Түпқараған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/63 "2024-2026 жылдарға арналған бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 20/106 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1."2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 жетоқсандағы №10/63 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 9 816 162,9 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 312 989,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 849,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 144 701,6 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 318 622,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 536 657,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -54 114,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 840,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 127 954,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 666 380,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
666 380,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 73 840,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 125 439,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 717 979,2 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/63 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 9 декабря 2024 года № 20/106.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №10/63 "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 816 162,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 312 989,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39 849,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 144 701,6 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4 318 622,0 тысячи тенге;
2) затраты – 10 536 657,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -54 114,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 840,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 127 954,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 666 380,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
666 380,2 тысяч тенге;
поступление займов –73 840,0 тысяч тенге;
погашение займов –125 439,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –717 979,2 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

17 420,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
628 129,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
624 051,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 564,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
83 341,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210 310,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 113,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
289,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
218 286,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 820,9
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
9 202,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
34 124,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 078,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
4 078,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 342 116,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
344 205,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
243 205,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
101 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 997 911,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 164 106,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 100,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 761 446,0
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

17 420,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
628 129,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
624 051,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 564,1
005
Государственная адресная социальная помощь
83 341,4
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210 310,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 113,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
289,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
218 286,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 820,9
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
9 202,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
34 124,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 078,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
4 078,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 342 116,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
344 205,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
243 205,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
101 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 997 911,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 164 106,0
005
Развитие коммунального хозяйства
3 100,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 761 446,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов