Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 121 380 993,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 85 802 082,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 574 937,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 654 984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 348 990,0 мың теңге;
2) шығындар – 124 071 061,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 201 105,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 555 467,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 555 467,0 мың теңге.

О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 147
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 380 993,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 85 802 082,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 574 937,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 654 984,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 20 348 990,0 тысяч тенге;
2) затраты – 124 071 061,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 201 105,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 555 467,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 555 467,0 тысяч тенге.

2. Облыстық бюджеттен 2025 жылға арналған қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. Облыстық бюджетке 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен бюджеттік алып қоюлар көлемі 56 306 386,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 200 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Қостанай қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2025 год, составляет 0 тенге.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2025 год в сумме 56 306 386,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 200 000,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Костаная на 2025 год не установлен.

647 778,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 017 754,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 520 589,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 505 909,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 505 909,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 680,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз етуобъетілерін салу және реконструкциялау
14 680,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 900 703,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 900 703,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 166 852,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
52 373,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
390 655,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
533 447,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 735 740,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
596 462,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
596 462,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 908,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 807,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
383 601,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 146,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
28 972 353,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 423 054,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
16 811 689,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 887 979,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 923 710,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
2 611 365,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

647 778,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 017 754,0
1
Социальное обеспечение
1 520 589,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 505 909,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 505 909,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 680,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
14 680,0
2
Социальная помощь
5 900 703,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 900 703,0
006
Оказание жилищной помощи
21 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 166 852,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
52 373,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
390 655,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
533 447,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 735 740,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
596 462,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
596 462,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 908,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 807,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
383 601,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 146,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
28 972 353,0
1
Жилищное хозяйство
19 423 054,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
16 811 689,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 887 979,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 923 710,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
2 611 365,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

530 964,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 419 583,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
327 729,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
327 729,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 276,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 048,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
111 002,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
26 403,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 703 965,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 643 117,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 126 223,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 556 996,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
569 227,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
1 516 894,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162 514,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
31 500,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
23 751,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
22 365,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
1 276 764,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 983 992,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 983 992,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
793 475,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 687 989,0
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
502 528,0
3
Елді-мекендерді көркейту
5 076 856,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 076 856,0

530 964,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 419 583,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
327 729,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
327 729,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
185 276,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 048,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
111 002,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
26 403,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 703 965,0
1
Жилищное хозяйство
11 643 117,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 126 223,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 556 996,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
569 227,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
1 516 894,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
162 514,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
31 500,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
23 751,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
22 365,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
1 276 764,0
2
Коммунальное хозяйство
2 983 992,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 983 992,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
793 475,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 687 989,0
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
502 528,0
3
Благоустройство населенных пунктов
5 076 856,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 076 856,0