2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 232 шешiмi
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 13 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 283 520 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 876 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 423 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 400 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 374 721 мың теңге;
2) шығындар – 11 283 520 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 122 990 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 320 458 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 197 468 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -122 990 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 990 мың теңге;
қарыздар түсімі – 320 458 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 197 468 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетк 50 пайыз.
3. 2025-2027 жылдарға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемдері төмендегі мөлшерінде белгіленгені ескерілсін:
2025 жылы – 6 657 552 мың теңге;
2026 жылы – 4 191 408 мың теңге;
2027 жылы – 4 191 408 мың теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар төмендегі көлемдер бойынша көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға:
Жосалы кенті – 77 059 мың теңге;
Төретам кенті – 61 482 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 96 385 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 232
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 283 520 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 876 976 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 423 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 374 721 тысяч тенге;
2) затраты – 11 283 520 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 122 990 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 320 458 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 197 468 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 122 990 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 990 тысяч тенге;
поступление займов – 320 458 тысяч тенге;
погашение займов – 197 468 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Учесть, что на 2025 год с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что на 2025-2027 годы передаваемые объемы бюджетной субвенций в районный бюджет установлены в нижеследующих размерах:
2025 год – 6 657 552 тысяч тенге;
2026 год – 4 191 408 тысяч тенге;
2027 год – 4 191 408 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы нижеследующие объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам, в том числе:
на 2025 год:
Поселок Жосалы – 77 059 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 61 482 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 96 385 тысяч тенге;

Қармақшы ауылдық округі –84 882 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 69 393 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 65 106 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 85 080 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 80 810 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 79 355 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 90 349 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 97 864 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 64 340 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 82 919 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 72 759 мың теңге.
2026 жылға:
Жосалы кенті – 76 719 мың теңге;
Төретам кенті – 59 093 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 95 711 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 85 484 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 69 233 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 65 503 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 86 277 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 81 511 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 79 925 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 91 244 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 98 906 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 65 058 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 83 743 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 73 378 мың теңге.
2027 жылға:
Жосалы кенті – 78 211 мың теңге;
Төретам кенті – 57 118 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 96 562 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 86 616 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 70 059 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 66 314 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 87 602 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 82 334 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 81 179 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 92 323 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 100 282 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 65 656 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 84 924 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 74 175 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 320 458 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
8. Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдері қызметінің республикалық деңгейге берілуіне байланысты 8 938 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.

Сельский округ Кармакшы – 84 882 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 69 393 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 65 106 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 85 080 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 80 810 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 79 355 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 90 349 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 97 864 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 64 340 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 82 919 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 72 759 тысяч тенге.
на 2026 год:
Поселок Жосалы – 76 719 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 59 093 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 95 711 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 85 484 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 69 233 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 65 503 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 86 277 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 81 511 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 79 925 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 91 244 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 98 906 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 65 058 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 83 743 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 73 378 тысяч тенге.
на 2027 год:
Поселок Жосалы – 78 211 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 57 118 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 96 562 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 86 616 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 70 059 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 66 314 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 87 602 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 82 334 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 81 179 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 92 323 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 100 282 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 65 656 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 84 924 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 74 175 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2025 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 320 458 тысяч тенге.
8. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций отделов регистрации актов гражданского состояния с районного на республиканский уровень 8 938 тысяч тенге.

9. Жұмыспен қамту орталықтары қызметінің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 2 481 116 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
10. Мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметтердің аудандық деңгейден облыстық деңгейге беруге байланысты 18 555 мың теңге облыстық бюджетке трансферттеу көзделсін.
11. 2025 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 197 468 мың теңге көлемінде белгіленсін.

9. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций центра занятости с районного на областной уровень 2 481 116 тысяч тенге.
10. Предусмотреть трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций государственного закупа с районного на областной уровень 18 555 тысяч тенге.
11. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализаций мер социальной поддержки специалистов, на 2025 год в размере 197 468 тысяч тенге.

63 233
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
27 402
6
Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылында орталық алаңына ағымдағы жөндеу жұмыстарына
15 000
7
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті Самара-Шымкент тас жолында орналасқан Орталық стадион ғимаратының ұстау шығындарына
20 073
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
233 826
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Келмембет батыр көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
173 912
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Шыңғысов көшесінің атвомобиль жолдарын күрделі жөндеу
59 914
9
Қармақшы ауданы "Төретам-Ақай" аудандық маңыздағы автомобиль жолын күрделі жөндеу
528 417
10
Қармақшы ауданы, Ақжар ауылдық округі Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин көшелерін күрделі жөндеу
193 697
11
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Н.Накыпов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
167 652
12
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Сырдария 0-0,312 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
18 750
13
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Сырлытам көшесінің жолын орташа жөндеу
47 254
14
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тәуелсіздік көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
25 960
15
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ш.Шегебаев 0-0,27 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
17 280
16
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Алтынасар көшесінің орташа жөндеу
51 167
Нысаналы даму трансферттер:
480 042
1
"Байқоңыр қаласындағы сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау" жобасын қоса қаржыландыруға
260 231
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
152 665
3
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
67 146
Барлығы:
1 939 589
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№232 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
652 342
Республикалық бюджет есебінен:
652 342
1
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз етуге
6 249
2
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
527 034
3
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
111 858
4
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

63 233
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
27 402
6
На текущий ремонт центральной площади села Кармакшы, Кармакшинского района
15 000
7
расходы на содержание здания центрального стадиона, расположенного на трассе Самара-Шымкент в поселке Жосалы, Кармакшинского района
20 073
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
233 826
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Келмембет батыр поселке Жосалы, Кармакшинского района
173 912
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Шынгысов поселке Жосалы, Кармакшинского района
59 914
9
Капитальный ремонт автомобильных дорог районного значения "Торетам -Акай" Кармакшинского района
528 417
10
Капитальный ремонт улиц Ш.Уалиханов, Р.Жиенбаев, С.Сейфуллин в с.Акжар, Кармакшинского района
193 697
11
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Н.Накипова поселке Жосалы Кармакшинского района
167 652
12
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Сырдария 0-0,312 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
18 750
13
Средний ремонт улицы Сырлытам в поселке Жосалы Кармакшинского района
47 254
14
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Тауелсиздик в поселке Жосалы Кармакшинского района
25 960
15
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Ш.Шегебаева 0-0,27 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
17 280
16
Средний ремонт автомобильной дороги Алтынасар в поселке Кармакшинского района
51 167
Целевые трансферты на развитие:
480 042
1
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения в городе Байконыр"
260 231
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
152 665
7
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
67 146
Всего:
1 939 589
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 232
Целевые трансферты в районный бюджет на 2025 год, выделенные за счет республиканского бюджета
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
652 342
За счет республиканского бюджета:
652 342
1
На обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
6 249
2
На выплату государственной адресной социальной помощи
527 034
3
На увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
111 858
4
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий