Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 8/66 "2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 16/123 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсанындағы №8/66 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 990 438,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 295 992,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 223,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 694 223,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 040 383,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -49 945,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49 945,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 49 945,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 476 479,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 345 889,5 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 51 429,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 309 709,4 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 67 086,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 96 810,5 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 118 987,7 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 66 352,5 мың теңге;
Жармыш ауылы – 50 659,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 118 340,6 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 104 669,1 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 82 789,6 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 63 754,2 мың теңге,";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 217 744,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 8/66 "О бюджетах сел, сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 9 декабря 2024 года № 16/123.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №8/66 "О бюджетах сел, сельских округов на 2024 - 2026 годы"
следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 990 438,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 295 992,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 223,3 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 1 694 223,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 040 383,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49 945,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49 945,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 49 945,0 тысяч тенге;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 476 479,2 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 345 889,5 тысяч тенге;
села Жынгылды – 51 429,8 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 309 709,4 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 67 086,8 тысяч тенге;
села Кызан – 96 810,5 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 118 987,7 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 66 352,5 тысяч тенге;
села Жармыш – 50 659,5 тысяч тенге;
села Акшымырау – 118 340,6 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 104 669,1 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 82 789,6 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 63 754,2 тысячи тенге;";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 217 744,0 тысяч тенге, в том числе:

Шетпе ауылы – 81 786,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 30,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 54 913,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 30,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 52,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 44,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 42,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 80 676,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 31,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 55,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 42,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 43,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

села Шетпе – 81 786,0 тысяча тенге;
села Жынгылды – 30,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 54 913,0 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 30,0 тысяч тенге;
села Кызан – 52,0 тысячи тенге;
сельского округа Актобе – 44,0 тысячи тенге.";
сельского округа Шайыр – 42,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 80 676,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 31,0 тысяча тенге;
сельского округа Онды – 55,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 42,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 43,0 тысячи тенге.";
приложение 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.