Жітіқара ауданы Степной ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 121 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қостанай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 534 қаулысына және Қостанай облысы мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 84 шешіміне сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Степной ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 151,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 420,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 34 731,7 мың теңге;
2) шығындар – 39 438,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 286,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 286,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 224 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен Степной ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 30 124,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2024 жылға арналған азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2024 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Степной ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға.
6. 2024 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О бюджете Степного сельского округа Житикаринского района на 2024-2026 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20 февраля 2024 года № 121.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением акимата Костанайской области от 12 декабря 2023 года № 534 и решением маслихата Костанайской области от 11 декабря 2023 года № 84 Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Степного сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 38 151,7 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 420,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 731,7 тысяча тенге;
2) затраты – 39 438,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 286,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 286,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 224 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Степного сельского округа на 2024 год, предусмотрен в сумме 30 124,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Степного сельского округа в районный бюджет на 2024 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий на 2024 год.
5. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц села Степное.
6. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:

1) Степной ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
2) Степной ауылының аумағында футбол алаңын дайындау және орнату жөніндегі жұмыстарға;
3) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеу;
4) Степной ауылдық округінің елді мекенін сумен жабдықтауды ұйымдастыру;
5) Степной ауылына кіреберісті орташа жөндеуге техникалық құжаттаманы әзірлеу;
6) Степной ауылына кіреберісті орташа жөндеуге техникалық құжаттаманың ведомстволық сараптамасын жүргізу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 31.07.2024 № 201 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Кезекті қаржы жылына арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

1) обеспечение функционирования автомобильных дорог Степного сельского округа;
2) работы по изготовлению и установке футбольного поля на территории села Степное;
3) возмещение прочих текущих расходов;
4) организация водоснабжения населенного пункта Степного сельского округа;
5) разработка технической документации на средний ремонт въезда в село Степное;
6) проведение ведомственной экспертизы технической документации на средний ремонт въезда в село Степное.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2024 № 201 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Степного сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.

8. Қостанай облысы Жітіқара аудандық мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылсын:
1) Қостанай облысы Жітіқара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 105 "Жітіқара ауданы Аққарға ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімі;
2) Қостанай облысы Жітіқара аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 110 "Жітіқара ауданы Степной ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімі.

8. Отменить следующие решения Житикаринского районного маслихата Костанайской области:
1) решение Житикаринского районного маслихата Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 105 "О бюджете села Аккарга Житикаринского района на 2024-2026 годы";
2) решение Житикаринского районного маслихата Костанайской области от 28 декабря 2023 года № 110 "О бюджете села Степное Житикаринского района на 2024-2026 годы".

9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2024 жылғы 20 ақпандағы
№ 121 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданы Степной ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.11.2024 № 224 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 февраля 2024 года
№ 121
Бюджет Степного сельского округа Житикаринского района на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.11.2024 № 224 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы