Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 64 "Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2024 жылғы 13 қарашадағы № 115 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 64 шешіміне, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190987 болып тіркелген, мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 141 710,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 857 293,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 826,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 666,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 274 925,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 050 129,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 50 826,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 71 994,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 21 168,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 107 823,4 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 107 823,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 67 068,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 068,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_____________________ М.С. Сакетов
"13" қараша 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы "13" қарашадағы
№ 115 шешіміне
1 - қосымша
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 64 "О районном бюджете Амангельдинского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 13 ноября 2024 года № 115
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О районном бюджете Амангельдинского района на 2024 - 2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 64, зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190987 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 141 710,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 857 293,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 826,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 666,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 274 925,3 тысяча тенге;
2) затраты – 4 050 129,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 826,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 71 994,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 168,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 107 823,4 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 107 823,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 67 068,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 068,3 тысяч тенге.".
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
_______________________________ М.С. Сакетов
"13" ноября 2024 года
Приложение
к решению маслихата
от "13" ноября 2024 года
№ 115
Приложение 1
к решению маслихата

946,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
170 049,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
56 163,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 163,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
56 163,5
2
Әлеуметтiк көмек
43 543,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 543,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26 939,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 418,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 336,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
13 850,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 342,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 342,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 124,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
986,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 009,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 223,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 260,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 500,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 500,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
5 500,9
2
Коммуналдық шаруашылық
1 760,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 760,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 760,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
478 717,2
1
Мәдениет саласындағы қызмет
147 036,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26 084,9
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
26 084,9
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

946,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
170 049,1
1
Социальное обеспечение
56 163,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 163,5
005
Государственная адресная социальная помощь
56 163,5
2
Социальная помощь
43 543,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 543,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26 939,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 418,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 336,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
13 850,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 342,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 342,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 124,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
986,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
22 009,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 223,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 260,9
1
Жилищное хозяйство
5 500,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 500,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 500,9
2
Коммунальное хозяйство
1 760,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 760,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 760,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
478 717,2
1
Деятельность в области культуры
147 036,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
26 084,9
009
Поддержка культурно-досуговой работы
26 084,9
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

20 894,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
147 537,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
41 816,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 816,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
105 721,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 468,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
78 253,0
02
Қорғаныс
28 057,0
1
Әскери мұқтаждар
25 881,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 881,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 881,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 176,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 176,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 192,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
984,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
187 399,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
78 240,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 240,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
78 240,0
2
Әлеуметтiк көмек
38 601,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 601,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
360,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 052,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 186,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 868,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
14 135,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 558,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

20 894,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
147 537,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
41 816,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
41 816,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105 721,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
27 468,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
78 253,0
02
Оборона
28 057,0
1
Военные нужды
25 881,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 881,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 881,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 176,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 176,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 192,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
984,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
187 399,0
1
Социальное обеспечение
78 240,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 240,0
005
Государственная адресная социальная помощь
78 240,0
2
Социальная помощь
38 601,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 601,0
006
Оказание жилищной помощи
360,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 052,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 186,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 868,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
14 135,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 558,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)