Жангелдин ауданының 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 115 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 316 611,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 725 953,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 46 121,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 413,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 537 124,1 мың теңге;
2) шығындар – 5 360 333,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 893,0 мың теңге оның ішінде;
бюджеттік кредиттер – 27 524,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 631,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59 615,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59 615,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 20.03.2025 № 136 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2025 жылға Ақкөл ауылына – 27 427,7 мың теңге;
2025 жылға Аралбай ауылына – 29 459,8 мың теңге;
2025 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 32 015,4 мың теңге;
2025 жылға Сужарған ауылына – 31 175,4 мың теңге;
2025 жылға Торғай ауылына – 70 404,0 мың теңге;
2025 жылға Шеген ауылына – 30 898,3 мың теңге;
2025 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 32 480,7 мың теңге;
2025 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 24 879,0 мың теңге;
2025 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 34 722,9 мың теңге;
2025 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 32 335,8 мың теңге;
2025 жылға Қызбел ауылдық округіне – 29 941,7 мың теңге;
2025 жылға Шилі ауылдық округіне – 32 081,0 мың теңге;
2026 жылға Ақкөл ауылына – 27 585,4 мың теңге;
2026 жылға Аралбай ауылына – 32 742,1 мың теңге;
2026 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 34 430,0 мың теңге;
2026 жылға Сужарған ауылына – 32 637,9 мың теңге;
2026 жылға Торғай ауылына – 84 651,8 мың теңге;

О районном бюджете Джангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 115.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 316 611,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 725 953,0тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 46 121,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 413,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 537 124,1 тысяч тенге;
2) затраты – 5 360 333,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 893,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 524,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 631,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59 615,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59 615,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 20.03.2025 № 136 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2025 год селе Акколь – 27 427,7 тысяч тенге;
на 2025 год селе Аралбай – 29 459,8 тысяч тенге;
на 2025 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 32 015,4 тысячи тенге;
на 2025 год селе Сужарган – 31 175,4 тысячи тенге;
на 2025 год селе Торгай – 70 404,0 тысяч тенге;
на 2025 год селе Шеген – 30 898,3 тысяч тенге;
на 2025 год Акшиганакскому сельскому округу – 32 480,7 тысячи тенге;
на 2025 год Албарбогетскому сельскому округу – 24 879,0 тысяч тенге;
на 2025 год Жаркольскому сельскому округу – 34 722,9 тысячи тенге;
на 2025 год Калам-Карасускому сельскому округу – 32 335,8 тысячи тенге;
на 2025 год Кызбельскому сельскому округу – 29 941,7 тысяч тенге;
на 2025 год Шилийскому сельскому округу – 32 081,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Акколь – 27 585,4 тысяч тенге;
на 2026 год селе Аралбай – 32 742,1 тысяч тенге;
на 2026 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 34 430,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Сужарган – 32 637,9 тысячи тенге;
на 2026 год селе Торгай – 84 651,8 тысяч тенге;

2026 жылға Шеген ауылына – 32 850,3 мың теңге;
2026 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 33 074,0 мың теңге;
2026 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 26 630,4 мың теңге;
2026 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 266,5 мың теңге;
2026 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 30 842,6 мың теңге;
2026 жылға Қызбел ауылдық округіне – 33 382,1 мың теңге;
2026 жылға Шилі ауылдық округіне – 30 256,4 мың теңге;
2027 жылға Ақкөл ауылына – 27 845,8 мың теңге;
2027 жылға Аралбай ауылына – 33 196,8 мың теңге;
2027 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 34 801,5 мың теңге;
2027 жылға Сужарған ауылына – 32 842,2 мың теңге;
2027 жылға Торғай ауылына – 86 033,7 мың теңге;
2027 жылға Шеген ауылына – 33 660,0 мың теңге;
2027 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 33 313,0 мың теңге;
2027 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 27 165,1 мың теңге;
2027 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 120,5 мың теңге;
2027 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 31 153,8 мың теңге;
2027 жылға Қызбел ауылдық округіне – 33 544,2 мың теңге;
2027 жылға Шилі ауылдық округіне – 30 494,6 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер – 27 524,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві – 38 316,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 1 140 040,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрағасы А. Ержигитова
Келісілді
"Жангелдин ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Г. Ұзаққызы
2024 жылғы "__" ______
Жангелдин
аудандық мәслихатының

