Мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 22 қарашадағы № 131 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20124523,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3027453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша –28528,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 16954342,6 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 554078,0 мың теңге;
2) шығындар – 20623211,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38261,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 51688,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13427,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 469052,6 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 469052,6 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1006001,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1006001,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 776845,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13427,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242583,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 10253493,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 6129139,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық
қалалық мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2023 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22 ноября 2024 года № 131
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 77 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 20124523,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3027453,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28528,0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 114200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 16954342,6 тысяч тенге, из них объем субвенций – 554078,0 тысяч тенге;
2) затраты – 20623211,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38261,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51688,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13427,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 469052,6 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 469052,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1006001,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1006001,7 тысяч тенге:
поступление займов – 776845,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13427,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242583,7 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 10253493,2 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в сумме 6129139,1 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение
к решению Аркалыкского
городского маслихата

68 538,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 804,5
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
14 804,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14 804,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 804,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 370 293,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
123 508,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 508,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
123 508,6
2
Әлеуметтiк көмек
517 770,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
517 770,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 790,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 142,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 599,2
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
144 908,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
112 779,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
70 552,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
104 999,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
729 014,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
729 014,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 271,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 841,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
115 006,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 734,0
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу

68 538,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 804,5
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
14 804,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14 804,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 804,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 370 293,3
1
Социальное обеспечение
123 508,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 508,6
005
Государственная адресная социальная помощь
123 508,6
2
Социальная помощь
517 770,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
517 770,5
006
Оказание жилищной помощи
2 790,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 142,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 599,2
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
144 908,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
112 779,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
70 552,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
104 999,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
729 014,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
729 014,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
120 271,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
12 841,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
115 006,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 734,0
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера