Амангелді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 122 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 151 629,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 41 241,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 530,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 109 658,0 мың теңге;
2) шығындар – 164 436,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 807,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 807,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 28.01.2025 № 131 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).
2. 2025 жылға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 37 530,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Амантоғай ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 373,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 810,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 563,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 826,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 453,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 453,5 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 28.01.2025 № 131 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).

О бюджетах села, сельских округов Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 122.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 151 629,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 41 241,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 530,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 109 658,0 тысяч тенге;
2) затраты - 164 436,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 807,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 12 807,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.01.2025 № 131 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Амангельдинского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 37 530,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Амантогайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 373,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 10 810,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 20 563,0 тысяч тенге;
2) затраты - 33 826,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 453,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 453,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.01.2025 № 131 (вводится в действие с 01.01.2025).

4. 2025 жылға арналған Амантоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 20 523,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Ақсай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 014,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 556,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 18 458,0 мың теңге;
2) шығындар – 22 014,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Ақсай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 18 428,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Байғабыл ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 690,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 622,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 025,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 949,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 259,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 259,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 28.01.2025 № 131 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).
8. 2025 жылға арналған Байғабыл ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 23 985,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Қабырға ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 921,0 мың теңге, оның iшiнде:

4. Учесть, что в бюджете Амантогайского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 20 523,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет села Аксай на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 014,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 556,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18 458,0 тысяч тенге;
2) затраты – 22 014,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете села Аксай предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 18 428,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Байгабылского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 35 690,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 622,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 43,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 34 025,0 тысяч тенге;
2) затраты - 36 949,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 259,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 259,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.01.2025 № 131 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете Байгабылского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 23 985,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Кабыргинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 921,0 тысяч тенге, в том числе по:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 663,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 663,4 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 28.01.2025 № 131 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).
14. 2025 жылға арналған Құмкешу ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 23 919,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Тасты ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209 111,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 602,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 284,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 197 225,0 мың теңге;
2) шығындар – 209 111,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
16. 2025 жылға арналған Тасты ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 24 603,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Үрпек ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 124,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 212,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 912,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 024,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 700,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 700,0 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 28.01.2025 № 131 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).
18. 2025 жылға арналған Үрпек ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 22 872,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 663,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 663,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.01.2025 № 131 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в бюджете Кумкешуского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 23 919,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Тастинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209 111,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 602,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 284,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 197 225,0 тысяч тенге;
2) затраты – 209 111,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Тастинского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 24 603,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Урпекского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 29 124,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 212,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 22 912,0 тысяч тенге;
2) затраты - 31 024,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 700,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 700,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 28.01.2025 № 131 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Учесть, что в бюджете Урпекского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 22 872,0 тысяч тенге.

19. Үштоғай ауылдық округінің 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 792,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 868,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 25 924,0 мың теңге;
2) шығындар – 27 792,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
20. 2025 жылға арналған Үштоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 25 884,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Ауыл, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
22. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы
әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ М.С. Сакетов
"30" желтоқсан 2024 жыл
Мәслихаттың
2024 жылғы "30" желтоқсандағы
№ 122 шешіміне
1-қосымша
Амангелді ауданының Амангелді ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті

19. Утвердить бюджет Уштогайского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 792,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 868,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 924,0 тысяч тенге;
2) затраты – 27 792,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
20. Учесть, что в бюджете Уштогайского сельского округа предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме – 25 884,0 тысяч тенге.
21. Объем бюджетных изъятий из бюджетов села, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Амангельдинского района"
_______________ М.С. Сакетов
"30" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "30" декабря 2024 года
№ 122
Бюджет Амангельдинского сельского округа Амангельдинского района на 2025 год