Мәслихаттың 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 78 "Қарабалық ауданы ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2024 жылғы 13 қарашадағы № 152 шешімі
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарабалық ауданының 2024-2026 жылдарға арналған ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 78 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191443 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарабалық кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 685 122,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 341 418,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 000,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 339 704,4 мың теңге;
2) шығындар – 698 119,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 997,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 997,3 мың теңге.";
көрсетліген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Белоглин ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 121,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 520,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 601,0 мың теңге;
2) шығындар – 46 508,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 387,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 387,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Бозкөл ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 214,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 147,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 175 067,0 мың теңге;
2) шығындар – 184 279,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 065,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2023 года № 78 "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 13 ноября 2024 года № 152
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 78 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 191443), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Карабалык на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 685 122,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 341 418,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 000,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 339 704,4 тысячи тенге;
2) затраты – 698 119,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 997,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 997,3 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Белоглинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 121,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 520,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 601,0 тысяча тенге;
2) затраты – 46 508,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 387,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 387,3 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Босколь на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 214,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 147,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 175 067,0 тысяч тенге;
2) затраты – 184 279,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 065,5 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 065,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Бөрлі ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 179 764,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 953,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 173 811,2 мың теңге;
2) шығындар – 180 814,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 050,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 050,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Новотроицк ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 173 849,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 216,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 165 633,0 мың теңге;
2) шығындар – 176 554,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 705,2 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 705,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 19-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Қособа ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 321,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 994,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 33 327,2 мың теңге;
2) шығындар – 45 079,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -757,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 757,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Смирнов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 159,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 865,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 37 294,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 992,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 065,5 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет села Бурли на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 179 764,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 953,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 173 811,2 тысяч тенге;
2) затраты – 180 814,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 050,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 050,4 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Новотроицкого сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 173 849,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 216,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 165 633,0 тысячи тенге;
2) затраты – 176 554,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 705,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 705,2 тысяч тенге.";
пункт 19 указанного решения изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Кособинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 321,2 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 994,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 33 327,2 тысяч тенге;
2) затраты – 45 079,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -757,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 757,9 тысяч тенге.";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Смирновского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 159,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 865,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 37 294,0 тысячи тенге;
2) затраты – 42 992,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -833,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 833,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 25-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Тоғызақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 585,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 975,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 63 610,0 мың теңге;
2) шығындар – 89 483,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 898,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 898,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г. Балбаева
Қарабалық
аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – -833,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 833,7 тысячи тенге."
пункт 25 указанного решения изложить в новой редакции:
"25. Утвердить бюджет Тогузакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 585,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22 975,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 63 610,0 тысяч тенге;
2) затраты – 89 483,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 898,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 898,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата