Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 105 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 ақпандағы № 125 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 105 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 718 308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 820 343 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 523 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 11 867 242 мың теңге;
2) шығындар – 13 905 450,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 363 133 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 527 956 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 164 823 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 964 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 964 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -554 239,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 554 239,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 527 956 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 164 823 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 191 106,8 мың теңге";
жаңа мазмұндағы 12-1, 12-2, 12-3 тармақтармен толықтырылсын:
"12-1. 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 17 740,3 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
12-2. Жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) 0,4 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
12-3. 2023 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 16 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 февраля 2024 года № 125
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 718 308 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 820 343 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 523 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 867 242 тысяч тенге;
2) затраты – 13 905 450,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 363 133 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 527 956 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 164 823 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 964 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 964 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -554 239,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 554 239,8 тысяч тенге;
поступление займов – 527 956 тысяч тенге;
погашение займов – 164 823 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 191 106,8 тысяч тенге";
дополнить пунктами 12-1, 12-2, 12-3 нового содержания:
"12-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2023 году в областной бюджет в сумме 17 740,3 тысяч тенге.
12-2. Предусмотреть возврат в областной бюджет целевых трансфертов на развитие, выделенных в прошлом финансовом году, неиспользованных (недоиспользованных) в полном объеме, разрешенных к использованию по решению местного исполнительного органа в сумме 0,4 тысяч тенге.
12-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2023 году в областной бюджет в сумме 16 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

45781
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
319795
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
150311
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16358
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
245830
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
934041
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
57641
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188360
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14135
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35428
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2000053,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1480631
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1480631
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
727984
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
650939
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
101708
2
Коммуналдық шаруашылық
514324,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4794
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4794
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
509530,4
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

45781
006
Оказание жилищной помощи
319795
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
150311
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16358
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
245830
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
934041
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
57641
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
131944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14135
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35428
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2000053,4
1
Жилищное хозяйство
1480631
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1480631
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
727984
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
650939
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
101708
2
Коммунальное хозяйство
514324,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4794
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4794
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
509530,4
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

1 799 626
1
өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
30 395
2
санаторлы-курорттық емделу қызметін алатын мүгедектігі бар адамдарға ілесіп жүрушілердің шығындарын өтеу үшін әлеуметтік көмекке
1 730
3
"Облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу" әлеуметтік жобасын іске асыруға
20 227
4
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстап тұру шығындарына
31 617
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
23 415
6
Қармақшы ауданы, Жосалы кентінің бас жоспарына түзету енгізу, Ақай, Дүр Оңғар, Ақтөбе, Ақжар және Тұрмағанбет ауылдық елді мекендердің дамыту және салу схемаларына (оңайлатылған бас жоспарларына) түзетулер енгізу
59 632
7
Жосалы кенті құрылыс салынған аумағындағы жер асты және жер үсті инженерлік желілерін түгендеу (2024 жыл аумағы 943 га)
47 897
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
717 475
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Әнтай Құланбаев көшесін күрделі жөндеу
165 047
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Тұрмағамбет Ізтілеуов көшесіне, Қарақисық Қосұлы көшесіне орташа жөндеу
163 803
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Н. Жанаев, У. Байменов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу
29 322
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Жанқожа батыр, Жәрімбет би көшелеріне орташа жөндеу
275 070
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі С.Ысқақов көшесіне орташа жөндеу
84 233
9
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Ақжар-Тұрмағамбет-Көмекбаев" автомобиль жолын орташа жөндеу 27 шқ
867 238
Нысаналы даму трансферттер:
1 448 991
1
"Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
61 413
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
727 984
3
"Қармақшы ауданы Ақтөбе елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
33 024
4
"Қармақшы ауданы Иркөл елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
10 757
5
"Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
21 104
6
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі "Тәуелсіздік" ықшам ауданына тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарту желілерінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру

1 799 626
1
на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
30 395
2
на оказание социальной помощи по возмещению затрат сопровождающего для лиц с инвалидностью, получающих услуги санаторно-курортного лечения
1 730
3
на реализацию социального проекта "Проведение религиозно-просветительской работы среди населения области"
20 227
4
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
31 617
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
23 415
6
На корректировку генерального плана поселка Жосалы Кармакшинского района, корректировка схем развития и застройки (упрощенных генеральных планов) сельских населенных пунктов Акай, Дур Онгар, Актобе, Акжар
59 632
7
На инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей на застроенной территории поселка Жосалы (площадь 943 га в 2024 году)
47 897
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
717 475
Капитальный ремонт улицы Антай Куланбаева в селе Турмагамбет
165 047
Средний ремонт улицы Турмагамбет Изтлеуова, улицы Каракисык Косулы в селе Турмагамбет
163 803
Средний ремонт автомобильных дорог улиц Н. Жанаева, У.Байменова в селе Турмагамбет
29 322
Средний ремонт улиц Жанкожа батыр, Жаримбет би в поселке Торетам
275 070
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы С. Ыскакова в поселке Жосалы
84 233
9
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Турмагамбет-Комекбаев" 27 км
867 238
Целевые трансферты на развитие:
1 448 991
1
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"
61 413
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
727 984
3
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Актобе, Кармакшинского района"
33 024
4
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Ирколь, Кармакшинского района"
10 757
5
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Т. Комекбаев, Кармакшинского района"
21 104
6
Софинансирование проекта "Строительство подводящих газопроводов и внутриквартальных газораспределительных сетей в мкр. "Тәуелсіздік" в поселке Жосалы Кармакшинского района"

79 840
7
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
48 105
8
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Марал Ишан кесенесіне кіреберіс" автомобиль жолын қайта жаңғырту
438 070
9
Қармақшы ауданының Дүр Оңғар ауылында тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
1000
10
"Қармақшы ауданы Ақай ауылында деншынықтыру сауықтыру кешенінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
27694
Барлығы:
3 248 617

79 840
7
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
48 105
8
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к мавзолею Марал Ишан" Кармакшинского района"
438 070
9
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1 000
10
Софинансирование проекта "Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Акай Кармакшинского района"
27 694
Всего:
3 248 617