Бейнеу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/80 "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 қазандағы № 20/150 шешімі
Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бейнеу аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №10/80 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 599 968,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 812 771,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 67 071,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 56 242,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 663 882,8 мың теңге;
2) шығындар – 10 983 530,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 906,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 214 136,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 230,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -502 468,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
502 468,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 214 136,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 957,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 389 289,5 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2024 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық –15 пайыз.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық, облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 2 754 244,0 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";

О внесении изменений в решение Бейнеуского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/80 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 11 октября 2023 года № 20/150
Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года №10/80 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 599 968,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 812 771,5 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 67 071,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 56 242,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 663 882,8 тысячи тенге;
2) затраты – 10 983 530,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 906,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 214 136,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 230,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -502 468,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
502 468,3 тысяч тенге;
поступление займов - 214 136,0 тысяч тенге;
погашение займов - 100 957,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 389 289,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2024 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 15 процентов.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2024 год из республиканского, областного бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 2 754 244,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";

көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихатының төрағасы А.Бораш
Бейнеу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 11 қазандағы
№20/150 шешіміне 1 қосымша
Бейнеу аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/80 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А.Бораш
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 11 октября 2024 года №20/150
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 22 декабря 2023 года №10/80
Бюджет района на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

2. Шығындар
10 983 530,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
2 854 399,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
63 660,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63 660,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
559 542,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
409 542,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 090,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 090,4
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
59 991,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 991,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
308 881,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 981,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
123 900,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 798 590,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 334,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
886 554,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
846 702,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
61 644,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 644,0
02
Қорғаныс
45 354,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 354,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
41 254,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 100,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
52 008,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 008,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
52 008,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 651 464,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

2. Затраты
10 983 530,3
01
Государственные услуги общего характера
2 854 399,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
63 660,5
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
63 660,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
559 542,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
409 542,0
003
Капитальные расходы государственного органа
150 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 090,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 090,4
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
59 991,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59 991,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
308 881,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
184 981,0
013
Капитальные расходы государственного органа
123 900,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 798 590,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 334,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
886 554,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
846 702,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
61 644,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
61 644,0
02
Оборона
45 354,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 354,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 254,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 100,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
52 008,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 008,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52 008,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 651 464,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

1 645 536,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 151,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
315 903,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
329,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
434 378,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 118,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
144 840,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
536 608,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 223,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 512,2
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9 517,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 569,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
38 384,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 928,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 928,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 273 204,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
309 516,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15 586,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
284 260,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3 572,5
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 098,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
740 895,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
683 436,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
57 459,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 645 536,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 151,0
005
Государственная адресная социальная помощь
315 903,6
006
Оказание жилищной помощи
329,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
434 378,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 118,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
144 840,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
536 608,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 223,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 512,2
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
9 517,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 569,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
38 384,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 928,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 928,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 273 204,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
309 516,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 586,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
284 260,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 572,5
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 098,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
740 895,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
683 436,0
005
Развитие коммунального хозяйства
57 459,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)