2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 қазандағы №137 шешімі
Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сырдария аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 69 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12842342,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4743469,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46270,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28006,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8024596,7 мың теңге;
2) шығындар – 15093711,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 315352 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 478056 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 162704 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2566721 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2566721 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1958702 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 162758,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырдарьинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 69 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сырдарьинского районного маслихата от 9 октября 2024 года № 137
Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырдарьинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 69 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 12842342,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4743469,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46270,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28006,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8024596,7 тысяч тенге;
2) затраты – 15093711,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 315352 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 478056 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 162704 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2566721 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2566721 тысяч тенге;
поступления займов – 1958702 тысяч тенге;
погашение займов – 162758,9 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 770777,9 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырдария аудандық мәслихатының төрағасы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2024 жылғы 9 қазандағы
№ 137 шешіміне қосымша
Сырдария аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 770777,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сырдарьинского районного маслихата Е. Әжікенов
Приложение к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 9 октября 2024 года № 137
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года № 69
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20835,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
616740,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
616740,4
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
46359
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37408
451
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1327,6
451
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87071,4
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
141
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8097
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13102
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
306022
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20121
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73334,4
451
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
697
451
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6502
451
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8155
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8403
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2966381,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
270108,1
458
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
169856,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
100251,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20835,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
616740,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
616740,4
005
Государственная адресная социальная помощь
46359
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37408
006
Оказание жилищной помощи
1327,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87071,4
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
141
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8097
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13102
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
306022
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20121
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73334,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
697
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6502
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8155
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8403
07
Жилищно – коммунальное хозяйство
2966381,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
270108,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
169856,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
100251,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)