на 2026 год селе Шеген – 32 850,3 тысяч тенге;
на 2026 год Акшиганакскому сельскому округу – 33 074,0 тысячи тенге;
на 2026 год Албарбогетскому сельскому округу – 26 630,4 тысяч тенге;
на 2026 год Жаркольскому сельскому округу – 37 266,5 тысячи тенге;
на 2026 год Калам-Карасускому сельскому округу – 30 842,6 тысячи тенге;
на 2026 год Кызбельскому сельскому округу – 33 382,1 тысяч тенге;
на 2026 год Шилийскому сельскому округу – 30 256,4 тысячи тенге;
на 2027 год селе Акколь – 27 845,8 тысяч тенге;
на 2027 год селе Аралбай – 33 196,8 тысяч тенге;
на 2027 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 34 801,5 тысяч тенге;
на 2027 год селе Сужарган – 32 842,2 тысяч тенге;
на 2027 год селе Торгай – 86 033,7 тысяч тенге;
на 2027 год селе Шеген – 33 660,0 тысяч тенге;
на 2027 год Акшиганакскому сельскому округу – 33 313,0 тысячи тенге;
на 2027 год Албарбогетскому сельскому округу – 27 165,1 тысяч тенге;
на 2027 год Жаркольскому сельскому округу – 37 120,5 тысяч тенге;
на 2027 год Калам-Карасускому сельскому округу – 31 153,8 тысяч тенге;
на 2027 год Кызбельскому сельскому округу – 33 544,2 тысяч тенге;
на 2027 год Шилийскому сельскому округу – 30 494,6 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан и из областного бюджета, в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 27 524,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2025 год в сумме – 38 316,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2025 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1 140 040,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Согласовано
Руководитель государственного
учреждение "Отдел экономики
и финансов Джангельдинского
района"
________________ Г. Ұзаққызы
"____" ___________ 2024 года
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата

10524,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3816,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3816,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1816,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
157767,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
81415,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
81415,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81415,0
2
Әлеуметтiк көмек
33060,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33060,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1075,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
9615,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11220,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
43292,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43292,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33801,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9191,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
345435,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38599,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35591,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
35591,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3008,8
004
Азматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

10524,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3816,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3816,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1816,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
157767,9
1
Социальное обеспечение
81415,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
81415,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81415,0
2
Социальная помощь
33060,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33060,2
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11000,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1075,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9615,2
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
11220,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
43292,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43292,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33801,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9191,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
345435,8
1
Жилищное хозяйство
38599,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35591,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
35591,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3008,8
004
Обеспечение жильем отдельных категории граждан

1600,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
276823,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51450,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50450,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
225372,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26227,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
199145,0
02
Қорғаныс
14878,1
1
Әскери мұқтаждар
10889,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10889,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10889,1
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3989,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3989,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2090,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1899,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
117121,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
40000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40000,0
2
Әлеуметтiк көмек
35174,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35174,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12500,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1129,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
10047,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11348,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

1600,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
276823,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51450,3
001
Услуги по реализации государственной политики в областиформирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50450,3
015
Капитальные расходы государственного органа
1000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
225372,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26227,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
199145,0
02
Оборона
14878,1
1
Военные нужды
10889,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10889,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10889,1
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3989,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3989,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2090,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1899,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
117121,4
1
Социальное обеспечение
40000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
40000,0
2
Социальная помощь
35174,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35174,9
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12500,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1129,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10047,9
017
Протезно-ортопедическая помощь, сурдотехнические средства, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальные средства передвижения, услуги и обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, индивидуального помощника и специалиста по ручному языку для лиц с инвалидностью по слуху
11348,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения