Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 97 "Денисов ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 28 ақпандағы № 16 шешімі
Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысы Денисов аудандық мәслихатының "Денисов ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 97 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 191 368,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 570 686,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 292,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 600,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 609 790,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 294 367,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 42 544,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 77 532,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 34 988,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145 543,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 145 543,1 мың теңге".
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді қайтару 960,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
- Ұлттық корға 0,3 мың теңге;
- облыстық бюджетке 785,1 мың теңге сомасында;

О внесении изменений и дополнения в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 97 "О бюджете Денисовского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 28 февраля 2024 года № 16
Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Денисовского районного маслихата Костанайской области "О бюджете Денисовского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 97 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 191 368,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 570 686,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 292,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 600,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 609 790,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 294 367,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 544,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 532,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 988,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -145 543,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 543,1 тысячи тенге.
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в бюджете района на 2024 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 960,5 тысяч тенге, в том числе:
- в Национальный фонд 0,3 тысячи тенге;
- в областной бюджет в сумме 785,1 тысяч тенге;

31366,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
767859,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59043,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59043,0
02
Қорғаныс
8019,0
1
Әскери мұқтаждар
7647,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7647,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7647,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
372,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
372,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
186,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
186,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
207360,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
39973,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39973,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
39973,0
2
Әлеуметтiк көмек
111394,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
111394,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3015,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30783,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
807,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53981,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22808,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55993,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55993,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44677,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
265,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

31366,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
767859,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59043,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59043,0
02
Оборона
8019,0
1
Военные нужды
7647,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7647,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7647,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
372,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
372,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
186,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
186,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
207360,0
1
Социальное обеспечение
39973,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39973,0
005
Государственная адресная социальная помощь
39973,0
2
Социальная помощь
111394,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
111394,0
006
Оказание жилищной помощи
3015,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30783,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
807,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53981,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
22808,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55993,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55993,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44677,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
265,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан