2028
күзгі мезгіл 1
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 2
жазғы мезгіл 3
2029
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жітіқара ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 176675,5 гектарды құрайды. Оның ішінде 525011,18 гектар ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер, 67639 гектар елді мекендердің жері, 9588,4534 өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметті, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер, 126126,0 гектар босалқы жер, 2020 гектар орман қорының жері.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы

2028
осенний сезон 1
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 2
летний сезон 3
2029
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Житикаринском районе площадь сезонных пастбищ составляет 176675,5 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 525011,18 гектаров, земли населенных пунктов 67639 гектаров, земли промышленности транспорта, связи, для нужд космической деятельности обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения 9588,4534 гектаров, земли запаса 126126,0 гектаров, земли лесного фонда 2020 гектаров.
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды

Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 "Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) сәйкес анықталады.

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 "Об утверждении Методики по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).

Жітіқара ауданы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының ауыз суын есептеу әдістемесіне сәйкес суды тұтыну: ІҚМ - тәулігіне 50 литр, ұсақ мал - тәулігіне 8 литр, жылқы - тәулігіне 50 литр құрайды
Апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2025 жылдағы қашалар саны
2029 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Жітіқара қаласы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Большевик ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Забелов ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
4
Милютин ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Пригородный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
6
Приречный ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Степной ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
8
Мүктікөл ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Тоқтаров ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
10
Чайковский ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
11
Ырсай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
Жітіқара ауданы жайылымдарын жерлердің санаттары бойынша бөлу
Р/с №
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаттары
жерлер жиыны
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
елді мекендердің
өнеркәсіп, көлік және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың
орман қорының
су қорының
босалқы жер (жайылым)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Жітіқара қаласы
394420100
3892
647
4539
2
Большевик ауылдық округі
394435000
15305
49418,1248
64723,1248
Тургенов ауылы
394435000

Согласно методике расчета питьевой воды сельскохозяйственных животных по Житикаринскому району потребление воды составит: КРС - 50 литров в сутки, МРС - 8 литров в сутки, лошади - 50 литров в сутки.
Копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев не имеется.
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2025 году
Количество загонов в 2029 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Житикара
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Большевистский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
село Забеловка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
4
село Милютинка
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
село Пригородное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
6
село Приречное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
село Степное
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
8
Муктикольский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
9
Тохтаровский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
10
село Чайковское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
11
село Ырсай
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
Распределение пастбищ по категориям земель Житикаринского района
№ п/п
Наименование сельских округов
Код классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
сельскохозяйственного назначения
населенных пунктов
промышленности, транспорта, связи и иного несельскохозяйственного назначения
особо охраняемых природных территорий
лесного фонда
водного фонда
запаса (пастбище)
итог земель
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
аул Пригородное
394431000
1132
1345,6
2477,6
2
Тохтаровский сельский округ
394457000
2862
1747,3478
4609,3478
село Тохтарово
2240
2240
село Львовка
622
622
3
Большевистский сельский округ
394435000
11456
49418,125
60874,125
село Тургеновка

800
6
Забелов ауылы
394443000
Электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылысжайлар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер
7
Забелов ауылы
394443000
Сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылысжайлар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік
Приречный ауылы
1
Приречный ауылы
394452000
Суландыру құрылысжайлары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)
2
Приречный ауылы
394452000
Құрылысжайлар, көпірлер, жолдар
3
Приречный ауылы
394452000
Мал айдайтын жолдар, малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары
4
Приречный ауылы
394452000
Қойларды тоғытуға арналған ыдыстар, қоралар және қоршалған жерлер, жайылымдардың қоршаулары, шарбақтар (оның ішінде электрлі шарбақтар), ауыл шаруашылығы жануарларын қоршап-бөлшектеп жаюға арналған қашалар
5
Приречный ауылы
394452000
Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық емдеуге арналған өткелектер
1
0,5
10 мың ш м
6
Приречный ауылы
394452000
Электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылысжайлар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер
7
Приречный ауылы
394452000
Сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылысжайлар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік
Тоқтаров ауылдық округі
1
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Суландыру құрылысжайлары (ұңғымалар, құбырлы және шахталы құдықтар, апандар)
2
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Құрылысжайлар, көпірлер, жолдар
3
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Мал айдайтын жолдар, малды аялдатуға арналған алаңдар мен суат алаңдары
4
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Қойларды тоғытуға арналған ыдыстар, қоралар және қоршалған жерлер, жайылымдардың қоршаулары, шарбақтар (оның ішінде электрлі шарбақтар), ауыл шаруашылығы жануарларын қоршап-бөлшектеп жаюға арналған қашалар
5
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық емдеуге арналған өткелектер
6
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Электр және жылу энергиясымен қамтамасыз етуге арналған құрылысжайлар мен объектілер, жаңартылатын және баламалы энергия көздері пайдаланылатын объектілер
7
Тоқтаров ауылдық округі
394457000
Сумен жабдықтау объектілері және тіршілікті қамтамасыз етудің басқа да түрлері, персоналдың маусымдық тұруына арналған құрылысжайлар және жайылымдарды күтіп-ұстау мен пайдалану үшін қажетті өзге де мүлік
Жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері
1
Р/с №
Табиғи азықтық алқаптардың жіктемесі бойынша және түсініксөз бойынша шифрлар, күні
Контурлар мен сипаттамалар нөмірі (жақша ішінде)
Табиғи азықтық алқаптар типтерінің (айырмаларының, түрлендірулерінің) жер бедеріне топыраққа байланыстырылған атауы. Басқа жерлер мен алқаптардың атауы
Алқап түрі
Контурдағы пайыздық қатынас
Алаңы, мың гектар
Заманауи пайдаланылуы
Орташа жыл ішінде желінетін өсімдіктердің түсімділігі: құрғақ массаның гектарына центнерден, азық бірлігінің гектарына центнерден, қорытылатын протеиннің гектарына килограмм
Контур бойынша есептелген түсімділік: құрғақ массаның гектарына центнерден (алымы), азық бірлігінің гектарына центнерден (бөлгіш)
Контур бойынша азық қоры құрғақ массаның гектарына центнерден (алымы), азық бірлігінің гектарына центнерден (бөлгіш)
Дақылдық-техникалық жай-күй, дәрілік өсімдіктердің бар-жоғы
Пайдалану бойынша ұсыныстар, малдың түрі. Жақсарту жөнінде ұсынылған шаралар
Жалпы түсімділік, гектарына центнерден (зерттеп-қарау жылы)
шабындық
шабылатын жайылым
көктем
жаз
күз
қыс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Жітіқара қаласы

