Амангелді ауданының 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 121 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 243 741,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 883 110,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 032,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 322 399,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 243 741,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 40 875,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 66 844,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 25 969,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40 875,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 875,0 мың теңге.
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2025 жылға Амангелді ауылдық округіне – 37 530,0 мың теңге;
2025 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 20 523,0 мың теңге;
2025 жылға Ақсай ауылына – 18 428,0 мың теңге;
2025 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 23 985,0 мың теңге;
2025 жылға Қабырға ауылдық округіне – 23 095,0 мың теңге;
2025 жылға Қарасу ауылдық округіне – 26 996,0 мың теңге;
2025 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 23 919,0 мың теңге;
2025 жылға Тасты ауылдық округіне – 24 603,0 мың теңге;
2025 жылға Үрпек ауылдық округіне – 22 872,0 мың теңге;
2025 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 25 884,0 мың теңге;
2026 жылға Амангелді ауылдық округіне – 85 772,0 мың теңге;
2026 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 37 776,0 мың теңге;
2026 жылға Ақсай ауылына – 32 330,0 мың теңге;
2026 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 36 351,0 мың теңге;
2026 жылға Қабырға ауылдық округіне – 33 662,0 мың теңге;
2026 жылға Қарасу ауылдық округіне – 29 332,0 мың теңге;
2026 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 34 679,0 мың теңге;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 121
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 243 741,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 883 110,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 032,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 322 399,0 тысяча тенге;
2) затраты – 2 243 741,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 875,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66 844,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 969,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 40 875,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 875,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 – 2027 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2025 год Амангельдинскому сельскому округу – 39 530,0 тысяч тенге;
на 2025 год Амантогайскому сельскому округу – 20 523,0 тысяч тенге;
на 2025 год селу Аксай – 18 428,0 тысяч тенге;
на 2025 год Байгабылскому сельскому округу – 23 985,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кабыргинскому сельскому округу – 23 095,0 тысяч тенге;
на 2025 год Карасускому сельскому округу – 26 996,0 тысяч тенге;
на 2025 год Кумкешускому сельскому округу – 23 919,0 тысяч тенге;
на 2025 год Тастинскому сельскому округу – 24 603,0 тысяч тенге;
на 2025 год Урпекскому сельскому округу – 22 872,0 тысяч тенге;
на 2025 год Уштогайскому сельскому округу – 25 884,0 тысяч тенге;
на 2026 год Амангельдинскому сельскому округу – 85 772,0 тысяч тенге;
на 2026 год Амантогайскому сельскому округу – 37 776,0 тысяч тенге;
на 2026 год селу Аксай – 32 330,0 тысяч тенге;
на 2026 год Байгабылскому сельскому округу – 36 351,0 тысяч тенге;
на 2026 год Кабыргинскому сельскому округу – 33 662,0 тысяч тенге;
на 2026 год Карасускому сельскому округу – 29 332,0 тысяч тенге;
на 2026 год Кумкешускому сельскому округу – 34 679,0 тысяч тенге;

2026 жылға Тасты ауылдық округіне – 26 122,0 мың теңге;
2026 жылға Үрпек ауылдық округіне – 24 602,0 мың теңге;
2026 жылға Үштогай ауылдық округіне – 35 784,0 мың теңге;
2027 жылға Амангелді ауылдық округіне – 96 532,0 мың теңге;
2027 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 29 406,0 мың теңге;
2027 жылға Ақсай ауылына – 24 483,0 мың теңге;
2027 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 26 887,0 мың теңге;
2027 жылға Қабырға ауылдық округіне – 25 662,0 мың теңге;
2027 жылға Қарасу ауылдық округіне – 38 272,0 мың теңге;
2027 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 27 060,0 мың теңге;
2027 жылға Тасты ауылдық округіне – 26 208,0 мың теңге;
2027 жылға Үрпек ауылдық округіне – 24 268,0 мың теңге;
2027 жылға Үштогай ауылдық округіне – 28 134,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 66 844,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 9 808,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 667 271,0 мың теңге.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ М.С. Сакетов
"30" желтоқсан 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы "30" желтоқсандағы
№ 121 шешіміне
1-қосымша
Амангелді ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

на 2026 год Тастинскому сельскому округу – 26 122,0 тысяч тенге;
на 2026 год Урпекскому сельскому округу – 24 602,0 тысяч тенге;
на 2026 год Уштогайскому сельскому округу – 35 784,0 тысяч тенге;
на 2027 год Амангельдинскому сельскому округу – 96 532,0 тысяч тенге;
на 2027 год Амантогайскому сельскому округу – 29 406,0 тысяч тенге;
на 2027 год селу Аксай – 24 483,0 тысяч тенге;
на 2027 год Байгабылскому сельскому округу – 26 887,0 тысяч тенге;
на 2027 год Кабыргинскому сельскому округу – 25 662,0 тысяч тенге;
на 2027 год Карасускому сельскому округу – 38 272,0 тысяч тенге;
на 2027 год Кумкешускому сельскому округу – 27 060,0 тысяч тенге;
на 2027 год Тастинскому сельскому округу – 26 208,0 тысяч тенге;
на 2027 год Урпекскому сельскому округу – 24 268,0 тысяч тенге;
на 2027 год Уштогайскому сельскому округу – 28 134,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 66 844,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2025 год в сумме 9 808,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2025 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 667 271,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
_______________________________ М.С. Сакетов
"30" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "30" декабря 2024 года
№ 121
Районный бюджет Амангельдинского района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

28 625,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16 300,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
10 225,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 149,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 149,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 668,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 981,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 000,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
9 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
499 434,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
144 979,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
144 979,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
144 979,0
2
Спорт
112 182,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
112 182,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 775,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
79 937,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 670,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
165 386,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

28 625,0
006
Оказание жилищной помощи
100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16 300,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
10 225,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 149,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 149,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 668,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26 981,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 000,0
1
Жилищное хозяйство
9 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
499 434,0
1
Деятельность в области культуры
144 979,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
144 979,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
144 979,0
2
Спорт
112 182,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
112 182,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20 775,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
79 937,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 670,0
3
Информационное пространство
165 386,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)

21 707,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 707,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
153 979,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
46 111,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 111,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
107 868,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 614,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
78 254,0
02
Қорғаныс
30 177,0
1
Әскери мұқтаждар
22 641,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 641,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 641,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7 536,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 536,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 714,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 822,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
229 138,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
95 000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95 000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
44 638,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 638,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

21 707,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
21 707,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
153 979,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
46 111,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
46 111,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
107 868,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29 614,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
78 254,0
02
Оборона
30 177,0
1
Военные нужды
22 641,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 641,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 641,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7 536,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 536,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 714,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 822,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
229 138,0
1
Социальное обеспечение
95 000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95 000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
95 000,0
2
Социальная помощь
44 638,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 638,0
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью