Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 986 224,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 85 802 082,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 574 937,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 654 984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 954 221,3 мың теңге;
2) шығындар – 135 654 488,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 373 914,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 706 472,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 706 472,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.03.2025 № 156 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен 2025 жылға арналған қалалық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңгені құрайтыны ескерілсін.
3. Облыстық бюджетке 2025 жылға арналған қалалық бюджеттен бюджеттік алып қоюлар көлемі 56 306 386,0 мың теңге сомасында белгіленсін.

О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 147.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 986 224,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 85 802 082,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 574 937,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 654 984,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 24 954 221,3 тысяча тенге;
2) затраты – 135 654 488,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 373 914,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 706 472,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 706 472,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.03.2025 № 156 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2025 год, составляет 0 тенге.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2025 год в сумме 56 306 386,0 тысяч тенге.

4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 700 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 04.03.2025 № 156 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қостанай қаласының 2025 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай қалалық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы А. Исмаилов
Мәслихаттың

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 200 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.03.2025 № 156 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Костаная на 2025 год не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно осуществляющий полномочия председателя Костанайского городского маслихата А. Исмаилов
Приложение 1
к решению маслихата

3 221 384,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 853,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
704 279,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
57 742,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
402 707,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
543 328,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 489 475,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
337 274,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
337 274,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 699,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
116 552,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 723,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 046 545,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 877 256,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 628 896,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 223 466,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 405 430,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
248 360,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
166 863,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
33 075,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
24 939,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
23 483,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 947 656,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 947 656,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
850 000,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 097 656,0
3
Елді-мекендерді көркейту

3 221 384,0
006
Оказание жилищной помощи
23 853,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
704 279,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
57 742,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
402 707,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
543 328,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 489 475,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
337 274,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
337 274,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
187 699,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
116 552,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 723,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 046 545,0
1
Жилищное хозяйство
6 877 256,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 628 896,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 223 466,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 405 430,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
248 360,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
166 863,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
33 075,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
24 939,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
23 483,0
2
Коммунальное хозяйство
1 947 656,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 947 656,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
850 000,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 097 656,0
3
Благоустройство населенных пунктов