800
6
село Забеловка
394443000
Сооружения и объекты, предназначенные для обеспечения электрической и тепловой энергией, объекты по использованию возобновляемых и альтернативных источников энергии
7
село Забеловка
394443000
Объекты водоснабжения и другие виды жизнеобеспечения, сооружения для сезонного проживания персонала и иное имущество, необходимое для содержания и использования пастбищ
село Приречное
1
село Приречное
394452000
Обводнительные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, копани)
2
село Приречное
394452000
Сооружения, мосты, дороги
3
село Приречное
394452000
Скотопрогонные трассы, скотоостановочные и водопойные площадки
4
село Приречное
394452000
Емкости для купки овец, кошары и отгороженные места, ограждения пастбищ, изгороди (в том числе электроизгороди), загоны для загонно-порционного выпаса сельскохозяйственных животных
5
село Приречное
394452000
Расколы для ветеринарной обработки сельскохозяйственных животных
1
0,5
10 тыс кв м
6
село Приречное
394452000
Сооружения и объекты, предназначенные для обеспечения электрической и тепловой энергией, объекты по использованию возобновляемых и альтернативных источников энергии
7
село Приречное
394452000
Объекты водоснабжения и другие виды жизнеобеспечения, сооружения для сезонного проживания персонала и иное имущество, необходимое для содержания и использования пастбищ
Тохтаровский сельский округ
1
Тохтаровский сельский округ
394457000
Обводнительные сооружения (скважины, трубчатые и шахтные колодцы, копани)
2
Тохтаровский сельский округ
394457000
Сооружения, мосты, дороги
3
Тохтаровский сельский округ
394457000
Скотопрогонные трассы, скотоостановочные и водопойные площадки
4
Тохтаровский сельский округ
394457000
Емкости для купки овец, кошары и отгороженные места, ограждения пастбищ, изгороди (в том числе электроизгороди), загоны для загонно-порционного выпаса сельскохозяйственных животных
5
Тохтаровский сельский округ
394457000
Расколы для ветеринарной обработки сельскохозяйственных животных
6
Тохтаровский сельский округ
394457000
Сооружения и объекты, предназначенные для обеспечения электрической и тепловой энергией, объекты по использованию возобновляемых и альтернативных источников энергии
7
Тохтаровский сельский округ
394457000
Объекты водоснабжения и другие виды жизнеобеспечения, сооружения для сезонного проживания персонала и иное имущество, необходимое для содержания и использования пастбищ
Сведения геоботанического обследования пастбищ
№ п/п
Дата, шифры по легенде и по Классификации природных кормовых угодий
Номера контуров и описаний (скобках)
Название типов (разностей, модификаций) природных кормовых угодий с приуроченностью их к рельефу, почвам. Название прочих угодий и земель
Вид угодья
Процент участия в контуре
Площадь, тысяч гектаров
Современное использование
Урожайность поедаемых растений на средний год: центнеров на гектар сухой массы, центнеров на гектар кормовых единиц, килограмм на гектар переваримого протеина
Расчетная урожайность по контуру: центнеров на гектар сухой массы (числитель), центнеров на гектар кормовых единиц (знаменатель)
Кормозапас по контуру: центнеров на гектар сухой массы (числитель), центнеров на гектар кормовых единиц (знаменатель)
Культуртехническое состояние, наличие лекарственных растений
Рекомендации по использованию, вид скота. Рекомендуемые мероприятия по улучшению
Валовая урожайность, центнеров на гектар (год обследования)
сенокос
косимые пастбища
весна
лето
осень
зима
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
город Житикара