2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 17/126 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6 - тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 – тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 451 441,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 948 610,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 44 364,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 12 999,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 445 468,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 451 441,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 327 307,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 507 228,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 179 921,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -327 307 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 327 307,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 507 228,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 179 921,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 734 540,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.
Шетпе ауылы – 650 415,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 221 604,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 216 409,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 156 582,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 249 647,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 156 277,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 134 954,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 198 026,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 188 039,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 283 506,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 182 068,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 97 013,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз.

О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2024 года № 17/126
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 451 441,8 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 948 610,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 44 364,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 999,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 445 468,8 тысяч тенге;
2) затраты – 9 451 441,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 327 307,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 507 228,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –179 921,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -327 307,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
327 307,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 507 228,0 тысяч тенге;
погашение займов – 179 921,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 734 540,0 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 650 415,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 221 604,0 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 216 409,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 156 582,0 тысяч тенге;
села Кызан – 249 647,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 156 277,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 134 954,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 198 026,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 188 039,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 283 506,0 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 182 068,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 97 013,0 тысяч тенге.
3. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.

4. 2025 жылға арналған аудан бюджетіне келесідей мөлшерде республикалық бюдеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
90 112,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
315 395,8 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
2 712,0 мың теңге – мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета следующих размерах:
90 112,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
315 395,8 тысячи тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
2 712,0 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

37 249,0 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
507 228,0 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
6. 2025 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е.Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының

37 249,0 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем размере:
507 228,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
5. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Е.Махмутов
Приложение 1
к решению Мангистауского районного

7 291,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7 291,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 123 212,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 615,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 615,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 116 597,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
186 112,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
46 864,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 103,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
369 572,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 827,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
31 341,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
217 663,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 492,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 536,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
62 306,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 482,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
47 299,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 342 824,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
655 993,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
315 395,8
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
49 389,0
029
Сумен жабдықтау және субұру жүйелерін дамыту
291 209,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
686 831,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

7 291,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 291,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 123 212,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 615,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 615,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 116 597,0
005
Государственная адресная социальная помощь
186 112,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
46 864,0
006
Оказание жилищной помощи
1 103,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
369 572,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 827,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31 341,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
217 663,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 492,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 536,0
021
Капитальные расходы государственног о органа
14 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
62 306,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 482,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
47 299,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 342 824,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
655 993,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
315 395,8
028
Развитие коммунального хозяйства
49 389,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
291 209,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
686 831,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

421 668,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58 868,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58 868,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
166 439,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
166 439,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58 836,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 836,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 229,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7 160,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 069,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60 296,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 296,0
02
Қорғаныс
32 216,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 216,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
32 216,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 656,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 656,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
7 656,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 012 309,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 946,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 946,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 005 363,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97 440,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47 567,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 158,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

421 668,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58 868,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
58 868,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
166 439,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
166 439,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58 836,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
58 836,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 229,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7 160,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 069,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
60 296,0
001
Услуги по реализации государствен ной политики в области регулировани я земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
60 296,0
02
Оборона
32 216,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 216,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
32 216,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 656,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 656,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 656,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 012 309,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 946,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 946,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 005 363,0
005
Государственная адресная социальная помощь
97 440,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47 567,0
006
Оказание жилищной помощи
1 158,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

388 051,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 018,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
31 227,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
219 341,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
108 467,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 574,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
53 856,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
49 664,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
153 698,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
153 698,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
153 698,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 587 990,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
453 278,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
453 278,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
1 012 419,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
747 586,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
12 555,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17 384,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
166 314,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 580,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
122 293,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 932,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
76 937,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 424,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

388 051,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 018,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
31 227,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
219 341,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
108 467,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 574,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
53 856,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
49 664,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
153 698,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
153 698,0
028
Развитие коммунального хозяйства
153 698,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 587 990,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
453 278,0
011
Развитие объектов культуры
453 278,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
1 012 419,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
747 586,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
12 555,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17 384,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
166 314,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
68 580,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
122 293,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков
40 932,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76 937,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
4 424,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения