Жангелдин ауданының 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 115 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –5 089 575,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 725 953,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша– 46 121,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша- 7 413,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша –4 310 088,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 089 575,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 893,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 27 524,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 631,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 15 893,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 893,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2025 жылға Ақкөл ауылына – 27 427,7 мың теңге;
2025 жылға Аралбай ауылына – 29 459,8 мың теңге;
2025 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 32 015,4 мың теңге;
2025 жылға Сужарған ауылына – 31 175,4 мың теңге;
2025 жылға Торғай ауылына – 70 404,0 мың теңге;
2025 жылға Шеген ауылына – 30 898,3 мың теңге;
2025 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 32 480,7 мың теңге;
2025 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 24 879,0 мың теңге;
2025 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 34 722,9 мың теңге;
2025 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 32 335,8 мың теңге;
2025 жылға Қызбел ауылдық округіне – 29 941,7 мың теңге;
2025 жылға Шилі ауылдық округіне – 32 081,0 мың теңге;
2026 жылға Ақкөл ауылына – 27 585,4 мың теңге;
2026 жылға Аралбай ауылына – 32 742,1 мың теңге;
2026 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 34 430,0 мың теңге;
2026 жылға Сужарған ауылына – 32 637,9 мың теңге;
2026 жылға Торғай ауылына – 84 651,8 мың теңге;
2026 жылға Шеген ауылына – 32 850,3 мың теңге;
2026 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 33 074,0 мың теңге;
2026 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 26 630,4 мың теңге;

О районном бюджете Джангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 115
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 089 575,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 725 953,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 46 121,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 413,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 310 088,0тысяч тенге;
2) затраты – 5 089 575,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 893,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 524,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 631,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
5) дефицит (профицит) бюджета – - 15 893,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 15 893,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2025 год селе Акколь – 27 427,7 тысяч тенге;
на 2025 год селе Аралбай – 29 459,8 тысяч тенге;
на 2025 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 32 015,4 тысячи тенге;
на 2025 год селе Сужарган – 31 175,4 тысячи тенге;
на 2025 год селе Торгай – 70 404,0 тысяч тенге;
на 2025 год селе Шеген – 30 898,3 тысяч тенге;
на 2025 год Акшиганакскому сельскому округу – 32 480,7 тысячи тенге;
на 2025 год Албарбогетскому сельскому округу – 24 879,0 тысяч тенге;
на 2025 год Жаркольскому сельскому округу – 34 722,9 тысячи тенге;
на 2025 год Калам-Карасускому сельскому округу – 32 335,8 тысячи тенге;
на 2025 год Кызбельскому сельскому округу – 29 941,7 тысяч тенге;
на 2025 год Шилийскому сельскому округу – 32 081,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Акколь – 27 585,4 тысяч тенге;
на 2026 год селе Аралбай – 32 742,1 тысяч тенге;
на 2026 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 34 430,0 тысячи тенге;
на 2026 год селе Сужарган – 32 637,9 тысячи тенге;
на 2026 год селе Торгай – 84 651,8 тысяч тенге;
на 2026 год селе Шеген – 32 850,3 тысяч тенге;
на 2026 год Акшиганакскому сельскому округу – 33 074,0 тысячи тенге;
на 2026 год Албарбогетскому сельскому округу – 26 630,4 тысяч тенге;

2026 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 266,5 мың теңге;
2026 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 30 842,6 мың теңге;
2026 жылға Қызбел ауылдық округіне – 33 382,1 мың теңге;
2026 жылға Шилі ауылдық округіне – 30 256,4 мың теңге;
2027 жылға Ақкөл ауылына – 27 845,8 мың теңге;
2027 жылға Аралбай ауылына – 33 196,8 мың теңге;
2027 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 34 801,5 мың теңге;
2027 жылға Сужарған ауылына – 32 842,2 мың теңге;
2027 жылға Торғай ауылына – 86 033,7 мың теңге;
2027 жылға Шеген ауылына – 33 660,0 мың теңге;
2027 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 33 313,0 мың теңге;
2027 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 27 165,1 мың теңге;
2027 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 37 120,5 мың теңге;
2027 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 31 153,8 мың теңге;
2027 жылға Қызбел ауылдық округіне – 33 544,2 мың теңге;
2027 жылға Шилі ауылдық округіне – 30 494,6 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер – 27 524,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Жангелдин ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві – 38 316,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 1 140 040,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрағасы А. Ержигитова
Келісілді
"Жангелдин ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Г. Ұзаққызы
2024 жылғы "__" ______
Жангелдин
аудандық мәслихатының

на 2026 год Жаркольскому сельскому округу – 37 266,5 тысячи тенге;
на 2026 год Калам-Карасускому сельскому округу – 30 842,6 тысячи тенге;
на 2026 год Кызбельскому сельскому округу – 33 382,1 тысяч тенге;
на 2026 год Шилийскому сельскому округу – 30 256,4 тысячи тенге;
на 2027 год селе Акколь – 27 845,8 тысяч тенге;
на 2027 год селе Аралбай – 33 196,8 тысяч тенге;
на 2027 год селе Ахмет Байтұрсынұлы – 34 801,5 тысяч тенге;
на 2027 год селе Сужарган – 32 842,2 тысяч тенге;
на 2027 год селе Торгай – 86 033,7 тысяч тенге;
на 2027 год селе Шеген – 33 660,0 тысяч тенге;
на 2027 год Акшиганакскому сельскому округу – 33 313,0 тысячи тенге;
на 2027 год Албарбогетскому сельскому округу – 27 165,1 тысяч тенге;
на 2027 год Жаркольскому сельскому округу – 37 120,5 тысяч тенге;
на 2027 год Калам-Карасускому сельскому округу – 31 153,8 тысяч тенге;
на 2027 год Кызбельскому сельскому округу – 33 544,2 тысяч тенге;
на 2027 год Шилийскому сельскому округу – 30 494,6 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан и из областного бюджета, в том числе:
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 27 524,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Джангельдинского района на 2025 год в сумме – 38 316,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2025 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1 140 040,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Согласовано
Руководитель государственного
учреждение "Отдел экономики
и финансов Джангельдинского
района"
________________ Г. Ұзаққызы
"____" ___________ 2024 года
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата