Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 9/54 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 12/74 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Ақтау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №9/54 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №190829 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 616 165,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 32 910 274,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 187 697 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 443 812,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 11 074 382,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 694 835,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -98 493,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 768,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 261,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 980 176,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
-3 980 176,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 14 768,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –113 261,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 078 669,7 теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем көзінен салық салынатын табыс бойынша жеке табыс салығы 6,5 пайызды құрайды";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
" Әлеуметтік салық 6,7 пайызды құрайды".
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"2024 жылға арналған қалалық бюджетте, 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап жергілікті бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне (Д блогының қосалқы қызметкерлері, біліктілік санаттары бойынша жұмыскерлер) 25 пайыз мөлшерінде ынталандыру ақысы қарастырылғаны ескерілсін".
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнение в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2023 года № 9/54 "О бюджете города Актау на 2024 - 2026 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 19 апреля 2024 года № 12/74
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 25 декабря 2023 года № 9/54 "О бюджете города Актау на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №190829) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 616 165,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 32 910 274,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 187 697 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 443 812,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 074 382,0 тысяч тенге;
2) затраты – 51 694 835,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -98 493,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 768,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 261,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 980 176,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3 980 176,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 14 768,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 261,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 078 669,7 тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
в пункте 2:
абзац второй изложить в новой редакции:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 6,5 процентов";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"Социальный налог – 6,7 процентов".
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"Учесть, что в городском бюджете на 2024 год предусмотрены с 1 января 2024 года право на установление за счет средств местного бюджета стимулирующей надбавки к должностным окладам работников государственных организаций (вспомогательный персонал блока D, рабочие по квалификационным разрядам) в размере 25 процентов".
пункт 5 изложить в новой редакции:

"Қала әкімдігінің резерві 300 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін".
4-қосымша осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қалалық мәслихатының төрағасы С.Т. Закенов
Қалалық мәслихаттың 2024 жылғы
19 сәуірдегі №12/74 шешіміне
1- қосымша
Қалалық мәслихаттың 2023 жылғы
25 желтоқсандағы №9/54 шешіміне
1- қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

"Утвердить резерв акимата города в сумме 300 000,0 тысяч тенге".
Приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Актауского городского маслихата       С. Т.Закенов
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 19 апреля 2024 года №12/74
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 25 декабря 2023 года №9/54
Городской бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

75 267,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
556 916,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
556 916,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
556 916,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
556 916,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 364 233,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
660 170,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
660 170,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
660 170,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 967 620,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 939 783,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
47 781,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 849 961,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
40 522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
515 362,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 486 157,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 837,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
27 837,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
736 443,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
568 443,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 462,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 654,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 676,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
393 651,0
054
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес ұйымдарда орналастыру
5 000,0

75 267,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
556 916,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
556 916,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
556 916,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
556 916,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 364 233,0
1
Социальное обеспечение
660 170,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
660 170,0
005
Государственная адресная социальная помощь
660 170,0
2
Социальная помощь
4 967 620,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 939 783,0
006
Оказание жилищной помощи
47 781,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 849 961,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
40 522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
515 362,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 486 157,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 837,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
27 837,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
736 443,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
568 443,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
118 462,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 654,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 676,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
393 651,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 000,0