Мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 140 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10891382,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3027453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28521,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7721208,6 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 554078,0 мың теңге;
2) шығындар – 11390070,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30261,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 43688,0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13427,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 469052,6 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 469052,6 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -998001,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 998001,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 768845,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13427,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 242583,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4531069,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі облыстық бюджеттен 2618428,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2023 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 декабря 2024 года № 140. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 77 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10891382,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3027453,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28521,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 114200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7721208,6 тысяч тенге, из них объем субвенций – 554078,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11390070,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30261,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 43688,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13427,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 469052,6 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 469052,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -998001,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 998001,7 тысяч тенге:
поступление займов – 768845,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13427,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 242583,7 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4531069,9 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в сумме 2618428,4 тысяч тенге.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

513 961,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 668,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 496,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 599,2
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
139 587,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
112 752,9
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
70 220,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
104 637,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
242 239,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 239,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 230,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
475,3
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 728,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
107 506,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 298,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 550 340,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
971 009,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
3 906,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
3 906,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
186 320,8
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
186 320,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
780 783,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
15 112,8
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
40 258,3
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
254,9
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
725 157,0
2
Коммуналдық шаруашылық

513 961,4
006
Оказание жилищной помощи
2 668,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 496,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 599,2
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
139 587,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
112 752,9
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
70 220,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
104 637,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
242 239,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 239,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
120 230,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
475,3
021
Капитальные расходы государственного органа
10 728,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
107 506,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 298,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 550 340,7
1
Жилищное хозяйство
971 009,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
3 906,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
3 906,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
186 320,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
186 320,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
780 783,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 112,8
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
40 258,3
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
254,9
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
725 157,0
2
Коммунальное хозяйство