атауы жоқ көшесіне "Сейіл Боранбаев" көшесі;
5 кварталдағы №1 атауы жоқ көшесіне "Әбдраман Елубаев" көшесі;
2 кварталдағы №2 атауы жоқ көшесіне "Әбубәкір Теміров" көшесі;
Жанқожа батыр 3 шақырымындағы атауы жоқ көшесіне "Елшекен Қуанышбаев" көшесі;
2 кварталдағы №1 атауы жоқ көшесіне "Берден Баекеев" көшесі;
2 кварталдағы атауы жоқ көшесіне "Құлмұрат Қуатов" көшесі;
2. Әйтеке би кентінің келесі тұйық көшелері:
Бегім ана тұйық көшесінен Әбдраш Құдайбергенов тұйық көшесіне;
Әбілқайыр хан тұйық көшесінен Бекет Бердібаев тұйық көшесіне қайта аталсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би кентінің әкімі М.Әбсұлтанов

О присвоении наименовании и переименованнии улиц и переулков
Решение акима поселка Айтеке би Казалинского района Кызылординской области от 19 февраля 2024 года № 102
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве в Республике Казахстан" с учетом мнения населения поселка Айтеке би и на основании заключением областной ономастической комиссии от 21 декабря 2023 года, аким поселка Айтеке би РЕШИЛ:
1. Присвоить улицам поселка Айтеке би следующие наименования:
безымянной улице № 2 в 3 километре Жанкожа батыра улица Шағырай Мырзакелдіұлы;
безымянной улице в 5 квартале улица Сейіл Боранбаев;
безымянной улице № 1 в 5 квартале улица Әбдраман Елубаев;
безымянной улице № 2 в 2 квартале улица Әбубәкір Теміров;
безымянной улице № 3 в 3 километре Жанкожа батыра улица Елшекен Қуанышбаев;
безымянной улице № 1 в 2 квартале улица Берден Баекеев;
безымянной улице № 3 в 2 квартале улица Құлмұрат Қуатов.
2. Переименовать следющие переулки поселка Айтеке би:
переулок Бегім ана на переулок Әбдраш Құдайбергенов;
переулок Әбілқайыр хан на переулок Бекет Бердібаев.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким поселка Айтеке би М.Әбсұлтанов