Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 9/54 "2024-2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 9 желто0сандағы № 17/109 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Ақтау қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №9/54 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190829 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2024-2026 жылдарға арналған, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 822 156,1 мың теңге, оның ішінде:
алықтық түсімдер бойынша – 33 039 920,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 361 405,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 531 575,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10 889 255,0 мың теңге;
2) шығындар – 50 901 163,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 349 197,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 462 084,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 887,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 11 428 204,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -11 428 204,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 462 084,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –112 549,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 078 669,7 теңге".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1,2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2023 года № 9/54 "О бюджете города Актау на 2024-2026 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 9 декабря 2024 года № 17/109.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата "О бюджете города Актау на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 9/54 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 190829) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 822 156,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 33 039 920,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 361 405,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 531 575,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 889 255,0 тысяч тенге;
2) затраты – 50 901 163,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 349 197,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 462 084,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 887,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 11 428 204,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -11 428 204,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 462 084,0 тысяч тенге;
погашение займов – 112 549,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 078 669,7 тенге".
приложение 1,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

49 590,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
465 410,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
465 410,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
465 410,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
465 410,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 417 361,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
644 970,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
644 970,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
644 970,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 159 754,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 093 917,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
39 743,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 764 625,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
36 242,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
507 362,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 745 945,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65 837,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
65 837,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
612 637,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
575 490,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 462,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 780,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
20 676,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
392 108,0
054
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды үкіметтік емес ұйымдарда орналастыру
4 464,0

49 590,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
465 410,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
465 410,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
465 410,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
465 410,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 417 361,0
1
Социальное обеспечение
644 970,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
644 970,0
005
Государственная адресная социальная помощь
644 970,0
2
Социальная помощь
5 159 754,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 093 917,0
006
Оказание жилищной помощи
39 743,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 764 625,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
36 242,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
507 362,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 745 945,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65 837,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
65 837,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
612 637,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
575 490,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
128 462,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 780,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
20 676,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
392 108,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 464,0