Бейнеу ауданының әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 283 "Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 118 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына және "Маңғыстау обылысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің 2024 жылғы 26 наурыздағы №11-11-373 хатына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бейнеу ауданының әкімдігінің "Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы" 2023 жылғы 20 қазандағы №283 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу ауданының әкімі       Р.Шалбаев
Бейнеу ауданы әкімдігінің
2024 жылғы " 29 " сәуірдегі
№118 қаулысына қосымша
Бейнеу ауданы әкімдігінің
2023 жылғы "20" қазандағы
№283 қаулысына қосымша
Бейнеу ауданы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
Р/с
Кәсіпорындардың атауы
Таза кіріс мөлшері
Аударылуға жататын таза кіріс сомасы
1.
2.
3.
"Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеусусервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Бейнеу аудандық әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Бейнеуэнергосервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Бейнеу аудандық әкімдігінің "Бейнеумәдениет" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны.
таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейін
таза кіріс сомасынан 5 пайыз
таза кіріс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейін
150 000 теңге + 3 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 10 пайыз
таза кіріс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін

О внесении изменения в постановление акимата Бейнеуского района 2023 года 20 октября № 283 "Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району"
Постановление акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 29 апреля 2024 года № 118
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и письмом государственного учреждения "Управление финансов Мангистауской области" 2024 года 26 марта № 11-11-373 акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Бейнеуского района от 20 октября 2023 года № 283 "Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району" следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Бейнеуского района Р.Шалбаев
Приложение к постановлению
акимата Бейнеуского района
от "29" апреля 2024 года №118
Приложение к постановлению
акимата Бейнеуского района
от "20" октября 2023 года №283
Норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по Бейнеускому району
П/н
Название предприятий
Размер чистого дохода
Сумма чистого дохода подлежащая переводу
1.
2.
3.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бейнеусусервис" Бейнеуского районного акимата;
Государственное коммунальное предприятие "Бейнеуэнергосервис" на праве хозяйственного ведение акимата Бейнеуского района;
Государственное коммунальное казенное предприятие "Бейнеумәдениет" акимата Бейнеуского района.
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 проценов от суммы чистого дохода
чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 3 000 000 тенге
чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге

4 850 000 теңге + 50 000 000 мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 15 пайыз
таза табыс 250 000 000 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 25 пайыз
2. "Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың игілігінде қалған таза кіріс бөліктері кәсіпорынды дамытуға, мемлекеттік басқару органымен келісілген нақты жобаларға жіберілсін".

4 850 000 тенге + 15 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250  000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 250 000 000 тенге
2. "Оставшуюся в распоряжении коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкурентные проекты согласованные с органом государственного управления".